Ar kada nors svajojote atsidurti politinių įvykių sūkuryje ir kasdien spręsti aktualias mūsų šalies problemas? O galbūt vadovauti vienai iš didžiausių šalies partijų? Dabar jūs tą galite padaryti žaisdami politinės satyros žaidimą „Šeimas“.
© Įmonės nuotr.

Šiame žaidime turėsite vadovauti vienai iš šešių politinių partijų: L.S.D. partijai, Tėvynės konservų cechui, Lietuvos vargdienių ir veganų sąjungai, Vargo partijai, Didžiųjų lūkesčių ir pakirsto pasitikėjimo sąjūdžiui arba Rolando ir giesmės judėjimui.

Nors taisyklėse aiškiai parašyta, kad bet kokie sutapimai tarp žaidimo ir realybės yra visiškai atsitiktiniai, turbūt nesunkiai atpažinote, kurių politinių partijų įkvėpti aukščiau išvardinti pavadinimai.

Politinius skandalus pavertė žaidimu: pirmąjį tiražą išpirko per kelis mėnesius
© Įmonės nuotr.

„Tiesiog žaidimas gimė iš tokių kasdienių įvykių, kurie atsitinka mūsų politikams. Pamačius eilinį politinį skandaliuką dėl vienokių ar kitokių sprendimų, vieną dieną pagalvojome, kad viskas vyksta kaip žaidime, taip ir užgimė žaidimo mintis, kad iš viso šito reikia padaryti žaidimą“, – pasakoja viena iš žaidimo kūrėjų Aistė Araminaitė. Šį žaidimą ji sukūrė kartu su 7 savo draugais.

Žaidimo tikslas – užvaldyti kiek įmanoma daugiau ministerijų. Kasdien įvyksta vis po naują įvykį arba skandalą, o jame dalyvauja įvairūs partijos nariai, pavyzdžiui Birutė Kūlnes, Eligijus Kyšiulis ir daugelis kitų, iš kurių laimi patys kompetentingiausi konkrečioje srityje.

Politinius skandalus pavertė žaidimu: pirmąjį tiražą išpirko per kelis mėnesius
© Įmonės nuotr.

Nors kiek besidomint politika, nesunku atpažinti, kas įkvėpė sukurti tokius personažus kaip Loreta Tutitienė, kurios šūkis: „Balsuoti už įstatymus yra taip pat lengva, kaip pamelžti karvutę“, ar Petras Pupulis, kurio kortelėje išreikštas noras, kad homoseksualai būtų kaip meteoritai: „artėdami prie manęs, pradėtų liepsnoti.“

Nors gali pasirodyti, kad kai kuriuos politikus šis žaidimas galėtų įžeisti, tačiau A. Araminaitė patikina, kad toks tikrai nebuvo jų tikslas.

Politinius skandalus pavertė žaidimu: pirmąjį tiražą išpirko per kelis mėnesius
© Įmonės nuotr.

„Mūsų tikslas tikrai nebuvo tyčiotis, nes įvairiose srityse visiems įvyksta komiškų situacijų, susimaunam ir visaip kitaip būna. Pasijuokimas iš savęs yra labai sveikas dalykas mūsų visuomenėje. Visi turi kažkokį požiūrį ir mes irgi taip išreiškiame savo požiūrį. Per tuos įvykius, per mūsų žaidimo veikėjus, įkvėptus tikrų politikų“, – sako A. Araminaitė.

Pašnekovė pasakoja, kad kai kuriems atsitiktinai sutiktiems politikams padovanojo jų sukurtą žaidimą, tarp tokių buvo Remigijus Šimašius, Gabrielius Landsbergis bei kiti.

„Pirmas mūsų atvejis, kam padovanojome, buvo netyčinis. Vienoje mugėje, tik išleidus žaidimą, pro šalį praėjo Mantas Adomėnas ir vienas veikėjas mūsų žaidime kaip tik yra įkvėptas jo. Jis tikrai atrodė susidomėjęs, peržiūrėjo visus kolegas, daugumą atpažino.

Mantas Adomėnas
Mantas Adomėnas
© Facebook nuotr.

Kiek supratau, politinėje erdvėje buvome šiek bei tiek žinomi, bent jau tarp konservatorių, nes iš jų buvo komentarų, kad Mantas žaidimą turi, bet neduoda pažaisti. Žinau, kad valdininkai pirko šį žaidimą ir kaip dovanas“, – pasakojo A. Aramanaitė ir pridūrė, kad neigiamų komentarų iš politikų nesulaukė.

Trumpai apie šį žaidimą pakalbintas pats Mantas Adomėnas sako, kad idėją vertiną pozityviai, nes tai skatina žmones daugiau domėtis politika.

„Tokių antrinių politikos produktų atsiradimas liudija, kad mes, kaip politinė bendruomenė, pasiekėme tam tikrą politinės brandos lygį. O jei politikai dėl tokių dalykų įsižeidžia, tai jiems reikia pasiieškoti vietos kokiame gėlių šiltnamyje arba oranžerijoje“, – sako M. Adomėnas.

Žaidimo „Šeimas“ kūrėjai
Žaidimo „Šeimas“ kūrėjai
© Įmonės nuotr.

Kada naujas tiražas – neaišku

Šiuo metu visas pirmasis žaidimo „Šeimas“ tiražas jau išpirktas, o kada jį vėl bus galima įsigyti, A. Aramanaitė tiksliai pasakyti negalėjo.

Pašnekovės teigimu, šį pavasarį pradėtas kurti žaidimas jau yra kiek pasenęs, nes jis išleistas dar prieš Seimo rinkimus: „Pradėję kurti mes išrinkome didžiausias politines partijas, bet žinome, kad viena iš tų partijų net nepateko į Seimą.“

Politinius skandalus pavertė žaidimu: pirmąjį tiražą išpirko per kelis mėnesius
© Įmonės nuotr.

A. Araminaitė pasakoja, kad jei ir bus antras tiražas, greičiausiai jis bus atnaujintas ir jame figūruos aktualesni įvykiai ir šiuo metu aktyviausi politiniai veikėjai.

„Nors pačiai žaidimo mechanikai įtakos nėra, bet greitu metu kol kas neleisime naujo tiražo, pasižiūrėsime, kokią toliau strategiją taikysime, ar yra paklausa ir bus norinčių nusipirkti daugiau. Bet kokiu atveju, jei tęsim šitą žaidimą, jį reikės truputį atnaujinti“, – sako A. Araminaitė.

Politinius skandalus pavertė žaidimu: pirmąjį tiražą išpirko per kelis mėnesius
© Įmonės nuotr.

Pašnekovė pasakoja, kad iki tol visi 8 žaidimo kūrėjai verslo nėra kūrę, tačiau tai buvo labai įdomi patirtis: „Iš tikrųjų buvo labai smagu sukurti viską nuo pradžios iki galo. Nuo įmonės kūrimo iki iliustratorių samdymo, nuo naujienų skaitymo, informacijos ieškojimo apie politikus. Patys nemažai sužinojom apie politikus bekurdami, tai tikrai buvo labai smagu patirties atžvilgiu.“

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Feisbuke plinta siūlymai, kaip užsidirbti iš „Maxima“ kortelės (106)

„Pinigai grįžta perkant“, – džiaugsmingai skelbia viena feisbuko grupė. Joje visi norintys...

Vienintelė tokia Lietuvoje: bažnyčios rūsyje laukia šiurpi akistata su mirtimi (36)

Liškiava – senas dzūkų kaimelis, kuris rašytiniuose šaltiniuose minimas dar nuo XI a....

Charkoviečiai pageidauja pasiskolinti mūsų prezidentę: jos reikia Ukrainai (581)

Prieš lankantis pusantro milijono gyventojų turinčiame, antrame pagal dydį Ukrainos mieste...

Trumpas po susitikimo su Putinu: aš manau, kad dabar mes einame teisingu keliu (1534)

Pirmadienį Helsinkyje susitiko JAV ir Rusijos vadovai. Tai buvo pirmasis dvišalis Donaldo...

Orai: tvankuma ir lietus nesitrauks

Šią naktį būti užkluptiems trumpo lietaus su perkūnija didžiausia tikimybė pietinėje šalies...

JAV sulaikyta Rusijos agentė dėl pasikėsinimo kištis į JAV politiką (22)

JAV pareigūnai sulaikė 29 metų rusę dėl pasikėsinimo daryti neteisėtą įtaką Jungtinių...

Neringa Venckienė vėl sulaukė palaikymo: iš Lietuvos – laiškas JAV teismui (654)

Ketvirtadienį, liepos 12 d., Jungtinių Amerikos Valstijų teismas paskelbė, kad Neringos...

Futbolo taktikos evoliucija: kodėl Kroatija pasaulio čempionate buvo balta varna? (33)

Kroatija nusipelnė neutralių gerbėjų simpatijų, bet ji nediktuoja globalių madų. Taip mano...

Temstant Rokiškyje įvyko avarija – sužalotas žmogus (5)

Pirmadienio vakarą Rokiškyje įvyko avarija, kurios metu sužalotas žmogus. Laimė, ne stipriai.

Lietuvos aukštuomenė parodė elegancijos ir gero skonio pavyzdį (232)

Tradiciškai liepos 14-ąją Turniškėse esančioje Prancūzijos rezidencijoje paminėta Bastilijos...