aA
Jau šį šeštadienį, rugsėjo 27-ąją, visi kviečiami į pramoginį-pažintinį „Švyturių ralį“, kurio azartas pakvies atrasti Lietuvos ir Latvijos švyturius. „Švyturių raliui“ sutapus su Pasauline turizmo diena, visi norintys galės apsilankyti šalia Klaipėdos švyturio, sudalyvauti kūrybinėse dirbtuvėlėse, pasiklausyti senųjų jūreivių dainų – šančių koncerto.
Klaipėdos švyturys
© M.Milinio nuotr.

Viešoji įstaiga „Klaipėdos šventės“ kartu su Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija ir Saugios laivybos administracija, kviečia į antrąjį „Švyturių ralį”, kviečiantį atrasti jūrinį Lietuvos ir kaimyninių šalių paveldą. Projektą iš dalies finansuoja ir Kultūros taryba.

„Džiaugiamės, kad žinia apie „Švyturių ralį“ pasiekia ir tolimesnius Lietuvos miestus. Keturios komandos yra užsiregistravusios iš Šiaulių, vieną anketą gavome iš Alytaus. Visi dalyviai labai kūrybingi ir šmaikštūs, tad esu įsitikinęs, kad laukia puikus renginys“, - sako VšĮ „Klaipėdos šventės“ direktorius Romandas Žiubrys.

Dalyvių ekipažai prie Klaipėdos švyturio (Burių g. 9) laukiami nuo 8 val. Tarptautinio-ilgojo maršruto dalyvių startas – 9 val., nacionalinio-trumpojo – 10 val. Ekipažai į ralio maršrutą bus išleidžiami kas kelias minutes, prieš tai pasirašius pasižadėjimus vairuoti saugiai, nepažeisti kelių eismo taisyklių. Tarptautinio-ilgojo maršruto dalyviai, vykdami į Latviją privalo turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

Tarptautinio-ilgojo „Švyturių ralio“ maršruto dalyviai Latvijoje aplankys du švyturius, turės atlikti dar apie dešimt įvairių užduočių – surasti užkoduotus objektus, atsakyti į suktus organizatorių klausimus. Tolimiausias taškas Latvijoje, kurį teks aplankyti ralio dalyviams - Akmenrago švyturys. Be to, tai vienintelis „Švyturių ralio“ objektas, į kurį mokamas įėjimas. Norint įkopti į įspūdingą 37 metrų švyturį su savimi teks turėti 0,50 EUR. Tarptautinio-ilgojo „Švyturių ralio“ dalyviams teks įveikti daugiau kaip 350 kilometrų.

Nacionalinis-trumpais maršrutas – tai 210 vaizdingų kilometrų aplankant du Klaipėdos krašto švyturius. Ekipažams teks išspręsti apie dvidešimt užduočių.

Nors rugsėjo 27-ąją Klaipėdos švyturys duris atvers tik „Švyturių ralio“ nugalėtojams, minint Pasaulinę turizmo dieną, visi norintys galės apsilankyti šalia seniausio Lietuvos švyturio. 16 val. čia prasidės ir kultūrinė programa- Kultūros tarybos remiama jūrinių dainų šventė “Senosios jūreivių dainos- šantės”. Visus sėkmingai įveikusius ilgus kilometrus ir finišavusius prie Klaipėdos švyturio bei visus tiesiog aplankiusius Klaipėdos švyturį, pasitiks mažiems ir dideliems įkurtos švyturių dirbtuvėlės.

Kiekvienas dirbtuvių dalyvis gaus švyturio ruošinuką ir pasitelkęs fantaziją galės susikurti autentišką suvenyrą. Kūrybines dirbtuves „Švyturių ralio“ dalyviams ir Pasaulinės turizmo dienos lankytojams pristatys Lietuvos jūrų muziejaus kūrybinė grupė. 16 val. tylą sklaidys senųjų jūreivių dainų – šančių koncertas. Dainas atliks Klaipėdos kultūros centro Žvejų rūmų mišrus mėgėjų choras „Cantare“. 17 val. Savo dainas dovanos Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos studentų choras. Ralio dalyvių lauks nemokamos vaišės, o visi norintys sušilti čia galės nusipirkti šiltos arbatos.

Antrojo „Švyturių ralio“ rezultatų skelbimas ir nugalėtojų apdovanojimas apie 18 val.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Reformos pasekmės: mokytojai masiškai išeina iš darbo, dalis nežino, ar gaus atlyginimą (278)

Iki rugsėjo pabaigos liko vos kelios dienos, tačiau vis dar yra tokių mokyklų, kuriose mokytojai...

Oficiali statistika: kaip ir kodėl didėjo kainos po euro įvedimo (164)

Statistikos departamento renkami duomenys rodo, kad kainos nuo 2015 metų, kuomet buvo įvestas...

Lietuvos bankas, policija ir kitos institucijos toliau merkia pinigus į rusiškas IT sistemas (41)

Be Lietuvos banko, dar bent septynios svarbiausios valstybės institucijos – Policijos...

Medikai įvardijo šąlančių galūnių kaltininkus – galite atpažinti rimtą ligą (2)

Storos vilnonės kojinės ir karštas puodelis arbatos – tokiomis priemonėmis šąlančių...

Vizito pabaigoje – netikėtas popiežiaus perspėjimas: Baltijos šalys visada yra pavojuje (144)

Popiežius Pranciškus sako suprantantis Baltijos šalims nuolat gresiantį pavojų, nepaisant to,...

Praėjus 700 m. nuo Gedimino laiškų Skvernelis bando tą patį. Ar jam pavyks? (222)

Pastaruoju metu visuomenės dėmesio centre yra kainų klausimas. Vyriausybė rugsėjo 26 d....

Siaubo filme vaidinusios 12-metės mirtis, sukrėtusi pasaulį: skrodimas atskleidė visai kitą tiesą (8)

Jei nesate siaubo filmų gerbėjas, gali būti, kad nesate nieko girdėję apie Heather O‘Rourke....

Ką būtina žinoti paauglių tėvams: psichologė patarė, kaip bendrauti, kad neįsižiebtų konfliktas

Visą rugsėjo mėnesį vyksta Lietuvos irklavimo federacijos (LIF) ir irklavimo klubo „Academia...

Mokslininkai ištyrė, kaip paukščiai gali matyti magnetinius laukus (2)

Paslaptis, kaip paukščiai sugeba orientuotis, galiausiai gali būti išspręsta – mokslininkai...

Kaimyninės šalies privalumus atradęs lietuvis: ne latviai, o lenkai yra mums artimiausia tauta (441)

Žinau, kad apie Krokuvą visur yra rašyta, perrašyta, po to vėl rašyta, ir dar kartą perrašyta....