Specialistai pasvėrė beveik 8 tūkst. uostamiesčio moksleivių kuprines

Uostamiestyje specialistai aiškinosi, ar moksleiviai nešioja ne per sunkias kuprines. Todėl surengta jau tradicine tapusi kuprinių svėrimo akcija. Per 10 dienų Klaipėdos visuomenės sveikatos biuro specialistai pasvėrė 7851 moksleivio, lankančio 1-6 klasę, kuprinę. Pernai buvo pasverta 668 kuprinėmis mažiau.
© Shutterstock nuotr.

Akcijos tikslas – atkreipti mokinių ir tėvų dėmesį į mokyklinių kuprinių svorį, turinį bei galimą sunkios kuprinės poveikį vaiko sveikatai.

Sunkesnės nei 10 procentų vaiko svorio kuprinės nešiojimas sukelia nugaros skausmus, skatina stuburo iškrypimą ir netaisyklingą laikyseną.

Akcijos metu pasvėrus mokinius ir jų kuprines paaiškėjo, kad, kaip ir 2013 metais, kas antro (55,7 proc.) mokinio kuprinės svoris yra optimalus – sudaro iki 10 proc. vaikų svorio. Palyginti šiuos duomenis pagal klases, pastebėta, kad didžiausia mokinių dalis, kurių kuprinės svoris buvo optimalus, yra tarp 6 klasių moksleivių (69,8 proc.). 

Nors pernai dažniau optimalų svorį nešiojo berniukai (55,3 proc. ir 50,1 proc.), šiemet dažniau mergaitės nei berniukai nešioja optimalaus svorio kuprines (57 proc. mergaičių ir 54,4 proc. berniukų).

2013 metais labai sunkią kuprinę nešiojosi kas dešimtas vaikas, šiemet kas keturiolikto (7,1 proc.) akcijoje dalyvavusio mokinio kuprinė buvo labai sunki – viršijo 15 proc. vaiko svorio. Jų didžiausia dalis, kaip ir 2013 metais (13 proc.), buvo tarp 2 klasių mokinių – 15,3 proc. Didesnė dalis berniukų nei mergaičių nešioja labai sunkias kuprines (6,8 proc. mergaičių ir 7,4 proc. berniukų).

Palyginti kuprinių svorio pasiskirstymą su 2011 m., 2012 m. ir 2013 m. rezultatais, matyti, kad labai sunkias kuprines nešiojančių mokinių mažėja.

Įvertinus kuprinių nešiojimo būdą, pastebėta, kad 94,2 proc. mokinių kuprinės yra nešiojamos ant abiejų pečių, 4,6 proc. mokinių – ant vieno peties, o rankoje – 1,3 proc.

Ant dviejų pečių nešiojamų kuprinių turėjo daugiau berniukų nei mergaičių (atitinkamai 92,8 proc. ir 95,5 proc.).

Ant vieno peties nešiojamų kuprinių daugiausia turėjo penktokai ir šeštokai – atitinkamai 11 ir 13,8 proc. Šių kuprinių daugiau turėjo mergaičių nei berniukų (atitinkamai 5,9 proc. ir 3,3 proc.).

Rekomendacijos, kurios skirtos vaikams ir jų tėveliams:

Mokyklinių kuprinių išorinėje pusėje turi būti pritvirtinti atšvaitai.

Tuščia kuprinė turi sverti: pradinių klasių moksleiviams – ne daugiau kaip 700 g, vyresniųjų klasių moksleiviams – ne daugiau kaip 1 kg.

Optimalaus pilnos kuprinės svoris turėtų sudaryti ne daugiau kaip 10 proc. moksleivio kūno masės.

Didžiausias pilnos kuprinės svoris neturi viršyti 15 proc. moksleivio kūno masės.

Kuprinės rankena turi tilpti vaiko delne, diržai reguliuojami, nesmukti ir neveržti. Diržų plotis 3,5-8 cm.

Diržus visada užsidėti ant abiejų pečių.

Nešamos kuprinės apačia neturi būti žemiau juosmens.

Sunkiausius daiktus dėti į kuprinės dalį, kuri yra arčiausiai nugaros.

Tvarkingai susidėti daiktus, kad jie neslidinėtų po kuprinės vidų.

Kasdien peržiūrėti kuprinės turinį ir susidėkite tik tai dienai reikalingus daiktus.

www.DELFI.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Miesto pulsas

Į Klaipėdą atplaukė suskystintų gamtinių dujų krovinys (35)

Į Klaipėdą sekmadienį atplaukė ketvirtasis komercinis suskystintų gamtinių dujų krovinys.

Klaipėdoje naikinamas mokestis už šunis ir kates (21)

Uostamiesčio politikai nutarė panaikinti daugiau nei 10 metų galiojusią rinkliavą už daugiabučiuose laikomus šunis ir kates. Tikimasi, kad šis sprendimas gyvūnų savininkus paskatins aktyviau ženklinti juos specialiomis mikroschemomis. Be to, nuo kitų metų toks gyvūnų ženklinimas bus privalomas.

Klaipėdietis guldo valstybę ant menčių (30)

Klaipėdos miesto apylinkės teisme pradėta nagrinėti civilinė byla, kurioje teisininkas Sergejus Juzikas pateikė ieškinį Lietuvos valstybei, kuri turėtų atsakyti už Klaipėdos prokuratūros bei Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato (AVPK) policijos pareigūnų klaidas.

Šildymo sezono pradžia Klaipėdoje: pigiau nei pernai (2)

Tradiciškai spalio viduryje Klaipėdoje prasideda šildymo sezonas. Centralizuotai šilumą miestui tiekiančios AB „Klaipėdos energija“ skaičiavimais, šiemet spalio mėnesį šilumos kaina uostamiestyje bus 8,1 procento mažesnė už 2013 metų spalio mėnesio kainą.

Svarsto: gal rytais neįsileisti gyvenančių ne Klaipėdoje (100)

Klaipėdos politikai sukruto - jei emigracija į užmiestį nesiliaus, kyla reali grėsmė prarasti didmiesčio statusą.