Klaipėdos festivalyje „IKRA MADA“ – specialus Sveiko miesto prizas

Baltijos šalių mados festivalyje „IKRA MADA“ šiemet bus kūrybiškai priminta, jog Klaipėda, kurioje vyksta šis tradiciniu tapęs renginys, neša Sveiko miesto vėliavą. Lapkričio 15 d. vyksiančio mados šou metu solidžiu prizu bus apdovanota perspektyvi dizainerė Liucija Kvašytė – šios autorės kolekcija buvo pripažinta stipriausia pirmąsyk įsteigtos nominacijos „Sveikiausia koncepcija“ rėmuose.
© Organizatorių nuotr.

Šeštadienį Klaipėdos kūrybinio inkubatoriaus „Kultūros fabrikas“ daugiafunkcinėje salėje iš viso bus galima išvysti 16-os jaunų dizainerių ir jų duetų iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Vokietijos bei Ukrainos darbus.

„IKRA MADA“ organizatoriai drauge su naują nominaciją bei prizą šiemet įsteigusiu Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuru per „Sveikiausios koncepcijos“ prizmę iš anksto atidžiai įvertino visas kolekcijas. Sprendimas dėl nugalėtojos priimtas vieningai.

Vilniaus dailės akademijoje studijuojančios L. Kvašytės kolekciją „Kelionė 83‘ – 13‘“ inspiravo tėvo ir dukters santykiai. Tėčio paveikslas kolekcijoje perteiktas per idealizuoto personažo – veržlaus, laisvo ir harmonijoje su aplinka esančio alpinisto – įvaizdį.

„Kolekcija kalba apie dalykus, kurie mums, kaip Sveiko miesto atstovams, yra išties svarbūs – tai harmonijos su savimi, aplinka ir aplinkiniais paieškos. Netikėtai perteiktas alpinisto įvaizdis negalėjo nesužavėti. Nuoširdžiai sveikiname jauną autorę, nekantraujame jos darbus išvysti ant podiumo Klaipėdoje bei tikimės, kad ši nominacija ateityje galėtų tapti tradicine. Juk mada jau seniai nebėra vien drabužiai – tai ir idėjos. Vis garsiau mados kontekste prabylama apie ekologiją, kūrėjai stebina išradingumu panaudodami natūralias ar perdirbtas medžiagas, savitai interpretuodami laisvalaikio ar sportinį stilius“, – kalbėjo Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro direktorė Jūratė Grubliauskienė.

Įstaigos vadovės nuomone, ateityje bendradarbiavimas su festivaliu galbūt galėtų apimti ir paskaitas, jungiančias mados, sveikos aplinkos ir sveiko žmogaus aspektus, turiningas diskusijas, jungtinius meno projektus.

„Neseniai paaiškėjo, kad Klaipėda pakviesta toliau tęsti pradėtus darbus ir vystyti projektus naujoje Pasaulio sveikatos organizacijos Europos sveikų miestų tinklo veiklos fazėje. Tai stiprus impulsas ieškoti naujų, atraktyvių formų, kurios paskatintų žmones įsitraukti į sveikų idėjų sklaidą įvairiuose lygmenyse“, – sakė J. Grubliauskienė.

Anot festivalio „IKRA MADA“ prodiuserės Jurgos Sutkutės, Klaipėdos visuomenės sveikatos biuro iniciatyva nudžiugino savo originalumu. „Savo ruožtu džiaugiamės galėdami kūrybiškai populiarinti sveikatos idėjas visomis mados srityje įmanomomis formomis“, – sakė dizainerė ir renginio organizatorė.

Be kita ko, nebe pirmus metus bendradarbiaudami su Klaipėdos siuvimo ir paslaugų verslo mokykla, festivalio rengėjai šiemet inicijavo modelių kursus, kurių metų jauni klaipėdiečiai dalyvauja sceninės išraiškos, makiažo bei kt. užsiėmimuose.

„Grožio ir sveikatos santykis yra karštai diskutuojama mados industrijos tema. Šiuo atžvilgiu festivalio pagrindinis leitmotyvas –harmoningas požiūris į savo kūną, jo sveikatą bei unikalų grožį ir kūrybiškos, bet tvarios saviraiškos visose srityse propagavimas, – sakė J. Sutkutė. – Džiaugiamės, kad pasirinkę šį kelią, sutinkame vis daugiau bendraminčių ir galime prisidėti prie Sveiko miesto įdirbio.“

www.DELFI.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Renginiai ir pramogos

Parodė paukščius už 1000 eurų - sudomino net A. Bosą (25)

Dekoratyvinės vištos ir balandžiai, kurių tarptautinė paroda šeštadienį surengta Klaipėdoje, prikaustė daugybės žmonių dėmesį. Tarp lankytojų buvo ir verslininkas Antanas Bosas, kuris pats augina nemažai balandžių, tad jų veislės jį ypač domina.

Šiemet Klaipėdos senjorams – ypatingas dėmesys

2015-ieji Klaipėdoje oficialiai paskelbti Senjorų metais. Jau šį šeštadienį, sausio 24 d. įvyks pirmasis renginys – Klaipėdos pagyvenusių žmonių asociacijos choro „Sidabro gija“ organizuojamas koncertas „Senjorų metus pasitinkant“.

Klaipėdiečiai rudenį nuobodžiauti neketina

Nors ruduo jau įsibėgėjo, kol kas Klaipėdos gatvėse ir aikštėse karaliauja ne melancholiškos, o džiugios nuotaikos. Gamtos ir „auksinių“ orų teikiamą įkvėpimą spalį verta išnaudoti prasmingai – pasirūpinant gera savijauta. Daugybę būdų, kaip tai galima padaryti, siūlo nemokamų veiklų kalendorius „Ir kūnui, ir sielai“.

V. Bareikis nuogas lakstė lietuje (12)

Į personažus privaloma visapusiškai įsijausti – taip savo teatro judėjimo „No theatre“ aktorius moko režisierius Vidas Bareikis. Todėl pavieniai klaipėdiečiai trečiadienį paryčiais, kai pliaupė lietus, galėjo stebėti neįprastą vaizdą – po miestą lakstančių nuogų žmonių būrelį.

Klaipėdoje – mažųjų keramikų ir Nomedos Marčėnaitės parengta paroda (2)

Klaipėdoje gegužės 28 dieną, 17.30 val. Herkaus galerijos (Herkaus Manto g. 22, Klaipėda) II aukšto fojė atidaroma netradicinė paroda „Matau pasaulį kitaip“. Parodos eksponatai – keramikos darbai, kuriuos sukūrė regėjimo negalią turintys vaikai bei Lapių vaikų globos namų ugdytiniai. Jauniesiems menininkams kūrybinių dirbtuvių metu atsiskleisti padėjo projekto „Matau pasaulį kitaip“ ambasadorė Nomeda Marčėnaitė. Parodą galima aplankyti nemokamai.