Pirmą kartą Klaipėdoje vyks didžiausias Baltijos šalyse žaidimų kūrimo renginys

 (2)
Didžiausias Baltijos šalyse žaidimų kūrimo renginys „LT Game Jam“, vyksiantis sausio 23-25 d., į Klaipėdos mokslo ir technologijų parką sukvies didžiausius kompiuterinių žaidimų kūrėjus ir fanus. Šis neeilinis įvykis, pirmą kartą tuo pačiu metu vyksiantis trijuose didžiausiuose šalies miestuose – Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje, yra pasaulinio „Global Game Jam“ dalis, todėl Lietuvą šiame kontekste išvys visas pasaulis.
© Shutterstock nuotr.

Intriguojančiame, azartiškame ir netradiciniame tiek savo forma, tiek trukme renginyje žaidimų kūrimo profesionalai ir mėgėjai pasiskirstys į komandas ir net dvi paras kurs naujus kompiuterinius bei stalo žaidimus. Nuo idėjos iki veikiančio prototipo per 48 valandas – toks šio renginio iššūkis, kurį kiekvienų metų paskutinį sausio savaitgalį priima tūkstančiai žaidimų kūrėjų visame pasaulyje. Visi dalyviai, pasibaigus kūrimo maratonui, įvertinami naujai sukurtų produktų peržiūros metu.

Renginio organizatoriai nesikuklindami prognozuoja, jog šiųmetis „LT Game Jam“ dalyvių skaičiumi bus didžiausias hackathon tipo renginys Lietuvoje. Po itin sėkmingo pernykščio žaidimų kūrimo maratono, kurio metu buvo sukurta virš 30 žaidimų, 2015 m. renginio mastai yra gerokai didesni, nes jis pirmąkart vyks net trijuose šalies miestuose – Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje.

„Žaidimų industrija, kurioje vyrauja kūrybiškumas ir išmonė, šiandien yra ypač aukštos pridėtinės vertės rinka, kuri įkainojama 100 milijardų eurų. Ši veiklos sritis patraukli dėl palyginti mažų sąnaudų, o vystant žaidimų kūrimo pramonę galima sugeneruoti itin sėkmingą tarptautinį verslą. Lietuviai savo kūrybiškumu niekuo nenusileidžia kitoms šalims, tačiau jiems dažnai pritrūksta technologinių sprendimų ir žinių. Apjungdami kūrybinį potencialą ir technologijas šiuo renginiu mes siekiame įgalinti žaidimų kūrimo industrijos vystymąsi Lietuvoje“ – renginio svarbą akcentavo Klaipėdos mokslo ir technologijų parko direktorė Roma Stubrienė.

„Žaidimų kūrimo pramonė Pasaulyje savo pajamomis jau viršija kino industriją, todėl šiam sektoriui turi būti skiriamas labai didelis dėmesys. Vilniuje jau veikia net kelios dešimtys žaidimo kūrimo kompanijų, tačiau Klaipėdos krašte kol kas yra tik viena, todėl itin svarbu, jog čia tokia veikla būtų organizuojama ir vystoma, nes miestui itin reikalingos inovatyvios ir naudingos verslo idėjos,“ – kalbėjo Klaipėdos apskrities darbdavių asociacijos pirmininkas Aras Mileška.

Pirmą kartą į uostamiestį atkeliavęs „LT Game Jam“ renginys – neįkainojama proga tiek būsimiems žaidimų kūrėjams, tiek šios srities žinovams pabendrauti, užmegzti naujų ryšių, atskleisti savo kūrybinius gebėjimus ar tiesiog puiki galimybė gerai praleisti laiką. Nepaisant amžiaus, patirties ar gebėjimų jame gali dalyvauti visi norintys kurti žaidimus, tačiau šiemet organizatoriai siekia pritraukti kuo daugiau moksleivių bei studentų, kurie domisi programavimu, elektroninių dizainu ir ypač tuos, kurie užsiima žaidimų kūrimu.

Nors renginio tikslas yra padaryti veikiančius žaidimų prototipus, tačiau jų kūrimas nebūtinai pasibaigia kartu su renginiu. „LT Game Jam“ metu gimstančios nuostabios idėjos neretai virsta komerciniais produktais, todėl šiame renginyje galima ne tik pasisemti daugiau patirties, bet ir susirasti naujų pažinčių bendravimui arba bendradarbiavimui, sužinoti, kas tokia ar panašia veikla užsiima Lietuvoje ir už jos ribų.

Šia iniciatyva tęsiamos žaidimų kūrimo Lietuvoje maratonų istorinės tradicijos – pirmasis renginys įvyko 2002-aisiais ir buvo antrasis įvykęs žaidimų kūrimo maratonas pasaulyje. Renginį organizuoja Lietuvos žaidimų kūrėjų asociacija, vienijanti dvylika žaidimų kūrimo kompanijų, atstovaujančių virš 150 šios srities profesionalų šalyje. 

„LT Game Jam“ ne tik suburia Lietuvos žaidimų kūrėjų bendruomenę, bet ir supažindina su šiuo gana nauju sektoriumi jaunus žmones. Organizatoriai tikisi, jog tokie renginiai padarys ženklią įtaką, nes žaidimų kūrimas yra itin perspektyvi sritis, su kuria nemaža dalis Lietuvos jaunimo gali sieti savo profesinę ateitį.

Renginys vyks 2015 m. sausio 23-25 d. Pradžia – sausio 23 d. (penktadienį) 18 val. Klaipėdos mokslo ir technologijų parke (Herkaus Manto g.84, Klaipėda).

Registracija bei papildoma informacija internetinėje svetainėje: http://2015.gamejam.lt/

www.DELFI.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Renginiai ir pramogos

Parodė paukščius už 1000 eurų - sudomino net A. Bosą (25)

Dekoratyvinės vištos ir balandžiai, kurių tarptautinė paroda šeštadienį surengta Klaipėdoje, prikaustė daugybės žmonių dėmesį. Tarp lankytojų buvo ir verslininkas Antanas Bosas, kuris pats augina nemažai balandžių, tad jų veislės jį ypač domina.

Šiemet Klaipėdos senjorams – ypatingas dėmesys

2015-ieji Klaipėdoje oficialiai paskelbti Senjorų metais. Jau šį šeštadienį, sausio 24 d. įvyks pirmasis renginys – Klaipėdos pagyvenusių žmonių asociacijos choro „Sidabro gija“ organizuojamas koncertas „Senjorų metus pasitinkant“.

Klaipėdiečiai rudenį nuobodžiauti neketina

Nors ruduo jau įsibėgėjo, kol kas Klaipėdos gatvėse ir aikštėse karaliauja ne melancholiškos, o džiugios nuotaikos. Gamtos ir „auksinių“ orų teikiamą įkvėpimą spalį verta išnaudoti prasmingai – pasirūpinant gera savijauta. Daugybę būdų, kaip tai galima padaryti, siūlo nemokamų veiklų kalendorius „Ir kūnui, ir sielai“.

V. Bareikis nuogas lakstė lietuje (12)

Į personažus privaloma visapusiškai įsijausti – taip savo teatro judėjimo „No theatre“ aktorius moko režisierius Vidas Bareikis. Todėl pavieniai klaipėdiečiai trečiadienį paryčiais, kai pliaupė lietus, galėjo stebėti neįprastą vaizdą – po miestą lakstančių nuogų žmonių būrelį.

Klaipėdoje – mažųjų keramikų ir Nomedos Marčėnaitės parengta paroda (2)

Klaipėdoje gegužės 28 dieną, 17.30 val. Herkaus galerijos (Herkaus Manto g. 22, Klaipėda) II aukšto fojė atidaroma netradicinė paroda „Matau pasaulį kitaip“. Parodos eksponatai – keramikos darbai, kuriuos sukūrė regėjimo negalią turintys vaikai bei Lapių vaikų globos namų ugdytiniai. Jauniesiems menininkams kūrybinių dirbtuvių metu atsiskleisti padėjo projekto „Matau pasaulį kitaip“ ambasadorė Nomeda Marčėnaitė. Parodą galima aplankyti nemokamai.