aA
Dauguma smulkiojo verslo įmonių JAV prezidentiniuose rinkimuose paramą išreiškė būtent Donaldui Trumpui. Šį faktą patvirtina viešosios nuomonės apklausas atliekantis Richardas Barisas, einantis vyriausiojo redaktoriaus ir analitiko pareigas „People‘s Pundit Daily“ – viešosios nuomonės apklausų organizacijoje, prisistatančioje kaip tiksliausius duomenis dėl 2016-ųjų rinkimų pateikusi įmonė.
© Reuters-Scanpix

Toks smulkiojo verslo palaikymas kartu su stipria darbininkų klasės parama padėjo D. Trumpui įveikti Hillary Clinton tradiciškai demokratus palaikančiuose regionuose: Filadelfijoje, Pensilvanijoje, Oklande ir Palm Byče, rašo smallbiztrends.com.

DELFI jau rašė, kokios įtakos rinkimai gali turėti smulkaus verslo situacijai JAV po prezidento rinkimų. Tą kartą JAV rinkoje dirbantys lietuviai teigė, kad naujo prezidento išrinkimas didelės įtakos jų verslui neturės, tačiau JAV tyrėjai mano, kad su D. Trumpu JAV ateis ir smulkaus verslo aukso amžius.

„Naujai išrinktas prezidentas darbo vietų kūrimą pavertė savo kampanijos centru. D. Trumpas žino, kad apie du trečdalius naujų darbo vietų sukuriama smulkiojo verslo sektoriuje, kurio augimą lėtina sunkiasvoris reglamentavimas“, – teigė profesorius Jackas Yoestas iš Vašingtono.

Jis pridūrė, kad įmonių savininkai žino, kad vertingiausia jų turima prekė – tai laikas. „Pavyzdžiui, „Obamacare“ verčia verslininkus riboti darbuotojų skaičių, stengtis, kad jų skaičius neviršytų 50, o ne imtis tinkamo paties verslo valdymo“, – kritikos dabartinei tvarkai negailėjo jis. J. Yoestas atkreipė dėmesį į tai, kad D. Trumpas priešrinkiminės kampanijos eigoje žadėjo kreiptis į Kongresą dėl „Obamacare“ panaikinimo ir keitimo.

„Bizz2Credit” vadovo Rohito Aroros įsitikinimu, vienas iš D. Trumpo prioritetų – augimo stimuliavimas. „D. Trumpas ypatingą dėmesį skirs 28 mln. smulkiojo verslo įmonių savininkams, –neabejojo jis. – Jie nekantriai laukia, ką gi jis darys su „Obamacare“, prekybos sutartimi, reglamentavimu, mokestine politika ir verslininkų kapitalo srautais.“

R. Arora teigia matantis tris galimas išeitis, kaip D. Trumpas gali padėti smulkiojo verslo atstovams, užsitikrindamas tolimesnę jų paramą: reglamentavimo švelninimas bankų sektoriuje, suteiksiantis daugiau skolinimosi galimybių; mokesčių smulkiojo verslo savininkams naštos mažinimas, pastebimai mažinant mokesčius ir paprastinant mokesčių taikymo sistemą; keisti Prieinamos sveikatos priežiūros aktą, dar vadinamą „Obamacare“, mažiau smulkiojo verslo įmonių savininkams kainuojančiu variantu.

D. Trumpas ir smulkusis verslas: pozicija dėl esminių klausimų

D. Trumpo pozicija dėl smulkiojo verslo visos kampanijos periodu buvo nuosekli. Itin daug dėmesio jis skyrė trims dalykams: mokesčių reformai, sveikatos priežiūrai ir didele našta tapusiam reglamentavimui.

Pranašauja aukso amžių smulkiam verslui: kuo čia dėtas D. Trumpas
© Vida Press

Mokesčiai

D. Trumpas savo internetinėje svetainėje paskelbė ketinantis mažinti verslui tenkančią mokesčių naštą nuo 35 iki 15 proc. Dar jis nori atsisakyti minimaliojo alternatyviojo mokesčio.

Sveikatos priežiūra

D. Trumpas žada kreiptis į Kongresą dėl „Obamacare“ atšaukimo ir ruošiasi keisti jį kitokiais sveikatos priežiūros planų variantais.

Vis tik pastarosiomis dienomis D. Trumpo pozicija atrodo daug nuosaikesnė. Po įvykusio susitikimo su kadenciją baigiančiu JAV prezidentu Baracku Obama jis teigia norintis vis tik išsaugoti du „Obamacare“ punktus: neleidžiantį draudikams atsisakyti padengti išlaidas anksčiau taikytomis sąlygomis ir paliekantį vaikus įtrauktus į tėvų planus iki 26 m. Abu šie punktai, skirtingai nuo kitų, teigiamai vertinami visuomenės.

Valstybinis reglamentavimas

„Panašu, kad jokiai pramonės šakai per pastaruosius septynerius metus nepavyko išsigelbėti nuo šio opaus dalyko. Šios naštos kaina ir išeikvojamas laikas gali priversti smulkųjį verslą trauktis iš verslo“, – prognozavo D. Trumpas.

Tokie jo žodžiai – tikra muzika smulkiesiems verslininkams. Praėjusį mėnesį D. Trumpas suformavo smulkiojo verslo patariamąją tarybą tokiu būdu parodydamas, kad nori skirti dėmesio tam, kad išklausytų smulkiojo verslo atstovus.

Kol kas dar nėra aišku, kaip visa tai bus įgyvendinama. Vis tik jau dabar galima numatyti, kad bus mėginama mažinti mokestinę naštą, „Obamacare“ laukia rimti pakeitimai ir reformavimas, bus atsikratyta itin didele našta tapusių reglamentavimo aspektų, o smulkiojo verslo atstovai nekantriai laukia teigiamų ekonominių pokyčių JAV prezidentu tapus D. Trumpui.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Kaimuose – panika: vilkai puola net prie namų (41)

Švėkšnos seniūnijos Bumbuliškės kaime gyvenantys Ramutė ir Viktoras Kungiai su nerimu kasdien...

Sostinėje atsidarė restoranas, kuris įkandamas ne kiekvienam: šampanas čia kainuoja net 1490 eurų (1)

Vilniuje duris atvėrė naujas restoranas „Nineteen18”, kurio pavadinimas skirtas paminėti...

Gyventojai užvertė Prezidentūrą skundais dėl antstolių: kliūva ir veiksmai, ir atlyginimai (112)

Didelė dalis skundų, pasiekiančių Prezidentūrą, yra susiję su antstolių veikla. Taip laidoje...

Skandalingas žvaigždės dūris „Vilkams“ į nugarą – šansas Valančiūnui tapti NBA čempionu? (5)

Didžiausias Minesotos „Timberwolves“ klubo sirgalių košmaras tapo realybe. Prieš kiek daugiau...

Ryžosi paviešinti tikrą pokalbį su Kęstučiu Komskiu: išplūdo paskutiniais žodžiais ir pagrasino išėsti (81)

Žukų bendruomenėje - neramumai. Čia norima pakeisti bendruomenės pirmininkę Anastaziją...

Skausmas, kurio su niekuo nesumaišysi: kančia gali tęstis iki 72 valandų ir net išprovokuoti insultą

Migreną turintys žmonės patvirtins, kad priepuolio metu jaučiamo skausmo su niekuo nesumaišysi:...

Pasibaisėję vestuvių svečiai nusprendė netylėti: nuotakos reikalavimai tiesiog absurdiški (4)

Pasibaisėję vestuvių svečiai pasidalino šokiruojančiu sąrašu taisyklių, kurias jiems prieš...

Lietuvis Niujorke surado serialo „Draugai“ namą: ten nuolat budi policija ir liejasi ašaros (36)

Ištisus dešimt metų, visose 236 serijose, kultiniame seriale „Draugai“ buvo rodomas tas pats...

Opozicijos lyderio klausimas pajudėjo iš mirties taško atnaujinta (95)

Galimybės išsirinkti opozicijos lyderį klausimas pajudėjo iš mirties taško. Tam anksčiau...

Dakaro žvaigždė Nasseras Al-attiyah važiuos su lietuviška vėliava (39)

Latvijos sostinė Ryga pastarąją savaitę atsidūrė viso automobilių sporto pasaulio akiratyje, o...