aA
13 metų – tiek laiko praėjo nuo dienos, kai jaunas vaikinas skolintu autobusiuku pirmą kartą išvažiavo į Lenkiją parvežti baldų. Verslo pradžia – ekonominės krizės laiku, pirmas nusamdytas darbuotojas – ne krovikas ar vairuotojas, o žmogus iš visai kitos srities. Regis, rizika pasiteisino: „Verslą sugebėjome įsukti nesiskolinę pinigų iš išorės“, – sako Pijus Makarevičius, milijoninius pelnus nešančios įmonių grupės „Furniture1“ įkūrėjas ir vadovas. Vienas iš „Kiekvienas gali“ smulkaus verslo akademijos mentorių P. Makarevičius pasakoja apie tai, kaip pavyko įveikti net didžiausias krizes, atskleidžia tris auksines taisykles versle ir kalba apie svarbą dalykų, kurie neturi kainos.
Pijus Makarevičius pasidalino trimis auksinėmis taisyklėmis versle: kai kurie dalykai neturi kainos
© DELFI / Andrius Ufartas

– Pradžia – skolintu transportu, o dabar – šimtai darbuotojų ir stulbinantis pelnas. Kur yra jūsų sėkmės paslaptis? Ir ar apskritai žodis „sėkmė“ vartotinas verslo kontekste, o gal greičiau sunkus, juodas darbas?

– Verslui reikia kelių dalykų – aiškaus konkurencinio pranašumo, pagarbos klientams ir daug juodo darbo. Manau, mūsų sėkmės istoriją ir lėmė tai, kad turėjome visus tris. Verslą pradėjau pats vienas – 2008-aisias dirbau IT srityje, ir man buvo smalsu išbandyti naujus dalykus. Buvo įdomu sukurti interneto parduotuvę ir pabandyti pardavinėti prekes, kuriomis niekas internetu neprekiavo. Baldai kaip tik ir buvo viena tokių sričių: prieš keliolika metų jų įsigyti buvo galima arba nuvykus tiesiai į parduotuvę, arba užsisakius iš gamintojo.

Nusprendžiau išbandyti, ar pavyks jais prekiauti elektroninėje erdvėje. Sukūriau interneto parduotuvę, tada ėmiausi ieškoti tiekėjų. Pirmieji buvo Lenkijoje, pamenu, jie neturėjo net prekių katalogo elektronine forma – teko pačiam ieškoti baldų nuotraukų ir bandyti skaitmenizuoti tas prekes. Na, o gavęs užsakymą Lietuvoje, pats vykdavau į Lenkiją atsiimti baldų.

Pirmus porą metų ten važinėjau nuolat, suskaičiavau, kad sukoriau bene 100 kelionių pirmyn ir atgal. Na, o kalbant apie pagarbą klientams – pirmasis kolega, kuris prisijungė po gerų trijų mėnesių, buvo anaiptol ne vairuotojas ar krovikas. Tai buvo klientų aptarnavimo specialistas – norėjau, kad pirkėjai gautų kuo išsamesnę informaciją ir bet kada galėtų sužinoti apie užsakymo eigą.

Tikiu, kad nuoširdus elgesys su klientu yra svarbiausias kelias į sėkmę. Beje, šios taisyklės laikomės iki šiol. Pavyzdžiui, pristatome baldus nemokamai, leidžiame mokėti tik atsiimant užsakymą, leidžiame sugrąžinti prekę ir atgauti pinigus per 12 mėnesių. Ir matau, kad klientai tai vertina. Galiausiai – kuriant verslą labai svarbus yra visos komandos darbas. Džiaugiuosi, kad mūsų darbuotojai nebijo eksperimentuoti ir klysti; kol iš klaidų sugebame mokytis, tol judame pirmyn.

Pijus Makarevičius pasidalino trimis auksinėmis taisyklėmis versle: kai kurie dalykai neturi kainos
© DELFI / Andrius Ufartas

– Papasakokite apie savo verslo kelią: augimas, plėtra, pelnas – gražioji pusė, bet galbūt per visus metus teko susidurti ir su krizėmis? Kaip pavyko iš jų išbristi? Ar padėjo išankstinis akylas pasiruošimas galimoms krizėms, ar visgi greita, tinkama reakcija joms jau įvykus?

– Pradėjau verslą 2008 metais, finansinės krizės metu, todėl visada planavome būsimas krizes ir dėliojome galimus scenarijus. Žinoma, didžioji dalis tų krizių neįvyko. Suprantu, kad pasiruošimas galimoms krizėms ir kartais perdėtas atsargumas visada lėtina įmonės augimą, tačiau leidžia ramiau miegoti – visada žinai, kad gali įvykdyti visus savo įsipareigojimus. Pastarieji, beje, daugiausiai yra moraliniai – darbuotojams ir partneriams. Verslą sugebėjome įsukti nesiskolinę pinigų iš išorės.

– COVID-19 pandemija smogė verslams negailėdama, o štai „Furniture1“ pernai sugebėjo auginti pelnus. Kaip galvojate, kodėl įvyko toks progresas metu, kai galima tikėtis nuopuolio? Kaip išeiti laimėtoju iš situacijos, kurioje dauguma pralaimi?

– Labiausiai rezultatą, matyt, lėmė mūsų požiūris į krizę ir į savo įsipareigojimus. 2020-ųjų kovą, kai daugybė verslų stabdė mokėjimus ir atsisakinėjo savo įsipareigojimų, pasistengėme įrodyti partneriams, kad jie gali mumis pasitikėti. Visiems pranešėme, kad ne tik laikysimės visų įsipareigojimų, bet ir pasiūlėme padėti – pavyzdžiui: mokėti į priekį ir pan. – tam buvome paruošę rezervą besiruošdami finansinei krizei. Taip pat ir su darbuotojais – pasakėme jiems, jog mūsų prioritetas – kad nenukentėtų žmonės.

Pijus Makarevičius pasidalino trimis auksinėmis taisyklėmis versle: kai kurie dalykai neturi kainos
© DELFI / Andrius Ufartas

Neaiškumas rinkoje truko neilgai ir po poros savaičių apyvartos vėl pradėjo augti, tačiau tiek partneriai, tiek komanda suprato, kad bet kokiomis aplinkybėmis laikomės savo žodžio. Tuo pat metu buvo verslų, kurie paskubėjo atleisti darbuotojus, o vėliau nebegalėjo rasti žmonių. Manau, toks pasitikėjimas yra ypač svarbus – juolab kad užsitarnauti jį gali tik konkrečiais darbais, o ne pažadais. Na, ir kartu paaiškėjo, kad pandemijos metu elektroninė prekyba tik augo – mums tai irgi padėjo kilti aukštyn, juolab, kaip sakiau, turėjome tiek partnerių, tiek darbuotojų pasitikėjimą bei palaikymą.

– Rugsėjo 14 d. startavo „Swedbank“ organizuojama „Kiekvienas gali“ smulkaus verslo akademija, kurioje būsite vienas mentorių. Kodėl Jūsų nuomone tokie ir panašūs projektai svarbūs? Kokią pagrindinę žinutę kaip mentorius norėtumėte perduoti verslo bendruomenės atstovams, kuriems Jūsų nuomonė yra svarbi?

– Tikiu, kad esminis skirtumas tarp mažo ir didelio verslo yra anaiptol ne pinigų kiekis ar investicijų dydis, kaip kad priimta galvoti, o žinios ir patirtis – tai, kas vadinama „know-how“. Todėl dalijimasis žiniomis ir patirtimi yra didžiausia vertė, kurią galima suteikti pradedantiems verslams. Lygiai taip pat ir mes stengiamės mokytis iš didelių globalių verslų.

„Baldai1“
„Baldai1“
© Įmonės nuotr.

– Vieni sako, kad jei ruošiesi krizei – ji ir ateis, kiti tuo tarpu ragina roges ruošti dar vasarą ir visada turėti „krizinę pagalvę“. Kurios logikos šalininkas esate Jūs?

– Tikiu, kad visada reikia turėti krizinę pagalvę. Tiek finansinę – tiek nematerialią, tokią kaip klientų, partnerių ir darbuotojų pasitikėjimas.

– Pabaigai, trys auksinės taisyklės „ramiaisiais laikais“ ir trys taisyklės, ištikus krizei?

– Visais laikais, tiek krizės, tiek ramybės, svarbiausia yra laikytis savo žodžių ir įsipareigojimų, veikti skaidriai bei likti ištikimiems savo vertybėms.

„Kiekvienas gali“ smulkiojo verslo akademija pradės veikti su programa, kurioje 10 smulkiųjų verslų atstovų turės galimybę savo iššūkius spręsti, remdamiesi Kanadoje sukurta ir ten net Vyriausybės remiama verslo skatinimo metodologija. Taip pat visos programos metu šalia dalyvių bus jiems priskirti mentoriai – sėkmingai veikiančių verslų atstovai, kurie dalysis savo praktine patirtimi, įžvalgomis ir atradimais verslo augimo kelyje. Jų pranešimus galės stebėti ir „Delfi“ skaitytojai.

Registracija vyksta ČIA.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(20 žmonių įvertino)
4.4000

Top naujienos

Papasakojo, kuo skiriasi omikron atmaina nuo kitų: ar turimi skiepai išliks veiksmingi?

Pasaulyje kyla nerimas dėl koronaviruso omikron atmainos ir kol kas nepakanka duomenų daryti...

Kardinaliems stiliaus pokyčiams pasiryžo 63-erių Rima: pasikeitimas akivaizdus! (41)

Delfi Stilius kardinaliems išvaizdos pokyčiams pasiryžo 63-erių metų vilnietė Rima. Moteris...

Žiema įsismarkauja: sinoptikų prognozėse – gausus sniegas ir pavojingi vėjo gūsiai (8)

Pirmą žiemos dieną orus lems anticiklono gūbrys, tad diena džiugins malonesniais orais.

D+Siddharth Philip

Nauji apribojimai dėl omikron kelia oro kelionių sumaištį: kokių sprendimų ėmėsi šalys

Oro linijų bendrovėms, keleiviams ir įmonėms teko reaguoti į kelionių apribojimų potvynį,...

Iš NATO vadovo – žinutė Rusijai: tai, ką matome, nėra įprasta Linkevičius apie NATO ir EK vadovų kelionę į Vilnių: nepamenu tokių bendrų vizitų (95)

Sekmadienį į Lietuvą skubiai atvyko NATO ir Europos komisijos (EK) vadovai. Lietuvai išreikšta...

D+Agnė Kulitaitė

Agnė Kulitaitė: seniau buvo maras, dabar – socialiniai tinklai (1)

„Gaila, kad savo gyvenime nieko taip ir nepasiekiau“, – įpusėjusi trečią taurę vyno...

D+John Follain, Suzi Ring

COVID-19 šmėkla vėl smogė visu pajėgumu: laukia dar daugiau nemalonių „siurprizų“

Lapkričio 22 d. ryte beveik devyni milijonai Austrijos gyventojų pabudo karantino gniaužtuose. Po...

Golbolo pergalių architektas – priblokštas: triumfas Europoje darbo negarantavo (5)

Prieš tris savaites Valdas Gecevičius džiaugėsi savo auklėtinių triumfu Europos čempionate,...

Psichoterapeutė išdėstė, apie kokį iš savo žmonų patiriamą smurtą pasakoja vyrai: kontroliuoja dėl pinigų, išnaudoja seksualiai (83)

Statistika rodo, kad smurtą artimoje aplinkoje dauguma atvejų patiria moterys. Vis dėlto dalis...