Baltarusiai perima gerąją patirtį iš Klaipėdos

Klaipėdos mieste svečiavosi Mogiliovo miesto atstovų delegacija iš Baltarusijos. Svečiai domėjosi, kaip uostamiestyje yra organizuojamas komunalinių atliekų tvarkymas.
Rūšiavimas
© GRYNAS.lt (D. Daukšaitės nuotr.)

Delegacija iš Klaipėdos miesto partnerio Mogiliovo – jau ne pirmoji, kuri atvyksta į uostamiestį perimti gerąją patirtį. Anksčiau Klaipėdoje yra lankęsi Švedijos ir Gruzijos atstovai.

Šįkart į Klaipėdą atvyko Mogiliovo vykdomojo komiteto pirmininko pirmasis pavaduotojas Verakso Aleksandr Viktoravič, komunalinių įmonių valdybos generalinis direktorius Kiblov Andrej Stanislovič ir įmonės „Specautoįmonė“ direktorius Tolpigo Anatolij Aleksejevič.

Susipažinę su Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centro (KRATC), kuris užtikrina efektyvų septynių Klaipėdos apskrities savivaldybių atliekų tvarkymą, darbo specifika, svečiai iš Baltarusijos susitiko su Klaipėdos mero pavaduotoju Artūru Šulcu.

Mogiliovo atstovai teigė jau įsitikinę atliekų tvarkymo sektoriaus Klaipėdoje efektyvumu ir norintys plačiau sužinoti apie Klaipėdos komunalinį ūkį, jo tvarkymą ir perimti iš uostamiesčio gerąją patirtį.

Mero pavaduotojas A. Šulcas pasidžiaugė, kad beveik visose Klaipėdos komunalinio ūkio srityse vyrauja didelė konkurencija, o tai leidžia klaipėdiečiams gauti šilumos tiekimo, šiukšlių išvežimo ir kitas paslaugas konkurencingomis kainomis.

Susitikimo metu buvo aptartos ir verslo sąlygos dabartinėje geopolitinėje situacijoje, poreikis abiejų valstybių verslininkams ieškoti naujų rinkų. Baltarusijos atstovai džiaugėsi, kad Mogiliove daug verslininkų, kurie sėkmingai plėtoja verslą.

Be visa ko, mero pavaduotojas A. Šulcas svečiams papasakojo ir apie miesto institucijų ir gyventojų atvirą ir geranorišką bendravimą, kuris paremtas viešumu ir skaidrumu.

„Kiekvienas klaipėdietis gali apsilankyti miesto tarybos, komitetų ar komisijų posėdžiuose, pasisakyti iš „Klaipėdiečių tribūnos“ ar tiesiog paskambinti merui telefonu“, – sakė A. Šulcas.

www.DELFI.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Miesto pulsas

Į Klaipėdą atplaukė suskystintų gamtinių dujų krovinys (35)

Į Klaipėdą sekmadienį atplaukė ketvirtasis komercinis suskystintų gamtinių dujų krovinys.

Klaipėdoje naikinamas mokestis už šunis ir kates (21)

Uostamiesčio politikai nutarė panaikinti daugiau nei 10 metų galiojusią rinkliavą už daugiabučiuose laikomus šunis ir kates. Tikimasi, kad šis sprendimas gyvūnų savininkus paskatins aktyviau ženklinti juos specialiomis mikroschemomis. Be to, nuo kitų metų toks gyvūnų ženklinimas bus privalomas.

Klaipėdietis guldo valstybę ant menčių (30)

Klaipėdos miesto apylinkės teisme pradėta nagrinėti civilinė byla, kurioje teisininkas Sergejus Juzikas pateikė ieškinį Lietuvos valstybei, kuri turėtų atsakyti už Klaipėdos prokuratūros bei Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato (AVPK) policijos pareigūnų klaidas.

Šildymo sezono pradžia Klaipėdoje: pigiau nei pernai (2)

Tradiciškai spalio viduryje Klaipėdoje prasideda šildymo sezonas. Centralizuotai šilumą miestui tiekiančios AB „Klaipėdos energija“ skaičiavimais, šiemet spalio mėnesį šilumos kaina uostamiestyje bus 8,1 procento mažesnė už 2013 metų spalio mėnesio kainą.

Svarsto: gal rytais neįsileisti gyvenančių ne Klaipėdoje (100)

Klaipėdos politikai sukruto - jei emigracija į užmiestį nesiliaus, kyla reali grėsmė prarasti didmiesčio statusą.