Katės mielai lankosi klinikoje ant ratų

 (7)
Klaipėdoje antrąją kelionę po Lietuvą pradeda mobili kačių veterinarijos klinika, per 2 savaites apkeliausianti 30 šalies miestų bei miestelių. Pernai startavusios iniciatyvos metu paaiškėjo, kad didelė dalis iš patikrintų 400 kačių yra nutukusios, nes per daug ėda ir per mažai juda. Idėja įrengti mobilią veterinarijos kliniką kilo gyvūnų ėdalus gaminančiai kompanijai „PURINA”.
Mobili kačių klinika
© Organizatorių nuotr.

Kaip ir pernai, įvairiuose šalies miestuose ir miesteliuose mobilios klinikos veterinaras atliks pirminę kačių apžiūrą ir jei reiks, nukreips gydytis gyvūnus į veterinarijos gydyklą.

„Rūpinamės kačių sveikata ir visuomet skatiname profilaktiškai tikrinti savo augintinį. Būtent todėl jau antri metai suteikiame galimybę visiems Lietuvos kačių augintojams atvesti katę pas veterinarą nemokamai konsultacijai į Mobilią kačių kliniką”, - sako „Purina One“ prekės ženklo vadovė Lietuvoje Asta Tomaševičienė

Nuo balandžio 16 d. iki balandžio 30 d. kačių klinika ant ratų kasdien aplankys po du miestus. Su mobilia „Purina One“ klinika važinės profesionalus veterinaras Justas Kantoravičius UAB „CanisFelis” veterinarijos klinikos vadovas.

„Ankstesnio mobilios klinikos turo metu surinkti duomenys patvirtino anksčiau atlikto tyrimo rezultatus, kad dauguma šeimininkų savo augintinius pas veterinarą veda tik gyvūnui susirgus. Kita vertus, paaiškėjo, kad gyvūnai netinkamai šeriami, nes didžiuma per daug ėda ir per mažai juda, dėl to yra nutukę“, - apibendrino pernykščio kačių tikrinimo rezultatus J. Kantoravičius.

Šiais metais kampanijos atidarymą nuspręsta daryti Klaipėdoje. Palydėti mobilios kačių klinikos į turą po Lietuvą susirinko būrys pajūrio kačių šeimininkų. Šventės garbės svečias, Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas, perkirpdamas simbolinę juostelę pasidžiaugė netradicine privačia iniciatyva, kuri rūpinasi keturkojais miestų gyventojais. Patikrinti savo katės sveikatos suskubo ir Kristina Navickaitė -Tina šokių studijos „Tina dance” įkūrėja.

Kur toliau keliaus mobili kačių klinika, galima pamatyti socialiniame tinkle ir svetainėje iš anksto paskelbtame grafike. Šiandien iš Klaipėdos, nuo paminklo „Arka” klinika išvyks į Šilutę, o ryt sieks Tauragę, Raseinius vėliau Jurbarką.

Pasak, J.Kantoravičiaus, pernai, apžiūrėdami kates mobilioje klinikoje veterinarai praleido 90 valandų ir patikrino per 400 kačių. Kalbantis su šeimininkais paaiškėjo, kad katės dažniausiai šeriamos nesubalansuotais ir nevisaverčiais ėdalais ir tik rimčiau sutrikus katės sveikatai bei savininkui su augintiniu apsilankius veterinarijos klinikoje, pradedamas naudoti aukštesnės kokybės ėdalas.

Anot veterinaro, blogai, kad morčiui slopinti kačių savininkai dažniau pasirenka lengvesnį kelią ir naudoja hormoninius preparatus katėms, o ne sterilizuoja jas. Naudojant preparatus – katės neretai suserga augliais ir per anksti nugaišta.

www.GRYNAS.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Renginiai ir pramogos

Parodė paukščius už 1000 eurų - sudomino net A. Bosą (25)

Dekoratyvinės vištos ir balandžiai, kurių tarptautinė paroda šeštadienį surengta Klaipėdoje, prikaustė daugybės žmonių dėmesį. Tarp lankytojų buvo ir verslininkas Antanas Bosas, kuris pats augina nemažai balandžių, tad jų veislės jį ypač domina.

Šiemet Klaipėdos senjorams – ypatingas dėmesys

2015-ieji Klaipėdoje oficialiai paskelbti Senjorų metais. Jau šį šeštadienį, sausio 24 d. įvyks pirmasis renginys – Klaipėdos pagyvenusių žmonių asociacijos choro „Sidabro gija“ organizuojamas koncertas „Senjorų metus pasitinkant“.

Klaipėdiečiai rudenį nuobodžiauti neketina

Nors ruduo jau įsibėgėjo, kol kas Klaipėdos gatvėse ir aikštėse karaliauja ne melancholiškos, o džiugios nuotaikos. Gamtos ir „auksinių“ orų teikiamą įkvėpimą spalį verta išnaudoti prasmingai – pasirūpinant gera savijauta. Daugybę būdų, kaip tai galima padaryti, siūlo nemokamų veiklų kalendorius „Ir kūnui, ir sielai“.

V. Bareikis nuogas lakstė lietuje (12)

Į personažus privaloma visapusiškai įsijausti – taip savo teatro judėjimo „No theatre“ aktorius moko režisierius Vidas Bareikis. Todėl pavieniai klaipėdiečiai trečiadienį paryčiais, kai pliaupė lietus, galėjo stebėti neįprastą vaizdą – po miestą lakstančių nuogų žmonių būrelį.

Klaipėdoje – mažųjų keramikų ir Nomedos Marčėnaitės parengta paroda (2)

Klaipėdoje gegužės 28 dieną, 17.30 val. Herkaus galerijos (Herkaus Manto g. 22, Klaipėda) II aukšto fojė atidaroma netradicinė paroda „Matau pasaulį kitaip“. Parodos eksponatai – keramikos darbai, kuriuos sukūrė regėjimo negalią turintys vaikai bei Lapių vaikų globos namų ugdytiniai. Jauniesiems menininkams kūrybinių dirbtuvių metu atsiskleisti padėjo projekto „Matau pasaulį kitaip“ ambasadorė Nomeda Marčėnaitė. Parodą galima aplankyti nemokamai.