Pajūrio verslininkai šįmet gyvena skirtingomis nuotaikomis: vieni džiaugiasi verslo vaisiais, kiti skundžiasi ir skaičiuoja menką pelną.
© DELFI (E.Skardžiaus nuotr.)

DELFI kalbinti Juodkrantės ir Nidos rūkytos žuvies pardavėjai tikino, kad tradicija būnant pajūryje paragauti šviežiai rūkytos žuvies niekur nedingo, taip pat daugelis jos perka ir važiuodami namo, kaip pajūrio lauktuves namiškiams.

Juodkrantėje žuvis pigesnė, bet nėra kam pirkti

„Tokia pati kaina kaip ir pernai, nė kiek nepakėlėme, – DELFI pasakojo rūkytos žuvies krautuvėlės Juodkrantėje pardavėjas. – Bet prekybos nėra, pažiūrėkite, nėra žmonių šiemet kurorte.“ Vyras skundėsi, kad šįmet poilsiautojų, palyginus su pernai metų vasara, sumažėjo kone perpus.

Pasidomėjus, ar poilsiautojų srautą galėjo sumažinti šįmet padidinta vietinė rinkliava, vyras tai paneigė: „Žmonės tiesiog nebeturi pinigų, nes tie, kurie važiuoja, jau neskaičiuoja tų dvidešimties eurų“.

Pašnekovas savo krautuvėlėje siūlo ir karšių, ir plekšnių, ir net ungurių. Pastarojo kilogramas kainuoja 40 eurų, jo krautuvėlėje buvo galima rasti vieną, sveriantį kilogramą ir 300 gramų. Vis dėlto vyras nė neabejojo, kad šį, 47 eurus kainuojantį ungurį, jis tikrai parduos.

Kitos krautuvėlės šeimininkė patvirtino savo kolegos pasakojimą. „Žmonių labai mažai. Vietiniai skaičiuoja, kad jų sumažėjo turbūt kokia 50 procentų“, – tikino pašnekovė nors pelnu nesiskundė.
Ant jos prekystalio taip pat buvo galima rasti įvairiausios žuvies. Rūkyta skumbrė čia kainuoja 3,50, upėtakis – 5, riebžuvė – 4, jūros ešerys – 3, lynas – 6, karšis – 3 eurus.

Panašios kainos vyrauja visoje Juodkrantėje, tačiau kai kurie prekeiviai rašo ne vieneto, o kilogramo kainą. „Vis tiek pasvėrus kaina būna tokia pati“, – tikino prekeivė.

Kitoje rūkytos žuvies krautuvėlėje dirbanti moteris taip pat pokalbį pradėjo skundu dėl sumažėjusio poilsiautojų srauto.

„Valdžia turbūt specialiai taip daro, tiksliau – nieko nedaro. Jūs pažiūrėkite, nieko netvarko, nieko neatnaujina. O juk orai pas mus permainingi, žmonės vengia važiuoti į Neringą, nes čia nėra ką veikti, tik kopose gulėti, o ar dabar Jūs pati ten gulėtumėte?“ – klausė pardavėja, mostelėdama į apniukusį dangų.

Vos kelias žuvis ant savo prekystalio pirkėjams paruošusi moteris tikino, kad verslą stabdo ir tai, jog Juodkrantėje nėra bankomatų.

„Žmonės atvažiuoja nepasiruošę, tačiau tada jiems belieka sėdėti restoranuose ir kavinėse. Mokesčiai per dideli, kad galėčiau dar ir kortelių skaitytuvu visus aptarnauti, – skundėsi prekeivė. – Juk mes dirbame ne visus metus, o tik porą mėnesių, šįmet turbūt bus net mažiau nei tiek.“

Nida džiaugiasi verslu ir nesiskundžia

Visiškai kitokiomis nuotaikomis nei Juodkrantėje gyvena Nidos verslininkai. DELFI kalbinta rūkytos žuvies krautuvėlės prekeivė šypsojosi ir tikino, kad žuvį mėgsta tiek užsieniečiai, tiek lietuviai. Negana to, šis verslas kone amžinas, nes dauguma poilsiautojų, būdami prie jūros, ateina paragauti šviežiai rūkytos žuvies ir dar jos nuperka namiškiams.

„Rūkome žuvį kelis kartus per dieną, – pasakojo pašnekovė, stovėdama prie kupino prekystalio, nors šone buvo matyti, kad ir rūkykla, pilna šviežiai rūkomos žuvies. – Tikrai nesiskundžiame prekyba.“

Nidos kainos gerokai skiriasi nuo Juodkrantės. Rūkyto ungurio kilogramas čia kainuoja net 10 eurų brangiau. „Bet jų nėra daug, mes jų turime vos kelis per dieną, todėl jie vis tiek randa savo pirkėją, visus parduodame“, – tikino prekeivė.

Nidoje už rūkytą šamą teks pakloti 12 eurų, karšį – 3, skumbrę – 5, ešerį – 5, sterką – 4, o plekšnę – 3.

Pasidomėjus, kodėl kainos čia didesnės nei Juodkrantėje, moteris suskubo paaiškinti, kad šįmet padidėjo mokesčiai, taip pat ir žvejai nusprendė pagautą žuvį parduoti brangiau.

Paklausus, ar šįmet nesumažėjo poilsiautojų srautas, moteris tikino, kad to nepastebėjo, nes Nidai ištikimi poilsiautojai neskaičiuoja 20 eurų, kuriuos reikia sumokėti įvažiuojant į Neringą, tačiau pastebėjo kitą tendenciją.

„Nebėra tik tų, kurie į Nidą atvažiuodavo tik kavos išgerti. O tokių būdavo nemažai, – pasakojo mergina. – Jie greičiausiai jau pasvarsto, kad 20 eurų gali būti naudingi kitur ir suka į kitą kelią, tačiau tie, kurie čia atvažiuoja ilgesniam laikui, tikrai nepaiso to mokesčio.“

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Linas Kojala. Didžioji politika šokių aikštelėje (2)

Kai Jungtinių Valstijų prezidentas Geraldas Fordas galantiškai pakvietė Jungtinės Karalystės...

Milijonieriumi prisistatantis Aaronas Perezas sėdo į kalėjimą JAV, laisvėn išeis tik 2022-aisiais (176)

Mūsų šalyje puikiai žinomas, dažnai viešintis ir dar visai neseniai nepilnametę sužadėtinę...

Andrius Tapinas. Dienos, kai valstiečiams eina (475)

Kolega Rimvydas Valatka įdomiai rašo apie paskutinius neribotos valstiečių arogancijos metus.

Įspėjimas iš Prahos: vyksta intervencija Zemanas atsitvėrė tylos siena  (26)

Čekija ir Slovakija antradienį mini 50 metų senumo įvykius, kai sovietų tankai sutriuškino...

Teks prisitaikyti prie naujo klimato: nei vasaros, nei žiemos nebebus tokios, kaip anksčiau (105)

Ekstremalūs orų pokyčiai, kai vienus kraštus skandina potvyniai, o kitus kepina nebūdingas...

Valdžia turi realų kainų mažinimo įrankį, tačiau elgiasi priešingai? (17)

Valstybė gali mažinti kainų augimą dviem būdais – didindama konkurenciją ir šviesdama...

Prie sostinės daugiabučių nebeliks įprastų šiukšlių konteinerių: kokie pokyčiai laukia gyventojų (29)

Liepos pabaigoje Vilniuje, Karoliniškėse, buvo pristatyta nauja atliekų surinkimo aikštelė. Joje...

Lietuvių tyrimas atskleidė įdomius faktus apie baldų gamybą: kainą nustato tiesiog pagal nuojautą

Ar kada pagalvojote, kas nulemia vienų ar kitų produktų kainą? Kas diktuoja kainų pokyčius ir...

Kraupūs vaizdai iš Lietuvos fermų: štai kokį pragarą turi iškęsti bejėgiai žvėreliai (283)

DELFI pasiekė šokiruojanti filmuota medžiaga iš Lietuvoje esančių kailinių žvėrelių ūkių....

Pavojus dėl tymų grėsmingai auga: susirgo rekordiškai daug europiečių (69)

Pasaulio sveikatos organizacijos ( PSO ) duomenimis, per pirmą šių metų pusmetį Europoje tymais...