Penkeri metai ir daugiau nei 20 mln. eurų – tiek reikia, jog Klaipėdos muzikinis teatras būtų rekonstruotas ir pritaikytas visų žiūrovų poreikiams. Penktadienis, kovo 13-oji, tapo ta istorine diena, kai Muzikinio teatro rekonstrukcijai uždegta žalia šviesa.
Klaipėdos muzikinis teatras
© DELFI (V.Spurytės nuotr.)

Įranga kelia grėsmę

Klaipėdos miesto tarybos kolegija penktadienį patvirtino sklypo, kuriame yra Klaipėdos muzikinis teatras, detaliojo plano koncepciją.

„Taip miestas aiškiai pasakė savo poziciją, kad jai svarbu, jog Muzikinis teatras būtų rekonstruotas. Ir taip baigti visi svarstymai, kur Muzikinis teatras turi būti. Dabar jau aišku, kad bus rekonstruotas ir išplėstas dabartinis pastatas“, – teigė Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

Klaipėdos muzikinio teatro vadovas Ramūnas Kaubrys džiaugėsi, jog miesto tarybos kolegija suskubo patvirtinti detaliojo plano koncepciją, nes šio dokumento reikėjo iki kovo 23 dienos, kad būtų galima teikti paraišką gauti finansavimą iš ES fondų.

Klaipėdos muzikinis teatras bus savo pastato rekonstrukcijos ir plėtros užsakovas, o projekto valdytoja – valstybės įmonė „Lietuvos paminklai“.

Jos generalinis direktorius Vydmantas Drumsta nė nebandė slėpti, jog Klaipėdos muzikinio teatro pastatas tiek moraliai, tiek fiziškai jau pasenęs. „Jame naudojama įranga yra viena seniausių Lietuvoje ir jau ne tik nebeatitinka kūrėjų poreikių, bet net kelia grėsmę. Akivaizdu, jog Klaipėdos muzikinį teatrą būtina rekonstruoti ir džiaugiuosi, jog galiausiai galutinai nuspręsta, kad bus rekonstruotas dabartinis pastatas, o ne ieškoma naujų vietų jį statyti, nes taip tik gaišome laiką“, – pabrėžė V. Drumsta.

Automobilius – po Atgimimo aikšte

Parengtame Klaipėdos muzikinio teatro pastato rekonstrukcijos ir plėtros investicijų plane numatyta, kad pastato tūris padidės 50 proc., nes bus statomi du nauji priestatai.

Ketinama padidinti pagrindinės teatro scenos su aplink ją esančiomis patalpomis plotą, modernizuoti scenos technologiją, rekonstruoti orkestrinę, vietoj esamų 500 vietų žiūrovams įrengti 700.
Viename naujų priestatų ketinama įrengti kamerinę salę renginiams. Joje būtų apie 200 vietų.

Numatoma, kad teatro pastate galėtų būti ir kitos veiklos, nesusijusios su teatru, pavyzdžiui, visą dieną veikti kavinė.
Kadangi prie dabartinio Muzikinio teatro pastato ketinama statyti du priestatus, sklype nebeliks vietų statyti automobilius.

Klaipėdos savivaldybės administracijos direktorės pavaduotojos Alinos Velykienės teigimu, automobiliais atvykę žiūrovai savo transporto priemones galės palikti Danės, Liepų gatvėse. Be to, po Atgimimo aikšte ketinama įrengti 200 vietų požeminę automobilių stovėjimo aikštelę.

Statybos prasidės 2017 metais

Preliminariai skaičiuojama, jog Klaipėdos muzikinio teatro pastato rekonstrukcija ir plėtra gali kainuoti 20,56 mln. eurų.

6,7 mln. eurų bus siekiama gauti iš ES fondų, kuriuos administruoja Kultūros ministerija. Likusią sumą viliamasi gauti iš Valstybės investicijų programos.

„Šiemet baigiama Klaipėdos dramos teatro rekonstrukcija, kuriai didžioji dalis pinigų buvo skiriama iš valstybės investicijų programos. Todėl atsiranda viltis, kad pinigų iš šios programos sulauks ir Klaipėdos muzikinis teatras“, – teigė V. Drumsta.

R. Kaubrys pabrėžė, kad jei finansavimas, o sykiu ir Klaipėdos muzikinio teatro pastato rekonstrukcija strigs, teks pradėti galvoti apie įstaigos likvidavimą, nes dirbti tokiomis sąlygomis esą nebeįmanoma.

„Tikimės, kad viskas bus gerai. Ir teatro rekonstrukcija truks tiek metų, kiek yra pirštų ant vienos rankos“, – kalbėjo V. Grubliauskas.
Netrukus planuojama skelbti konkursą parengti Klaipėdos muzikinio teatro pastato rekonstrukcijos ir plėtros techninį projektą.

Tikimasi, kad sutartis su konkurso nugalėtoju bus pasirašyta metų pabaigoje, projektavimo darbai truks apie metus, o statybos darbai galėtų prasidėti 2017 metais.

„Optimistinis scenarijus toks, kad per 2020 metų Kalėdas žiūrovus pakviesime į rekonstruotą teatrą“, – vylėsi R. Kaubrys.

Kol Klaipėdos muzikinio teatro pastatas bus rekonstruojamas, artistai repetuos ir žiūrovams spektaklius rodys Žvejų rūmuose arba Klaipėdos dramos teatre bei gastrolėse.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Gražiausias Lietuvos kaimas, kuriame liko vos 6 gyventojai: sodybos kaina čia siekia 200 tūkst. (71)

Gražiausiu Lietuvos kaimu išrinkti Grabijolai – mažas, miškuose pasislėpęs kaimelis tarp...

Jei Seimas nepersigalvos, kitais metais parduotuvės sekmadieniais ir per šventes nedirbs papildyta (85)

Paskutiniais mėnesio sekmadieniais ir švenčių dienomis parduotuvės nedirbs – tai numato...

Ugniagesiai perspėja ruoštis: smarkiai lis, numatoma perkūnija ir škvalas (66)

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba prie Aplinkos apsaugos ministerijos išplatino perspėjimą, kad...

Pompeo juokelis Kim Jong Unui: nebūčiau prieš tave nugalabyti (6)

Paviešintos gana intriguojančio detalės apie tai, kas buvo pasakyta per pirmąjį JAV valstybės...

Padėtis tragiška: liepsnos kėsinosi į Kuršių neriją (7)

Užsitęsusi sausra kelia didelį nerimą – vieną po kito gaisrai niokoja šalies miškus . Vos...

Krizė Vokietijoje: pildosi perspėjimai dėl pasekmių visai Europai (161)

Nutiko tai, dėl ko dar 2015 metais, svetingumo kultūros apogėjuje, būgštavo žymus vokiečių...

Netikėtas gyvenimo posūkis paskatino imtis veiklos, kurios pinigais neįkainosi

Tolerancija, visų socialinių grupių gerovė – tokie įprasti ir nedaug atskleidžiantys žodžiai...

Gyvai / Svarbiausios Peru rungtynės ir antrosios pergalės siekiantys prancūzai 0:1 (3)

Ketvirtadienį vakare C grupėje išgyvenimo rungtynes žais Peru, kuriems nesėkmė užkirstų...

Gražulis neneigia vaiko mamai siūlęs darytis abortą (733)

Seimo narys Petras Gražulis su palangiške Birute Navickaite susilaukė vaiko, tokia žinia...

Senjorams darbo rinkoje svarstomos mažesnės „Sodros“ įmokos, kitos lengvatos (11)

Planą Lietuvos demografinėms problemoms spręsti rengianti Vyriausybė ieško būtų, kaip...