aA
Šią savaitę – spalio 8-10 dienomis Klaipėdoje pirmą kartą rengiama Miestų partnerystės šventė, į kurią atvyks su Klaipėdos savivaldybe susigiminiavusių miestų delegacijos.
© DELFI

Miestų – partnerių atstovai susitiks paminėti bendradarbiavimo sukakčių, atnaujinti ryšių, susipažinti su Klaipėdos plėtros naujienomis, aptarti ateities planų, kuriuos įgyvendinti galima pasitelkti bendrą patirtį ir idėjas.

Uostamiestis turi net 16 miestų partnerių. 25-erius metus Klaipėda bendradarbiauja su Karlskrona (Švedija) ir Kudži (Japonija), 20 metų – su Kotka (Suomija), 10 metų – su Odesa (Ukraina) ir Čingdao (Kinija). Klaipėdos miestai – partneriai taip pat yra Gdynė (Lenkija), Zasnicas, Manheimas ir Liubekas (Vokietija), Liepoja (Latvija), Debrecenas (Vengrija), Mogiliovas (Baltrusija), Kaliningradas, Čerepovecas (Rusija), Šiaurės Tainsaidas (JK), Klivlendas (JAV).

Šventėje dalyvaus ir partnerystės su Klaipėda siekiančio Gruzijos uostamiesčio Poti atstovai.

Šiuo metu miestų partnerių ryšiai atspindi bendrąsias Europos miestų decentralizuoto bendradarbiavimo tendencijas. Tarp svarbiausių miestų diplomatijos bruožų yra tarpusavio sąveikos arba abipusės naudos principas: abi savivaldybės gauna naudos iš bendradarbiavimo. Tai ne tik reikalingos žinios, reformos, investicijos į specialistų kvalifikaciją ir infrastruktūrą.

Tarptautinėje arenoje aktyvūs miestai padeda įgyvendinti šalies užsienio politiką, įtvirtinamas ir skleidžiamas teigiamas šalies įvaizdis, o miestui sukuriama tarptautinių susitikimų vietos reputacija, suteikiama galimybė specialistams ir gyventojams įsijungti į įdomią tarptautinę veiklą.

Klaipėdiečiai ir miesto svečiai kviečiami aktyviai dalyvauti Miestų partnerystės šventėje ir apsilankyti jos renginiuose.
Daugiau sužinoti apie uostamiesčio savivaldybės miestus – partneriais bus galima apsilankius lauko ekspozicijoje, kuri spalio 1-8 dienomis išsidėstyta Danės skvere prie paminklo „Arka“.

Spalio 8 d. 17-18.30 val. Klaipėdos apskrities viešojoje I. Simonaitytės bibliotekoje bus pristatytos filmų ištraukos apie miestus – partnerius. Pamatyti visus filmus apie susigiminiavusius su Klaipėda miestus bus galima spalio 8-9 dienomis Klaipėdos apskrities I.Simonaitytės bibliotekoje, Klaipėdos Kultūrų komunikacijų centre, Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centre, o meninis filmas apie Manheimą bus rodomas S. Dacho namuose.

Spalio 8 d. 14 val. visi kviečiami į vargonininkės iš Liubeko Dagmar Koptein koncertą Klaipėdos universiteto Menų fakulteto koncertų salėje, o spalio 9 d. 17 val. – Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčioje.
Spalio 9 d. 18 val. Klaipėdos miestų partnerių iš Vokietijos filmų peržiūra Simono Dacho namuose, Jūros g. 7.

Tarptautiniu bendradarbiavimu suinteresuotų Klaipėdos institucijų, organizacijų, kultūros ir sporto kolektyvų, mokyklų, bendrijų, nevyriausybinių organizacijų atstovai kviečiami į konferenciją – atvirą diskusiją „Miestų tarptautinio bendradarbiavimo vaidmuo Europos ateičiai“, kuri vyks Klaipėdos Universiteto auloje spalio 10 d. 9 val. (Manto g. 84. 6korpusas).

Miestų partnerystės šventę vainikuos Draugystės koncertas, kuris vyks spalio 10-ąją, penktadienį, 18 val. Klaipėdos koncertų salėje. Koncerte dalyvaus įvairių žanrų atlikėjai iš Klaipėdos miestų partnerių, į šventę atvykę kartu su delegacijomis. Šis koncertas – dovana klaipėdiečiams, įėjimas nemokamas.

Už tarptautinį bendradarbiavimą ir Europos vienybės idėjų sklaidą 1999 m. Klaipėda buvo apdovanotas Europos Tarybos Garbės vėliava, 2001 m. - ET Garbės ženklu ir 2003 m. - ET Europos Prizu. Tai – aukščiausias apdovanojimas, kasmet skiriamas vienam iš ES miestų.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Petrauskienė: mokytojai sako, kad atlyginimai – ne pagrindinė streiko priežastis (81)

Net ir įvedus etatinį mokytojų apmokėjimą maždaug penktadalio mokytojų atlyginimai mažėjo,...

Vyras įsigytą mašiną iš salono vadina „kate maiše“, pardavėjai ginasi parašais ant sutarčių (164)

Arūnas iš Klaipėdos įsigytą „Ford Grand C-Max “ vadina „kate maiše“, nors automobilį...

Prieš naują maitinimo strategiją mokyklose ir darželiuose – eksperimentas: ką vaikams teko valgyti? (84)

Sveikatos apsaugos ministerija pirmą kartą inicijavo tokį eksperimentą: pagal specialistės...

Šokiruojantis moksleivių muštynių stadione vaizdo įrašas: kas ir kodėl buvo nutylėta (310)

Keliasdešimt moksleivių su mobiliaisiais telefonais, filmuojantys dviejų bendraamžių muštynes...

Legendinis Arlauckas prisiminė nuotykius su Sabu ir Kurtinaičiu: istorijų „stiprumas“ gali priblokšti (33)

Žodžio kišenėje neieškanti Eurolygos legenda Joe Arlauckas davė išskirtinį ir Ispanijoje...

Nusprendę perplanuoti savo būstą, būkite atidūs: neapgalvoti nuostoliai gali siekti ir penkiaženkles sumas

Vienas iš pagrindinių kriterijų renkantis būstą – patogiai išdėstytos erdvės. Jei naujos...

Akis į akį susidūrė su Rusijos FSB: pasakė, kad turiu du variantus (137)

Leidinys „The Insider“ ir „ Bellingcat “ tyrėjų grupė paviešino tyrimą, kuriuo...

Panevėžyje vandalai nesiliauja niokoję daugiabučio: gyventojai jau svarsto budėti naktimis (39)

Renovuoto Panevėžio daugiabučio gyventojai, nebeapsikentę sutvarkytą sieną niokojančių...

Mokslininkai sutarė nuo šiol kilogramą skaičiuoti kitaip (38)

Istoriniu balsavimu šalys, dažnai nesutariančios dėl daugybės kitų klausimų, penktadienį...

Kibernetinės atakos vyksta nuolat, nors apie jas garsiai ir nekalbama (4)

Kibertechnologijų ekspertas, beveik trisdešimt metų Izraelio gynybos pajėgose tarnavęs generolas...