Jau šį šeštadienį, rugsėjo 27-ąją, visi kviečiami į pramoginį-pažintinį „Švyturių ralį“, kurio azartas pakvies atrasti Lietuvos ir Latvijos švyturius. „Švyturių raliui“ sutapus su Pasauline turizmo diena, visi norintys galės apsilankyti šalia Klaipėdos švyturio, sudalyvauti kūrybinėse dirbtuvėlėse, pasiklausyti senųjų jūreivių dainų – šančių koncerto.
Klaipėdos švyturys
© M.Milinio nuotr.

Viešoji įstaiga „Klaipėdos šventės“ kartu su Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija ir Saugios laivybos administracija, kviečia į antrąjį „Švyturių ralį”, kviečiantį atrasti jūrinį Lietuvos ir kaimyninių šalių paveldą. Projektą iš dalies finansuoja ir Kultūros taryba.

„Džiaugiamės, kad žinia apie „Švyturių ralį“ pasiekia ir tolimesnius Lietuvos miestus. Keturios komandos yra užsiregistravusios iš Šiaulių, vieną anketą gavome iš Alytaus. Visi dalyviai labai kūrybingi ir šmaikštūs, tad esu įsitikinęs, kad laukia puikus renginys“, - sako VšĮ „Klaipėdos šventės“ direktorius Romandas Žiubrys.

Dalyvių ekipažai prie Klaipėdos švyturio (Burių g. 9) laukiami nuo 8 val. Tarptautinio-ilgojo maršruto dalyvių startas – 9 val., nacionalinio-trumpojo – 10 val. Ekipažai į ralio maršrutą bus išleidžiami kas kelias minutes, prieš tai pasirašius pasižadėjimus vairuoti saugiai, nepažeisti kelių eismo taisyklių. Tarptautinio-ilgojo maršruto dalyviai, vykdami į Latviją privalo turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

Tarptautinio-ilgojo „Švyturių ralio“ maršruto dalyviai Latvijoje aplankys du švyturius, turės atlikti dar apie dešimt įvairių užduočių – surasti užkoduotus objektus, atsakyti į suktus organizatorių klausimus. Tolimiausias taškas Latvijoje, kurį teks aplankyti ralio dalyviams - Akmenrago švyturys. Be to, tai vienintelis „Švyturių ralio“ objektas, į kurį mokamas įėjimas. Norint įkopti į įspūdingą 37 metrų švyturį su savimi teks turėti 0,50 EUR. Tarptautinio-ilgojo „Švyturių ralio“ dalyviams teks įveikti daugiau kaip 350 kilometrų.

Nacionalinis-trumpais maršrutas – tai 210 vaizdingų kilometrų aplankant du Klaipėdos krašto švyturius. Ekipažams teks išspręsti apie dvidešimt užduočių.

Nors rugsėjo 27-ąją Klaipėdos švyturys duris atvers tik „Švyturių ralio“ nugalėtojams, minint Pasaulinę turizmo dieną, visi norintys galės apsilankyti šalia seniausio Lietuvos švyturio. 16 val. čia prasidės ir kultūrinė programa- Kultūros tarybos remiama jūrinių dainų šventė “Senosios jūreivių dainos- šantės”. Visus sėkmingai įveikusius ilgus kilometrus ir finišavusius prie Klaipėdos švyturio bei visus tiesiog aplankiusius Klaipėdos švyturį, pasitiks mažiems ir dideliems įkurtos švyturių dirbtuvėlės.

Kiekvienas dirbtuvių dalyvis gaus švyturio ruošinuką ir pasitelkęs fantaziją galės susikurti autentišką suvenyrą. Kūrybines dirbtuves „Švyturių ralio“ dalyviams ir Pasaulinės turizmo dienos lankytojams pristatys Lietuvos jūrų muziejaus kūrybinė grupė. 16 val. tylą sklaidys senųjų jūreivių dainų – šančių koncertas. Dainas atliks Klaipėdos kultūros centro Žvejų rūmų mišrus mėgėjų choras „Cantare“. 17 val. Savo dainas dovanos Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos studentų choras. Ralio dalyvių lauks nemokamos vaišės, o visi norintys sušilti čia galės nusipirkti šiltos arbatos.

Antrojo „Švyturių ralio“ rezultatų skelbimas ir nugalėtojų apdovanojimas apie 18 val.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Siaubo filmas Lietuvos kaime: pareigūnams liko tik spėlioti, ką kanibalas Ignacas jau spėjo suvalgyti

2001 m. Ridley Scotto režisuotame filme „Hanibalas“ budresni žiūrovai nepraleido įdomios...

Iš Venesuelos pabėgęs lietuvis – apie „maisto mafiją“, „Maduro dietą“ ir tikrą baimę (120)

Prieš daugiau nei 70 metų 41-erių Juano Kvedaro seneliai pabėgo iš Lietuvos ir saugesnio bei...

Palangos močiučių fenomenas nyksta: laikai, kai masiškai pasitiko su plakatais, baigėsi (110)

Visą Europą stebinęs Palangos močiučių fenomenas nyksta. Anksčiau vos įvažiavusius į...

Leipsite iš juoko: iš kojų verčiantys pirkiniai internetu

Nors istorijų apie klaikius pirkinius internetu iš Kinijos yra daug, pasirodo, vis tiek atsiranda...

Tragedija, parodžiusi visą Šaltojo karo baisumą: kaip sovietai numušė keleivinį lainerį (376)

Mintis, kad sovietų naikintuvai galėjo numušti lainerį „Boeing 747“, atrodo šokiruojančiai...

37 mln. per 18 min. surinkęs „Monetha“ įkūrėjas: juokuose apie „Lamborghini“ yra tiesos (169)

Godumo ir tuštybės varomi žmonės yra didžiausias kriptovaliutų rinkos vėžys, sako vienas iš...

„NIKE We run Vilnius“ bėgimo tiesioginė transliacija

„NIKE We run Vilnius“ bėgimo tiesioginė transliacija. Tiesiogiai iš Vilniaus.

Vienas iš nušautųjų Tauragės rajone – Latvijos pilietis

Policija tiria šeštadienį Tauragės rajone įvykusios tragedijos, kai vyras nušovė du žmones ir...

Lietuvis JAV apsimetė pasiuntinuku ir savo CV pristatė dėžutėje su spurgomis: apie jį sužinojo visas pasaulis (9)

Ambicingas, ryžtingas, nors, remiantis paties žodžiais, gana nuobodus žmogus. Dar būtų galima...

„Liverpool“ vartininkas itin jautriai išgyvena nesėkmę ir maldauja atleidimo (17)

„ Liverpool “ komandos vartininkas Lorisas Kariusas šeštadienį žaidė svarbiausias savo...