Norintieji pasigrožėti šokančiais Jūros šventės fontanais lipo per galvas

 (33)
Kelios dešimtys tūkstančių žmonių Klaipėdoje vykstančoje Jūros šventėje penktadienio vakarą spraudėsi ant Jono kalnelio šlaitų, kad galėtų pamatyti patį ryškiausią ir spalvingiausią vasaros fiestos akcentą – šokančių fontanų šou.
Šokančių fontanų programa „Iš meilės jūrai!“
© DELFI (D.Lauručio nuotr.)

Nors skelbta, kad penktadienio vakarą toks šou bus rodomas net keturis kartus, jau per patį pirmą pasirodymą visi norintieji netilpo ant Jono kalnelio šlaitų, stumdėsi, kad tik kuo geriau pamatytų unikalų reginį.

Kai tik sutemo, iš Jono kalnelio kanalo ėmė trykšti įspūgingos fontato čiurklės. Fontanai „šoko“ pagal specialiai iš gražiausių jūrinių ir meilės dainų sukurtą garso takelį, trukusį 25 minutes.

Kai viena fontano čiurkšlė šovė į 25 metrų aukštį, minioje nuvilnijo šūksniai ir plojimai.

Šokančius ir muzikuojančius fontanus į Klaipėdą atvežė viena Latvijos bendrovė. Ji visus įrenginius sumontavo Jono kalnelio kanale, po vandeniu.

„Derybos dėl tokio šou, kurį norėjome parodyti per Jūros šventę, vyko jau nuo praėjusių metų. Tačiau pernai atvežti fontanų į Jūros šventę nebeįstengėme, nes latvių laikas buvo rezervuotas visai vasarai. Todėl tai padaryti galėjome tik šiemet“, - didžiuodamasis apie šou kalbėjo viešosios įstaigos „Klaipėdos šventė“, organizuojančios Jūros šventę, direktorius Romandas Žiubrys.

Tokio projekto sąmata – beveik 60 tūkst.litų, o tai yra šiek tiek mažiau nei dešimtadalis viso Jūros šventės biudžeto. Tai byloja, kad muzikuojančių ir šokančių fontanų šou tapo pagrindiniu, daugiausia dėmesio prikaustančiu Jūros šventės akcentu.

Šokančių fontanų programa publikai bus rodoma ir šeštadienį. Pasirodymai prasidės tada, kai sutems ir baigsis jau gerokai po vidurnakčio.

„Tie žmonės, kurie fontanų šou stebės šeštadienį 23.30 val., taps dar vieno unikalaus reginio liudininkais. Kai tik baigsis fontanų pasirodymai, Klaipėdos dangų nušvies pagrindiniai Jūros šventės fejerverkai. Jie šiemet bus šaudomi iš trijų vietų – Jono kalnelio, Šiaurės rago ir Klaipėdos piliavietės. Taip fejerverkais turėtų nušvisti visas uostamiesčio dangus“, - vylėsi R.Žiubrys. 

www.DELFI.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Renginiai ir pramogos

Parodė paukščius už 1000 eurų - sudomino net A. Bosą (25)

Dekoratyvinės vištos ir balandžiai, kurių tarptautinė paroda šeštadienį surengta Klaipėdoje, prikaustė daugybės žmonių dėmesį. Tarp lankytojų buvo ir verslininkas Antanas Bosas, kuris pats augina nemažai balandžių, tad jų veislės jį ypač domina.

Šiemet Klaipėdos senjorams – ypatingas dėmesys

2015-ieji Klaipėdoje oficialiai paskelbti Senjorų metais. Jau šį šeštadienį, sausio 24 d. įvyks pirmasis renginys – Klaipėdos pagyvenusių žmonių asociacijos choro „Sidabro gija“ organizuojamas koncertas „Senjorų metus pasitinkant“.

Klaipėdiečiai rudenį nuobodžiauti neketina

Nors ruduo jau įsibėgėjo, kol kas Klaipėdos gatvėse ir aikštėse karaliauja ne melancholiškos, o džiugios nuotaikos. Gamtos ir „auksinių“ orų teikiamą įkvėpimą spalį verta išnaudoti prasmingai – pasirūpinant gera savijauta. Daugybę būdų, kaip tai galima padaryti, siūlo nemokamų veiklų kalendorius „Ir kūnui, ir sielai“.

V. Bareikis nuogas lakstė lietuje (12)

Į personažus privaloma visapusiškai įsijausti – taip savo teatro judėjimo „No theatre“ aktorius moko režisierius Vidas Bareikis. Todėl pavieniai klaipėdiečiai trečiadienį paryčiais, kai pliaupė lietus, galėjo stebėti neįprastą vaizdą – po miestą lakstančių nuogų žmonių būrelį.

Klaipėdoje – mažųjų keramikų ir Nomedos Marčėnaitės parengta paroda (2)

Klaipėdoje gegužės 28 dieną, 17.30 val. Herkaus galerijos (Herkaus Manto g. 22, Klaipėda) II aukšto fojė atidaroma netradicinė paroda „Matau pasaulį kitaip“. Parodos eksponatai – keramikos darbai, kuriuos sukūrė regėjimo negalią turintys vaikai bei Lapių vaikų globos namų ugdytiniai. Jauniesiems menininkams kūrybinių dirbtuvių metu atsiskleisti padėjo projekto „Matau pasaulį kitaip“ ambasadorė Nomeda Marčėnaitė. Parodą galima aplankyti nemokamai.