Uostamiesčio teisėjai diskutavo su kolegomis iš Gruzijos

Lietuvoje viešėję Gruzijos Respublikos teisėjai apsilankė ir Klaipėdos miesto apylinkės teisme. Kartu su uostamiesčio teisėjais užsienio svečiai diskutavo apie abiejų valstybių teismų sistemos aktualijas.
© Organizatorių nuotr.

Atvykusius svečius sutikusi Klaipėdos miesto apylinkės teismo pirmininkė Audronė Gaižutienė išskyrė tarpvalstybinių institucijų dialogo naudą ir kvietė diskusijomis atrasti naujų profesinės veiklos žinių.

Susitikimo metu svečiai domėjosi elektroninių priemonių naudojimo teismo procese klausimais, bylų skirstymo ir nagrinėjimo ypatumais, teisėjų darbo krūviu, teisme vykdoma mediacijos procedūra.

Taip pat diskusijoje buvo aptartas visuomenės pasitikėjimą teismais lemiančios priežastys.

Užsienio teisėjų vizitą uostamiesčio teisme organizavęs Lietuvos Respublikos teisėjų asociacijos valdybos narys, Klaipėdos miesto apylinkės teismo teisėjas Egidijus Mickevičius pasidžiaugė, kad susitikimo dalyviams pavyko ne tik išsamiai pažinti kitos valstybės teismų sistemą, bet ir toliau išlaikyti glaudžiai plėtojamą Lietuvos ir Gruzijos bendradarbiavimą.

Po diskusijos kolegoms iš svetur buvo surengta ekskursija po teismo patalpas. Svečiai aplankė teisėjų ir teisėjų padėjėjų kabinetus, teismo posėdžių salę.

Joje buvo pademonstruota ir prieš dvi savaites įdiegta vaizdo konferencijos įranga, suteikianti galimybę vykdyti asmenų apklausas nuotoliniu būdu.

www.DELFI.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Miesto pulsas

Į Klaipėdą atplaukė suskystintų gamtinių dujų krovinys (35)

Į Klaipėdą sekmadienį atplaukė ketvirtasis komercinis suskystintų gamtinių dujų krovinys.

Klaipėdoje naikinamas mokestis už šunis ir kates (21)

Uostamiesčio politikai nutarė panaikinti daugiau nei 10 metų galiojusią rinkliavą už daugiabučiuose laikomus šunis ir kates. Tikimasi, kad šis sprendimas gyvūnų savininkus paskatins aktyviau ženklinti juos specialiomis mikroschemomis. Be to, nuo kitų metų toks gyvūnų ženklinimas bus privalomas.

Klaipėdietis guldo valstybę ant menčių (30)

Klaipėdos miesto apylinkės teisme pradėta nagrinėti civilinė byla, kurioje teisininkas Sergejus Juzikas pateikė ieškinį Lietuvos valstybei, kuri turėtų atsakyti už Klaipėdos prokuratūros bei Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato (AVPK) policijos pareigūnų klaidas.

Šildymo sezono pradžia Klaipėdoje: pigiau nei pernai (2)

Tradiciškai spalio viduryje Klaipėdoje prasideda šildymo sezonas. Centralizuotai šilumą miestui tiekiančios AB „Klaipėdos energija“ skaičiavimais, šiemet spalio mėnesį šilumos kaina uostamiestyje bus 8,1 procento mažesnė už 2013 metų spalio mėnesio kainą.

Svarsto: gal rytais neįsileisti gyvenančių ne Klaipėdoje (100)

Klaipėdos politikai sukruto - jei emigracija į užmiestį nesiliaus, kyla reali grėsmė prarasti didmiesčio statusą.