aA
Miestiečiai turi jaustis privilegijuoti už tai, kad moka mokesčius būtent į to miesto biudžetą. Tokią viziją regi uostamiesčio valdžia, kurios galvoje kirba idėja įgyvendinti miestiečio kortelės sistemą. Ją įsigijusiems uostamiesčio gyventojams būtų taikomos įvairios nuolaidos savivaldybės įstaigose ir viešosioms paslaugoms.
© DELFI (D.Sinkevičiaus nuotr.)

„Tokia idėja nėra nauja, ji taikoma Vakarų Europoje. Pavyzdžiui, tokia miestiečio kortelė galioja Šveicarijoje, Lugano mieste, ir tai pasiteisino. Miestiečiams už tai, kad jie gyvena mieste, moka mokesčius, suteikiamos nuolaidos naudotis viešąją infrastruktūra. Arba Taline, kur nemokamu viešuoju transportu gali naudotis tik Talino gyventojai. Manau, jog ir Klaipėda turėtų eiti tuo keliu“, - dėstė Klaipėdos mero pavaduotojas Artūras Šulcas.

Tokia miestiečio kortelė būtų išduodama tik faktiškai Klaipėdoje gyvenantiems ir į miesto biudžetą mokesčius mokantiems piliečiams.

„Lugane su miestiečio kortele galima gauti apie 400 įvairių nuolaidų. Dalis jų yra privačiame sektoriuje, tačiau nemažai jų taikoma ir viešajame sektoriuje. Pavyzdžiui, tokią kortelę turintys miestiečiai gali pigiau važiuoti viešuoju transportu, mažiau mokėti už automobilių stovėjimą ar patekimą į savivaldybės valdomos sporto klubus“, – vardijo A. Šulcas.

Jo manymu, klaipėdiečio kortelę turintiems miestiečiams gali būti taikomos nuolaidos rinkliavai už automobilių stovėjimą, bilietams į savivaldybės biudžetinėse įstaigose organizuojamus renginius, mokėti mažesnius mokesčius už vaikų darželius, sporto būrelius, muzikos ir meno mokyklas ir t. t.

O į kaimus priemiesčiuose gyventi išvykę gyventojai turėtų pajusti, kad nemokamų pietų ateityje Klaipėdoje nebus.

„Kol kad tai yra tik svarstymai, jokie sprendimai nerengiami, tačiau esu įsitikinęs, kad klaipėdiečiai, gyvendami agresyvios pramonės plėtros sąlygomis turi būti privilegijuoti. Už miestiečių sumokėtus mokamus kuriama viešoji infrastruktūra, todėl jiems reikia suteikti nuolaidą ja naudotis Klaipėdoje. Jau esame įdiegę elektroninio bilieto viešajame transporte sistemą, elektroninio moksleivių pažymėjimo sistemą, todėl techniškai tikrai įmanoma įvesti ir miestiečio kortelę“, – dėstė A. Šulcas.

Tiesa, pats tokios kortelės įvedimas bei eksploatavimas taip pat turi savo išlaidas, tačiau miestui jos yra „įkandamos“, ypač, jei įdiegimo išlaidos būtų išdėstytos per kelerius metus.

Miestiečio kortelė skatintų žmones likti gyventi Klaipėdoje. „Tie, kurie yra pasiryžę likti mieste, turėtų būti privilegijuoti“, – įsitikinęs Klaipėdos vicemeras.

Paklaustas, ar tokios miestiečio kortelės negali uždrausti Konkurencijos taryba, nes dėl jos atsirastų nevienodos sąlygos miestiečiams ir, pavyzdžiui, priemiesčio gyventojams, kurie naudojasi Klaipėdos infrastruktūra, A. Šulcas tvirtino, kad sunku būtų įžvelgti kokių nors konkurencijos pažeidimo apraiškų.

„Juk daugelis mūsų turime tam tikrų prekybos centrų ar degalinių lojalumo kortelių ir tai nėra jokia konkurencija. Taigi, klaipėdiečio kortelė taip pat skatintų lojalumą miestui, o ne diskriminuotų ne uostamiesčio gyventojus. Tiesa, Lietuva – stebuklų šalis: čia nėra realios savivaldos – viską sprendžia Vilniaus ponai, kurie išsidalija tiek klaipėdiečių, tiek kitų savivaldybių donorių uždirbamus pinigus. Tad šio sumanymo „torpedavimo“ iš šalies variantas įmanomas“, – nuomonę reiškė A. Šulcas.

Paklaustas, kada klaipėdiečio kortelė galėtų iš vizijos tapti realybe, vicemeras terminų nebuvo linkęs įvardinti.

„Svarbiausia yra ieškoti įvairių būdų, kaip padaryti gyvenimą mieste kokybiškesnį ir patrauklesnį. Per kelerius metus mūsų Klaipėdai pavyko ne tik iškelti bures virš atnaujinto „Meridiano“, bet ir tapti pažangiausiu, versliausiu bei aukščiausios kokybės komunalines paslaugas už mažiausią kainą teikiančiu Lietuvos miestu. Kol kiti miestai apsipirkinėjo prabangos prekių parduotuvėse, Klaipėda rūpinosi ūkiu. Dabar atėjo laikas ieškoti būdų, kaip palepinti savo žmones, Manau, jog klaipėdiečio kortelė yra vienas tų būdų, tad reikia pradėti ieškoti būdų, kaip tai įgyvendinti“, – įsitikinęs Klaipėdos mero pavaduotojas.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Rusijos strateginėje zonoje atsivėrė pavojingas kelias (38)

Prieš porą savaičių, kai dangus buvo ganėtinai saulėtas, o oro sąlygos buvo santykinai...

Lietuva užsienio akimis: darbuotojai emigruoja, bet pensininkai lieka (253)

Kad nepatirtų ekonominio nuosmukio, rytinėms ES narėms teks susigrąžinti išvykusius darbuotojus...

Rimvydas Valatka. Išgirsti popiežių Pranciškų pavergto proto šalyje (477)

Kodėl pavergto proto? Juk popiežius Pranciškus aiškiai pasakė, kad „ši tauta iš tiesų...

Rusijos scenarijus 2050-iesiems: Kremlius prognozuoja neišvengiamą karą su Vakarais (739)

Susiskaldžiusi Europa , stagnuojančios JAV ir drąsus daugiapolis pasaulis, kuriame Kremlius...

Bastys: man reikia mandato, kad galėčiau tarnauti su nauja priesaika (25)

2017 metų gruodį prieš pat Kalėdas Konstitucinis Teismas paskelbė, kad Seimo narys Mindaugas...

Velionės laidotuvės virto farsu: kur pagarba mirusiajam ir artimiesiems? (48)

Rugsėjo 9 dieną laidojome kaimynę ir daugiavaikę mamą, kuri buvo užauginusi 7 vaikus.

Finansų planavimo programėlės – išmanus būdas taupyti (1)

Finansų ekspertai sako, kad tarp turtuolio ir vargšo paprastai būna vienas esminis skirtumas –...

Baigėsi popiežiaus vizitas Lietuvoje: miniai žmonių – išskirtinis gestas linkėjo tapti vilties švyturiu, atnaujinta 19.00 (1367)

Popiežius Pranciškus sako, kad skaudžią istoriją išgyvenusi Lietuva gali tapti vilties švyturiu...

Tikrieji žmogaus teisių gynėjai nepamena Gražulio nuopelnų (141)

Petro Gražulio paskyrimas į Žmogaus teisių komitetą ne tik sulaukė 16 tūkst. parašų,...

Mokslininkai pasiūlė devynias priežastis, kodėl iki šiol dar neaptikome nežemiškos gyvybės (54)

Šiuo metu mokslininkams žinoma, kad visatoje egzistuoja milijonai, o gal ir milijardai planetų,...