aA
Šiemet, kovo 26 dieną, garsiam Klaipėdos menininkui Arūnui Mėčiui būtų sukakę 50 metų. Ta proga jo draugai dailininkai kviečia į ciklą renginių, atspindinčių įvairialypę A. Mėčiaus asmenybę, ir jo atminčiai skirto bronzinio ženklo, sukurto skulptorių Sergejaus Plotnkovo ir Svajūno Jurkaus, atidengimą.
Arūnas Mėčius
© Asmeninio archyvo nuotr.

A. Mėčius buvo labai spalvinga asmenybė, kuriai apibrėžti neužtenka vieno žodžio – dailininkas.

Jo ypatinga tapybos maniera, tarpstanti po storu blizgaus lako sluoksniu, atpažįstama ir įdomi daugeliui meno mylėtojų.

Tačiau tapyba nebuvo vienintelis jo pašaukimas. Arūnas buvo Mokytojas. Neatsitiktinai – iš didžiosios raidės. Vaikai, jų pasaulis, jų noras pažinti spalvas, formas, susidraugauti su menu buvo vienas rimčiausių A. Mėčiaus gyvenimo iššūkių.

Tad neatsitiktinai Lietuvos dailininkų sąjungos Klaipėdos skyrius ir Klaipėdos Adomo Brako dailės mokykla susivienijo, puoselėdami prieš beveik du metus Anapilin iškeliavusio dailininko atminimą.
Kovo 25 dieną, 17.30 val., Klaipėdos Adomo Brako dailės mokykloje (Paryžiaus Komunos g. 12) bus atidaryta A. Mėčiaus mokinių diplominių darbų paroda „Kūrybos aidas“.

Mokytojas vaikams yra labai svarbus. Arūno gebėjimas perduoti savo įgūdžius mokiniams yra akivaizdus, kai retrospektyviai apžvelgi jo dvylikos metų pedagoginį darbą. Gaila, kad mes neturime statistikos, kiek jo mokinių studijuoja dailę. Tikriausiai būtume priblokšti, – teigė Klaipėdos A. Brako dailės mokyklos direktorė Violeta Beresnevičienė. – Arūnas gebėjo sudominti ir motyvuoti vaikus. Manau, ši A. Mėčiaus mokinių diplominių darbų paroda turėtų būti įdomi visiems meistro rankos gerbėjams: tai embrionai, iš kurių išaugs didūs talentai, sudygę derlingoje A. Mėčiaus kūrybos dirvoje. Todėl parodą pavadinome „Kūrybos aidas: Arūno Mėčiaus talento aidai jo mokinių drobėse“.

Kovo 26 d., tikrąją A. Mėčiaus gimimo dieną, 17.30 val. Klaipėdos galerijoje ir bare „Senamiestis“ (Bažnyčių g. 6) atidaroma A. Mėčiaus darbų paroda „Didis mažo miesto gyventojas“. Taip pat vyks atsiminimų vakaras-koncertas.

Daugelį metų A. Mėčius savo gimtadienio proga dovanodavo parodas draugams. Pernai A. Mėčiaus gimtadienio proga jo gyvenimo draugė Dalia Bielskytė pristatė visuomenei A. Mėčiui dedikuotą poezijos knygą „Vardas debesies“, iliustruotą jo paveikslais.

Šiemet A. Mėčiaus gimtadienis taip pat nepamirštas – menininką mylėję draugai ir giminės parodai paskolino A. Mėčiaus jiems dovanotus darbus, o jo bičiuliai skulptoriai Sergejus Plotnikovas ir Svajūnas Jurkus savo iniciatyva ir lėšomis sukūrė atminimo ženklą, kurį jo penkiasdešimtmečio dieną įkurdins ant uostamiesčio menininkų lankomo baro „Senamiestis“, kur Arūnas Mėčius mėgdavo leisti laiką, sienos.

Darbų, kuriuos paskolino A. Mėčiaus draugai, parodos pavadinimas – veidrodinis jo paties posakio „Esu mažas didelio miesto gyventojas“ atspindys.

„Jis – didis mažo miesto gyventojas“, – tvirtino jo gyvenimo draugė ir viena iš A. Mėčiaus jubiliejui skirtų renginių organizatorių Dalia Bielskytė. – „Gaila, kad tai pasakyti ir net pavadinti taip parodą galiu tik dabar, kai jo nebėra. Arūnas buvo ypač kuklus žmogus. Šiemet mes su draugais nutarėme parodą pavadinti taip, kaip manome verta – Arūno talentas liko gyvas, juo didžiuojasi miestas, valstybė. Tvirtai žinau – menas visada nugali mirtį ir mes su draugais rinksimės ne verkti, o džiaugtis, kad mūsų Arūnas savo darbais ir nuoširdžia draugyste amžinai bus su mumis.“

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Darius Kuolys: jie jaučiasi taip, lyg Dievas jiems būtų padovanojęs Lietuvą (71)

Būsimos valdančiosios koalicijos sudėtis po 2020 m. Seimo rinkimų priklausys ir nuo prezidento...

Nuosavo būsto svajonė: po kiek pradiniam įnašui atsideda lietuviai (63)

Norint gauti paskolą būstui, reikia būti sukaupus pradinį įnašą , kuris padengtų bent 15...

Į kylančias akcijas ranka mojantis Mačiulis nujaučia begalės klaidų priežastį (5)

Šį trečiadienį Lietuvos krepšinio rinktinė surengė paskutinę treniruotę Lietuvoje:...

Milijardierius Caudwellas su Modesta Vžesniauskaite įsirenginėja brangiausią Britanijoje namą: per jį tekės upė (62)

Londono apribotos rizikos fondo lopšys turi naują nekilnojamojo turto karalių. Milijardierius,...

Po metalo laužu – sovietų mokslininkų pasididžiavimas: atidarę šį dangtį, kristumėte žemyn net 12 km (19)

Jei žinote, kur ieškoti, tai giliai vakarų Rusijoje rasite nedidelę surūdijusio metalo laužo...

Kraupi avarija Vilniaus rajone nusinešė dviejų žmonių gyvybes: dar du vyrai atsidūrė ligoninėje (8)

Policijos departamentas informavo, kad Vilniaus rajone įvyko baisi avarija - susidūrus dviem...

Paveldėti milijardus Rusijoje – keblu: pokomunistinė turtuolių karta išbando Putino pažadus dėl privačios nuosavybės (26)

Vladimirui Putinui šiuo metu einant savo paskutinę prezidento kadenciją, pokomunistinės Rusijos...

Šiaurės Korėja atsakė į JAV siūlymą derėtis: nesame suinteresuoti (14)

Šiaurės Korėja ketvirtadienį pareiškė, kad „nėra suinteresuota“ tęsti dialogo, nebent...

Pamėgtas žvejų įprotis nėra toks geras, kaip buvo manyta: kada darote meškos paslaugą (2)

Žvejyboje viena labiausiai jaudinančių akimirkų – kibimas. Tačiau vėliau žveją mėgėją...