Iš Klaipėdos – korupcijos prevencijos pavyzdys visoms savivaldybėms

 (6)
Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) direktorius Saulius Urbanavičius, susitikęs su Klaipėdos meru Vytautu Grubliausku, negailėjo komplimentų, jog uostamiesčio savivaldybė yra tarp tų, kurios skiria ypač daug dėmesio korupcijos prevencijai.
V. Grubliauskas, S. Urbanavičius, A. Juršėnas
© DELFI (V.Spurytės nuotr.)

Todėl S. Urbanavičius V. Grubliauskui už nuopelnus antikorupcinėje veikloje įteikė specialų ženklą.

„Mes labai džiaugiamės, jog Klaipėdoje jau kelerius metus solidžiai minima Antikorupcijos diena. Be to, uostamiesčio savivaldybė turi ir kitų gerų pavyzdžių, kaip kovoti su korupcija“, - pabrėžė S. Urbanavičius.

Vienas tokių pavyzdžių – viešųjų pirkimų gairės. Šį dokumentą ketvirtadienį turėtų patvirtinti miesto taryba. Jame numatyta, kaip viešuosius pirkimus, kurie yra sudėtingas procesas, organizuoti kuo viešiau ir skaidriau.

„Iš pradžių gims dokumentas, o paskui jį reikės įgyvendinti. Tada ir paaiškės, ar mums pavyks viešųjų pirkimų sritį, kurioje labiausiai pasireiškia korupcija, padaryti skaidresne. Tikrai priariu STT vadui, jog pagrindinis vaistas nuo korupcijos yra viešumas. Todėl ir gimsta šis dokumentas“, - teigė V. Grubliauskas.

Klaipėdos savivaldybė Lietuvoje bus pirmoji, kuri pasitvirtins tokį dokumentą. Tikimasi, kad ateityje tokiu keliu žengs ir kitos šalies savivaldybės.

„Mes nesakome, jog korupcijos visiškai pavyks išvengti. Tokių atvejų buvo ir bus. Tačiau Klaipėda rodo pavyzdį, kaip reikia kurti dokumentus, kurie apsunkintų gyvenimą norintiems nusikalsti. Mūsų siekis – ne bylų skaičius. Mes siekiame, jog korupcijos apraiškų mažėtų, o tam ir padeda prevencija“, – kalbėjo S. Urbanavičius.

www.DELFI.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Miesto pulsas

Į Klaipėdą atplaukė suskystintų gamtinių dujų krovinys (35)

Į Klaipėdą sekmadienį atplaukė ketvirtasis komercinis suskystintų gamtinių dujų krovinys.

Klaipėdoje naikinamas mokestis už šunis ir kates (21)

Uostamiesčio politikai nutarė panaikinti daugiau nei 10 metų galiojusią rinkliavą už daugiabučiuose laikomus šunis ir kates. Tikimasi, kad šis sprendimas gyvūnų savininkus paskatins aktyviau ženklinti juos specialiomis mikroschemomis. Be to, nuo kitų metų toks gyvūnų ženklinimas bus privalomas.

Klaipėdietis guldo valstybę ant menčių (30)

Klaipėdos miesto apylinkės teisme pradėta nagrinėti civilinė byla, kurioje teisininkas Sergejus Juzikas pateikė ieškinį Lietuvos valstybei, kuri turėtų atsakyti už Klaipėdos prokuratūros bei Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato (AVPK) policijos pareigūnų klaidas.

Šildymo sezono pradžia Klaipėdoje: pigiau nei pernai (2)

Tradiciškai spalio viduryje Klaipėdoje prasideda šildymo sezonas. Centralizuotai šilumą miestui tiekiančios AB „Klaipėdos energija“ skaičiavimais, šiemet spalio mėnesį šilumos kaina uostamiestyje bus 8,1 procento mažesnė už 2013 metų spalio mėnesio kainą.

Svarsto: gal rytais neįsileisti gyvenančių ne Klaipėdoje (100)

Klaipėdos politikai sukruto - jei emigracija į užmiestį nesiliaus, kyla reali grėsmė prarasti didmiesčio statusą.