UNESCO atstovai domėjosi Klaipėdos uostu

Šią savaitę Lietuvos kvietimu pajūryje lankosi UNESCO ekspertų misija (ICOMOS), kuri susipažįsta su netoli UNESCO saugomos teritorijos vykdomais projektais – SGD terminalu, Klaipėdos jūrų uostu.
© Organizatorių nuotr.

UNESCO Pasaulio paveldo komitetas šiai misijai delegavo tarptautinį ekspertą Tamas Fejerdy (Vengrija).

Tai yra įprastinė praktika UNESCO Pasaulio paveldo komiteto veikloje – tokia bendradarbiavimo forma žymiai prisideda saugant Kuršių neriją, UNESCO Pasaulio paveldo objektą.

Misijos metu bendrovės „Klaipėdos naftos“ atstovai pristatė suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalo projekto klausimus, informuojant, kad įgyvendinant SGD terminalo projektą, buvo atlikti visi įvertinimai – strateginis pasekmių aplinkai vertinimas (SPAV), poveikio aplinkai vertinimas (PAV), poveikio nacionaliniam parkui vertinimas. Konstatuota, kad poveikio nėra, pats SGD terminalas kaip objektas nepatenka nei į UNESCO paveldo teritoriją – Kuršių neriją, nei į jos buferinę apsaugos zoną.

Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija pristatė visą ekspertą dominančią informaciją apie išorinio uosto projektą. Susitikime konstatuota, kad šiuo metu dėl išorinio jūrų uosto sprendimai nepriimti ir bus priimti tik atlikus išsamius tyrimus. Galutiniai sprendimai bus priimti įvertinus visus gamtosauginius ir poveikio nacionaliniam parkui aspektus.

Buvo atkreiptas dėmesys, kad išorinio uosto teritorijos ribos nesusisieja su UNESCO saugoma teritorija, todėl poveikio UNESCO paveldo teritorijai nebus ir šis klausimas nepriskirtinas UNESCO tyrimo objektui.

UNESCO misijos ekspertas susitiko su Klaipėdos ir Neringos savivaldybių, visuomeninių ir gamtosauginių organizacijų, taip pat RF nacionalinio parko „Kuršskaja kosa“ atstovais.

Pernai birželį UNESCO Pasaulio paveldo komiteto sesijos metu buvo atkreiptas dėmesys į netoli UNESCO saugomos teritorijos – Kuršių nerijos vykdomus projektus: SGD terminalą, išorinį jūrų uostą ir tiltą į Neringą.

Lietuva sveikina tokios misijos atvykimą, nes tai yra puiki galimybė UNESCO atstovams vietoje pristatyti situaciją, supažindinti su projektas bei detaliai atsakyti į visus keliamus klausimus.

www.DELFI.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Miesto pulsas

Į Klaipėdą atplaukė suskystintų gamtinių dujų krovinys (35)

Į Klaipėdą sekmadienį atplaukė ketvirtasis komercinis suskystintų gamtinių dujų krovinys.

Klaipėdoje naikinamas mokestis už šunis ir kates (21)

Uostamiesčio politikai nutarė panaikinti daugiau nei 10 metų galiojusią rinkliavą už daugiabučiuose laikomus šunis ir kates. Tikimasi, kad šis sprendimas gyvūnų savininkus paskatins aktyviau ženklinti juos specialiomis mikroschemomis. Be to, nuo kitų metų toks gyvūnų ženklinimas bus privalomas.

Klaipėdietis guldo valstybę ant menčių (30)

Klaipėdos miesto apylinkės teisme pradėta nagrinėti civilinė byla, kurioje teisininkas Sergejus Juzikas pateikė ieškinį Lietuvos valstybei, kuri turėtų atsakyti už Klaipėdos prokuratūros bei Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato (AVPK) policijos pareigūnų klaidas.

Šildymo sezono pradžia Klaipėdoje: pigiau nei pernai (2)

Tradiciškai spalio viduryje Klaipėdoje prasideda šildymo sezonas. Centralizuotai šilumą miestui tiekiančios AB „Klaipėdos energija“ skaičiavimais, šiemet spalio mėnesį šilumos kaina uostamiestyje bus 8,1 procento mažesnė už 2013 metų spalio mėnesio kainą.

Svarsto: gal rytais neįsileisti gyvenančių ne Klaipėdoje (100)

Klaipėdos politikai sukruto - jei emigracija į užmiestį nesiliaus, kyla reali grėsmė prarasti didmiesčio statusą.