Pajūrį sudrebins ir Rio de Žaneiro karnavalo akcentai

 (10)
Po 100 dienų Klaipėdą renginių ir žmonių gausa drebins jau 56-oji Jūros šventė, kuri šiemet bus fiesta baltų burių fone. Jos organizatoriai intrigavo, kad šiųmetė šventė bus ir ypač inovatyvi, ir gausesnė jūrinių tradicijų.
© M.Milinio nuotr.

„Vinis“ – ne muzikinė

„Pernai šventėme 50-ąją, jubiliejinę Jūros šventę, kuri buvo visų laikų geriausia. Todėl dabar atverčiame naują baltą lapą ir viską pradedame iš pradžių. Taigi, ir šventės „dress“ kodas yra balta spalva. Visus kviečiame puoštis baltai, miestas taip pats bus papuoštas šia spalva, tikimės sulaukti ir nemažai laivų baltomis burėmis“, – pasakojo Jūros šventę organizuojančios viešosios įstaigos „Klaipėdos šventės“ projektų vadovė Goda Giedraitytė.

Jūros šventė šiemet vyks liepos 24-26 dienomis. Per tris dienas Jūros šventės svečiai bus pakviesti į dugiau nei 100 renginių.

„Bus ir baltosios popietės, kuriose ypač daug dėmesio bus skiriama šeimoms, vaikams, ir baltosios naktys, nes tikimės, kad renginiai Kruizinių laivų terminale vyks iki 2 val.“ – aiškino G. Giedraitytė.

Jūros šventės organizatoriai jau parinko ir projektą, kuris taps visos fiestos „vinimi“. Praėjusiais metais tai buvo šokantys fontanai. Kokia šventės „vinis“ bus šiemet, kol kas neatskleidžiama, nes esą dar nepasirašyti kontraktai.

„Galiu pasakyti tik tiek, kad Jūros šventė nėra muzikos festivalis, tad ir ta „vinis“ bus atitinkama“, – intrigavo viešosios įstaigos „Klaipėdos šventės“ direktorius Romandas Žiubrys.

Eisenoje tikisi 10 tūkst. žmonių

Jo teigimu, jau sudėliota daugiau nei 80 proc. Jūros šventės programos, tačiau dar yra laisvų nišų, kuris gali užpildyti visi, kurie pasiūlys įdomių iniciatyvų. Tokių siūlymų laukiama iki gegužės 20 dienos, o visa Jūros šventė programa bus pristatyta birželio viduryje.

Aišku tai, kad vienas svarbiausių šios šventės akcentų vėl taps iškilminga jūrinė eisena. Jos globėju šiemet tapo Klaipėdos valstybinio jūros uosto direkcijos generalinis direktorius Arvydas Vaitkus.

„Kol kas nežinau, ką reiškia tas globėjo statusas. Tačiau žinau tai, kad tikrai sieksime, jog jūrinė eisena būtų dar gausesnė, dar labiau teatralizuota. Kviečiame visas uosto kompanijas parodyti savo techniką, gaminius, išskirtinai pasipuošti. Aišku, didžiųjų kranų į Klaipėdos gatves gal ir nevarysime, tačiau eisena bus įspūdinga. Ji dar neprilygs Rio de Žaneiro karnavalui, bet turėtų būti įsimintinas reginys“, – teigė A. Vaitkus.

Pernai jūrinėje eisenoje dalyvavo apie 7000 žmonių iš 32 kompanijų. Nedrąsiai prasitarta, jog siekiama, kad šiemet eisenoje miesto centro ir senamiesčio gatvėmis iki Kruizinių laivų terminalo žingsniuotų apie 10 tūkst. žmonių.

Mugė bus mažesnė

Tradiciškai Jūros šventėje veiks ir didžiausia Lietuvoje tautodailininkų ir amatininkų mugė. Šiemet ji bus mažesnė nei pernai. Prekybos vietų sumažės nuo 758 iki 670.

Nuo gegužės 1-osios prasidės prekybininkų registracija internetu, o vėliau jie prekybos vietas galės išsipirkti kurioje nors bilietus platinančioje bendrovėje, kurią parinks organizatoriai.

„Aišku, kad vėl bus taip, kad žmonės eilėse tų prekybos vietų lauks per naktis. Pasaulyje yra du dalykai, kurių žmonės laukia per naktis – tai naujas „Apple“ modelis ir prekybos vieta Jūros šventėje. Vadinasi, tai – kokybės ženklas“, – pusiau rimtai, pusiau juokais kalbėjo R. Žiubrys.

Jūros šventės organizatoriai šiemet bandys paneigti mitą, jog klaipėdiečiai per šią fiestą bėga iš mietso. Todėl visas tris šventės dienas bus skaičiuojami į miestą įvažiuojantys ir iš jo išvažiuojantys automobiliai.

Taip bus galima ir tiksliau nustatyti, kiek svečių sulaukia Jūros šventė. Įprastai skaičiuojama, kad per pris dienas joje apsilanko apie 500 tūkst. žmonių.

„Jūros šventė – tai labiausiai žinomas ir, atliktų sociologinių tyrimų duomenimis, geriausiai šalies gyventojų vertinamas renginys Klaipėdoje. Todėl išskirtinai džiugu, kad pastaraisiais metais didžiausia miesto šventė vis stipriau akcentuoja jūrinius renginius, jūrinės kultūros puoselėjimo tradicijas, taip stiprindama Klaipėdos, kaip jūrinio miesto, įvaizdį“, – pabrėžė Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

Surengti Jūros šventę kainuoja apie 290 tūkst. eurų.

www.DELFI.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Renginiai ir pramogos

Parodė paukščius už 1000 eurų - sudomino net A. Bosą (25)

Dekoratyvinės vištos ir balandžiai, kurių tarptautinė paroda šeštadienį surengta Klaipėdoje, prikaustė daugybės žmonių dėmesį. Tarp lankytojų buvo ir verslininkas Antanas Bosas, kuris pats augina nemažai balandžių, tad jų veislės jį ypač domina.

Šiemet Klaipėdos senjorams – ypatingas dėmesys

2015-ieji Klaipėdoje oficialiai paskelbti Senjorų metais. Jau šį šeštadienį, sausio 24 d. įvyks pirmasis renginys – Klaipėdos pagyvenusių žmonių asociacijos choro „Sidabro gija“ organizuojamas koncertas „Senjorų metus pasitinkant“.

Klaipėdiečiai rudenį nuobodžiauti neketina

Nors ruduo jau įsibėgėjo, kol kas Klaipėdos gatvėse ir aikštėse karaliauja ne melancholiškos, o džiugios nuotaikos. Gamtos ir „auksinių“ orų teikiamą įkvėpimą spalį verta išnaudoti prasmingai – pasirūpinant gera savijauta. Daugybę būdų, kaip tai galima padaryti, siūlo nemokamų veiklų kalendorius „Ir kūnui, ir sielai“.

V. Bareikis nuogas lakstė lietuje (12)

Į personažus privaloma visapusiškai įsijausti – taip savo teatro judėjimo „No theatre“ aktorius moko režisierius Vidas Bareikis. Todėl pavieniai klaipėdiečiai trečiadienį paryčiais, kai pliaupė lietus, galėjo stebėti neįprastą vaizdą – po miestą lakstančių nuogų žmonių būrelį.

Klaipėdoje – mažųjų keramikų ir Nomedos Marčėnaitės parengta paroda (2)

Klaipėdoje gegužės 28 dieną, 17.30 val. Herkaus galerijos (Herkaus Manto g. 22, Klaipėda) II aukšto fojė atidaroma netradicinė paroda „Matau pasaulį kitaip“. Parodos eksponatai – keramikos darbai, kuriuos sukūrė regėjimo negalią turintys vaikai bei Lapių vaikų globos namų ugdytiniai. Jauniesiems menininkams kūrybinių dirbtuvių metu atsiskleisti padėjo projekto „Matau pasaulį kitaip“ ambasadorė Nomeda Marčėnaitė. Parodą galima aplankyti nemokamai.