Sveikas miestas pagerbė dizainerę L. Kvašytę

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) Europos sveikų miestų tinklui priklausanti Klaipėda siekia, kad sveikos idėjos pasiektų visas uostamiesčio gyvenimo sritis ir užkrėstų įvairiausių sričių profesionalus. Ne išimtis – ir mada bei architektūra.
Liucija Kvašytė ir Jūratė Grubliauskienė.
© Organizatorių nuotr.

Drabužių dizainerė Liucija Kvašytė savaitgalį Klaipėdoje vykusio festivalio „IKRA MADA“ metu atsiėmė apdovanojimą „Už sveikiausią koncepciją“. Tokia nominacija ir specialus prizas įsteigti Klaipėdos visuomenės sveikatos biuro iniciatyva.

„Pelnyti šį apdovanojimą man – išties didelė garbė ir įvertinimas“, – dėkojo Vilniaus dailės akademijoje studijuojanti L. Kvašytė.

Autorės kolekciją „Kelionė 83‘ – 13‘“ inspiravo dukters ir tėvo santykiai. Pastarojo paveikslas kolekcijoje perteiktas per idealizuoto personažo – veržlaus, laisvo ir harmonijoje su aplinka esančio alpinisto – įvaizdį, kuris ir sužavėjo „sveikos“ nominacijos steigėjus.

„Tai pirmas kartas, kuomet Klaipėda Sveiko miesto vėliavą įnešė į mados pasaulį ir nutarė paskatinti jaunus kūrėjus sveikas idėjas dažniau integruoti savo darbuose. Tikiuosi, kad ši nominacija taps tradicija. Be to, sukasi minčių šiemet užsimezgusią draugystę su „IKRA MADA“ festivaliu ateityje išplėsti pasiūlant publikai ir turiningų diskusijų, seminarų įvaizdžio bei sveikatos temomis“, – kalbėjo Klaipėdos visuomenės sveikatos biuro direktorė Jūratė Grubliauskienė.

Pirmuoju ir vieninteliu Lietuvos miestu Pasaulinės sveikatos organizacijos (PSO) Sveikų miestų tinklo nariu Klaipėda oficialiai tapo 2011 m. pradžioje.

„Esame įsipareigoję siekti, kad sveikatos aspektas taptų svarbiu kalbant apie bet kurią miesto gyvenimo sritį ir šio savo įsipareigojimo laikomės. Visuomenės sveikatos specialistų bendradarbiavimas su architektūros ir miesto planavimo profesionalais Klaipėdoje – dar vienas šaunus pavyzdys“, – sakė J. Grubliauskienė.

Įstaigos vadovė priminė, jog uostamiestyje praėjusią savaitę buvo pristatytas konkursas „Projekto idėja Sveikam miestui“. Iki gruodžio 6-osios laukiamos bet kurios Sveiko miesto tikslus įgyvendinančios idėjos – tiek paruoštos konkursui, parodai ar studijoms, tiek įtrauktos į realų, įgyvendinimui skirtą teritorijų planavimo, aplinkotvarkos, statybos ar interjero projektą.

Konkurso „Projekto idėja Sveikam miestui“ laimėtojai bus išrinkti ir paskelbti gruodžio 29 d., jiems numatyti piniginiai prizai.

www.DELFI.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Renginiai ir pramogos

Parodė paukščius už 1000 eurų - sudomino net A. Bosą (25)

Dekoratyvinės vištos ir balandžiai, kurių tarptautinė paroda šeštadienį surengta Klaipėdoje, prikaustė daugybės žmonių dėmesį. Tarp lankytojų buvo ir verslininkas Antanas Bosas, kuris pats augina nemažai balandžių, tad jų veislės jį ypač domina.

Šiemet Klaipėdos senjorams – ypatingas dėmesys

2015-ieji Klaipėdoje oficialiai paskelbti Senjorų metais. Jau šį šeštadienį, sausio 24 d. įvyks pirmasis renginys – Klaipėdos pagyvenusių žmonių asociacijos choro „Sidabro gija“ organizuojamas koncertas „Senjorų metus pasitinkant“.

Klaipėdiečiai rudenį nuobodžiauti neketina

Nors ruduo jau įsibėgėjo, kol kas Klaipėdos gatvėse ir aikštėse karaliauja ne melancholiškos, o džiugios nuotaikos. Gamtos ir „auksinių“ orų teikiamą įkvėpimą spalį verta išnaudoti prasmingai – pasirūpinant gera savijauta. Daugybę būdų, kaip tai galima padaryti, siūlo nemokamų veiklų kalendorius „Ir kūnui, ir sielai“.

V. Bareikis nuogas lakstė lietuje (12)

Į personažus privaloma visapusiškai įsijausti – taip savo teatro judėjimo „No theatre“ aktorius moko režisierius Vidas Bareikis. Todėl pavieniai klaipėdiečiai trečiadienį paryčiais, kai pliaupė lietus, galėjo stebėti neįprastą vaizdą – po miestą lakstančių nuogų žmonių būrelį.

Klaipėdoje – mažųjų keramikų ir Nomedos Marčėnaitės parengta paroda (2)

Klaipėdoje gegužės 28 dieną, 17.30 val. Herkaus galerijos (Herkaus Manto g. 22, Klaipėda) II aukšto fojė atidaroma netradicinė paroda „Matau pasaulį kitaip“. Parodos eksponatai – keramikos darbai, kuriuos sukūrė regėjimo negalią turintys vaikai bei Lapių vaikų globos namų ugdytiniai. Jauniesiems menininkams kūrybinių dirbtuvių metu atsiskleisti padėjo projekto „Matau pasaulį kitaip“ ambasadorė Nomeda Marčėnaitė. Parodą galima aplankyti nemokamai.