Klaipėdoje vyks grandiozinė miestų partnerystės šventė

 (5)
Šią savaitę – spalio 8-10 dienomis Klaipėdoje pirmą kartą rengiama Miestų partnerystės šventė, į kurią atvyks su Klaipėdos savivaldybe susigiminiavusių miestų delegacijos.
© DELFI

Miestų – partnerių atstovai susitiks paminėti bendradarbiavimo sukakčių, atnaujinti ryšių, susipažinti su Klaipėdos plėtros naujienomis, aptarti ateities planų, kuriuos įgyvendinti galima pasitelkti bendrą patirtį ir idėjas.

Uostamiestis turi net 16 miestų partnerių. 25-erius metus Klaipėda bendradarbiauja su Karlskrona (Švedija) ir Kudži (Japonija), 20 metų – su Kotka (Suomija), 10 metų – su Odesa (Ukraina) ir Čingdao (Kinija). Klaipėdos miestai – partneriai taip pat yra Gdynė (Lenkija), Zasnicas, Manheimas ir Liubekas (Vokietija), Liepoja (Latvija), Debrecenas (Vengrija), Mogiliovas (Baltrusija), Kaliningradas, Čerepovecas (Rusija), Šiaurės Tainsaidas (JK), Klivlendas (JAV).

Šventėje dalyvaus ir partnerystės su Klaipėda siekiančio Gruzijos uostamiesčio Poti atstovai.

Šiuo metu miestų partnerių ryšiai atspindi bendrąsias Europos miestų decentralizuoto bendradarbiavimo tendencijas. Tarp svarbiausių miestų diplomatijos bruožų yra tarpusavio sąveikos arba abipusės naudos principas: abi savivaldybės gauna naudos iš bendradarbiavimo. Tai ne tik reikalingos žinios, reformos, investicijos į specialistų kvalifikaciją ir infrastruktūrą.

Tarptautinėje arenoje aktyvūs miestai padeda įgyvendinti šalies užsienio politiką, įtvirtinamas ir skleidžiamas teigiamas šalies įvaizdis, o miestui sukuriama tarptautinių susitikimų vietos reputacija, suteikiama galimybė specialistams ir gyventojams įsijungti į įdomią tarptautinę veiklą.

Klaipėdiečiai ir miesto svečiai kviečiami aktyviai dalyvauti Miestų partnerystės šventėje ir apsilankyti jos renginiuose.
Daugiau sužinoti apie uostamiesčio savivaldybės miestus – partneriais bus galima apsilankius lauko ekspozicijoje, kuri spalio 1-8 dienomis išsidėstyta Danės skvere prie paminklo „Arka“.

Spalio 8 d. 17-18.30 val. Klaipėdos apskrities viešojoje I. Simonaitytės bibliotekoje bus pristatytos filmų ištraukos apie miestus – partnerius. Pamatyti visus filmus apie susigiminiavusius su Klaipėda miestus bus galima spalio 8-9 dienomis Klaipėdos apskrities I.Simonaitytės bibliotekoje, Klaipėdos Kultūrų komunikacijų centre, Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centre, o meninis filmas apie Manheimą bus rodomas S. Dacho namuose.

Spalio 8 d. 14 val. visi kviečiami į vargonininkės iš Liubeko Dagmar Koptein koncertą Klaipėdos universiteto Menų fakulteto koncertų salėje, o spalio 9 d. 17 val. – Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčioje.
Spalio 9 d. 18 val. Klaipėdos miestų partnerių iš Vokietijos filmų peržiūra Simono Dacho namuose, Jūros g. 7.

Tarptautiniu bendradarbiavimu suinteresuotų Klaipėdos institucijų, organizacijų, kultūros ir sporto kolektyvų, mokyklų, bendrijų, nevyriausybinių organizacijų atstovai kviečiami į konferenciją – atvirą diskusiją „Miestų tarptautinio bendradarbiavimo vaidmuo Europos ateičiai“, kuri vyks Klaipėdos Universiteto auloje spalio 10 d. 9 val. (Manto g. 84. 6korpusas).

Miestų partnerystės šventę vainikuos Draugystės koncertas, kuris vyks spalio 10-ąją, penktadienį, 18 val. Klaipėdos koncertų salėje. Koncerte dalyvaus įvairių žanrų atlikėjai iš Klaipėdos miestų partnerių, į šventę atvykę kartu su delegacijomis. Šis koncertas – dovana klaipėdiečiams, įėjimas nemokamas.

Už tarptautinį bendradarbiavimą ir Europos vienybės idėjų sklaidą 1999 m. Klaipėda buvo apdovanotas Europos Tarybos Garbės vėliava, 2001 m. - ET Garbės ženklu ir 2003 m. - ET Europos Prizu. Tai – aukščiausias apdovanojimas, kasmet skiriamas vienam iš ES miestų.

www.DELFI.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Renginiai ir pramogos

Parodė paukščius už 1000 eurų - sudomino net A. Bosą (25)

Dekoratyvinės vištos ir balandžiai, kurių tarptautinė paroda šeštadienį surengta Klaipėdoje, prikaustė daugybės žmonių dėmesį. Tarp lankytojų buvo ir verslininkas Antanas Bosas, kuris pats augina nemažai balandžių, tad jų veislės jį ypač domina.

Šiemet Klaipėdos senjorams – ypatingas dėmesys

2015-ieji Klaipėdoje oficialiai paskelbti Senjorų metais. Jau šį šeštadienį, sausio 24 d. įvyks pirmasis renginys – Klaipėdos pagyvenusių žmonių asociacijos choro „Sidabro gija“ organizuojamas koncertas „Senjorų metus pasitinkant“.

Klaipėdiečiai rudenį nuobodžiauti neketina

Nors ruduo jau įsibėgėjo, kol kas Klaipėdos gatvėse ir aikštėse karaliauja ne melancholiškos, o džiugios nuotaikos. Gamtos ir „auksinių“ orų teikiamą įkvėpimą spalį verta išnaudoti prasmingai – pasirūpinant gera savijauta. Daugybę būdų, kaip tai galima padaryti, siūlo nemokamų veiklų kalendorius „Ir kūnui, ir sielai“.

V. Bareikis nuogas lakstė lietuje (12)

Į personažus privaloma visapusiškai įsijausti – taip savo teatro judėjimo „No theatre“ aktorius moko režisierius Vidas Bareikis. Todėl pavieniai klaipėdiečiai trečiadienį paryčiais, kai pliaupė lietus, galėjo stebėti neįprastą vaizdą – po miestą lakstančių nuogų žmonių būrelį.

Klaipėdoje – mažųjų keramikų ir Nomedos Marčėnaitės parengta paroda (2)

Klaipėdoje gegužės 28 dieną, 17.30 val. Herkaus galerijos (Herkaus Manto g. 22, Klaipėda) II aukšto fojė atidaroma netradicinė paroda „Matau pasaulį kitaip“. Parodos eksponatai – keramikos darbai, kuriuos sukūrė regėjimo negalią turintys vaikai bei Lapių vaikų globos namų ugdytiniai. Jauniesiems menininkams kūrybinių dirbtuvių metu atsiskleisti padėjo projekto „Matau pasaulį kitaip“ ambasadorė Nomeda Marčėnaitė. Parodą galima aplankyti nemokamai.