aA
Kol vieni vasarotojai kaip ir kasmet traukia į populiariuosius kurortus, kiti dairosi po Lietuvą norėdami aplankyti ne tokius patrauklius miestus ir miestelius. Neretai pastarieji tokiu savo pasirinkimu tikisi išlošti ir finansiškai, tačiau susidūrus su nuošaliuose miestuose siūlomomis apgyvendinimo kainomis tenka ir nusivilti.
„Eglyno namai“ Biržuose

DELFI jau rašė apie kainas Jurbarke esančiuose privačiuose nakvynės namuose, kur už viešnagę trims suaugusiesiems ir vaikui per internetinę svetainę „Booking.com“ buvo pateikta 120 eurų suma, tačiau pati nakvynės namų šeimininkė aiškino, kad naktis vienam žmogui jos namuose tekainuoja 15 eurų, dviem žmonėms – 30 eurų.

DELFI žurnalistai domėjosi, kaip sekasi kitiems mažesnių miestų verslininkams, siūlantiems apgyvendinimo paslaugas ir ar tikrai Lietuvos provincijoje kainos ne ką skiriasi nei kurortuose.

Apsistoti viešbutyje pigiau

Tame pačiame Jurbarke ant Nemuno kranto įsikūręs ir didžiulis viešbutis. Vienvietis kambarys čia kainuoja 25 eurus, dvivietis – taip pat, kaip minėtuose privačiuose nakvynės namuose, kainuoja 30 eurų, o triviečiai ir keturviečiai kambariai – po 40 eurų, t. y. net pigiau. Viešbutyje galima rinktis ir liukso kambarį – 40 eurų arba dviejų kambarių liuksą – 60 eurų.

Viešbutis „Jurbarkas“
Viešbutis „Jurbarkas“

Viešbučio administratorius sako, kad didesnėms žmonių grupėms ar apsistojantiems ilgesnį laiką taikomos nuolaidos. Jis atskleidžia, kad šiemet sezonas kur kas prastesnis nei praėjusiais metais – svečių sulaukia nedaug.

Beje, nors nuotraukose pastatas atrodo didelis, viešbutis veikia tik dviejuose aukštuose – penktame ir šeštame, o svečiai nebegauna pusryčių, kuriuos anksčiau tiekdavo pastate įsikūrusi kavinė.

Per didelių kainų nebūna

Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos (LVRA) vykdomoji direktorė Eglė Ližaitytė sako, kad piktintis, anot skaitytojos, didelėmis privataus verslo kainomis negalima. „Lietuvoje apgyvendinimo paslaugas gali teikti tiek fiziniai asmenys, tiek juridiniai. Juk ir vienur namas, ir kitur namas. Pirmiausia reikia žiūrėti, kokios yra teikiamos paslaugos, ar jos kokybiškos, o kainas diktuoja rinka. Jeigu yra klientų, vadinasi, kainos tiesiog atitinka tą rinkos vertę“, – teigia E. Ližaitytė.

Kaip sako LVRA atstovė, jeigu kuriame nors mieste nėra viešbučių, stovi tik nedideli svečių namai, tai atvykstantiems asmenims nelieka nieko kito, tik fizinių asmenų siūlomos paslaugos. „Jeigu toje vietoje yra vienintelis viešbutis, tai gal jis ir 100 eurų paprašys. Jei pasiūla maža, o paklausa didelė, tai automatiškai kainos yra atitinkamos. Nėra taisyklių, kaip nustatyti kainas. Jos priklauso nuo vietovės, sezono ir užimtumo“, – kalba ji.

Patikrino nakvynės kainas Lietuvos provincijoje: tokių kaip Jurbarkas yra ir daugiau
© DELFI / Orestas Gurevičius

E. Ližaitytės nuomone, tai, ar populiarūs viešbučiai mažesniuose miestuose, priklauso nuo infrastruktūros, ar ten yra ką veikti. „Štai Anykščiai prieš keletą metų nebuvo populiarūs, bet dabar yra kitaip, išaugo ir viešbučių poreikis. Žinoma, daug lemia ir sezoniškumas, gal žiemą kai kuriems viešbučiams teks užsidaryti“, – aiškina LVRA atstovė.

Išpopuliarėjęs pažintinis kurortas

Apsistoti savo privačiuose nakvynės namuose Anykščiuose kviečianti verslininkė Dalia Gataveckienė patvirtina, kad miestas iš tiesų darosi populiarus. „Pastaraisiais metais sulaukiame daugiau žmonių. Jau iškart po krizės žmonės pradėjo važiuoti, bet, manau, tas populiarumas susijęs ir su garsiuoju lajų taku.

Labai daug šeimų renkasi vienos dienos poilsį – atvažiuoja ryte, išvažiuoja vakare. Pas mus dažniausiai apsistoja šeimos su mažais vaikais, su kuriais keliauti sunkiau, labai daug lankytojų sulaukiame iš pajūrio, iš Klaipėdos, Žemaitijos miestų, kurie tiesiog nespėja visko pamatyti per vieną dieną“, – pasakoja D. Gataveckienė.

Nakvynės namai Anykščiuose
Nakvynės namai Anykščiuose

Šių nakvynės namų kainos skiriasi pagal savaitės dienas ir sezonus: pirmadieniais–ketvirtadieniais para kainuoja 42 eurus, dvi paros – 69 eurus (liepos–rugpjūčio mėnesiais atitinkamai 48 ir 77 eurus), penktadieniais–sekmadieniais viena para – 48 eurai, dvi paros – 77 eurai (liepos–rugpjūčio mėnesiais atitinkamai 55 eurai ir 88 eurai).

„Kainos – už butą, ne už žmones, nebent labai daug patalynių prireikia, tai tada vietoje tariamės.
Susikooperuoja ir po dvi šeimas, ir daugiau, tad aš manau, kad jei lygintume su viešbučiu, tai mūsų svečiams tikrai pigiau atsieina. Aišku, viešbutyje jie gautų pusryčius, bet pas mus galima patiems gaminti. Daugiausia pas mus atvažiuoja didelės šeimos, 5–6 žmonės telpa, atvyksta su vaikais, senelius pasiima, dar kokį draugą pagriebia“, – pasakoja šeimininkė.

Nuomojamuose apartamentuose yra vonios kambarys, virtuvė su buitine įranga, kitais patogiais prietaisais. „Pas mus tikrai nėra antisanitarinių sąlygų – galite pažiūrėti nuotraukose internete. Mes net rankšluosčius duodame“, – sako D. Gataveckienė.

Ji džiaugiasi, kad verslas sekasi – šią gegužę atidarė antrus privačiame bute įrengtus apartamentus. „Dirbame jau šeštus metus ir po truputį plečiamės. Žinoma, tai yra sezoninis verslas – tiek, kiek klientų sulaukiame dabar, kitais metų laikais nebūna, tačiau vis tiek sulaukiame. Žmonės atvažiuoja ir žiemą, nes Anykščiai nėra kaip Palanga – mes panašesni į Druskininkus, t. y. esame ne poilsinis, o pažintinis kurortas. Čia yra ką veikti ištisus metus – žiemą žmonės atvažiuoja į baseiną, yra slidinėjimo trasa, vasaros rogutės, su kuriomis galima visus metus čiuožti, tas pats lajų takas – taip pat visada juk galima aplankyti. Į Anykščius žmonės atvyksta daugiausia dienai arba dviem, ne taip, kaip į pajūrį, kur apsistoja ištisoms savaitėms“, – sako verslininkė.

Nakvynės namai Anykščiuose
Nakvynės namai Anykščiuose

Nakvynės namų šeimininkė pasakoja, kad savo svečiams stengiasi suteikti naudingos informacijos, ką galima aplankyti Anykščiuose. „Savo internetiniame puslapyje esame nurodę lankytinus objektus, namuose yra žemėlapių, kad žmogus, net ir visai nepasiruošęs, galėtų atrasti, ką pamatyti. Mums svarbu, kad žmogus ir ką nors naujo aplankytų – juk tada ir kitiems pasakys, be to, labai malonu, kai svečiai pagiria mūsų miestą“, – kalba ji.

Pagalvojo ir apie grįžtančius emigrantus

Nustebinti gali svečių namai „Jonus“ Jonavoje – atvykėliai kviečiami įsikurti mažesniems miestams nebūdingo jaukaus skandinaviško stiliaus apartamentuose. Kaip sako vienas iš svečių namų savininkų Arvydas, pradėti tokį verslą paskatino tai, kad Jonavoje trūksta apgyvendinimo įstaigų, ir nors šie svečių namai tegyvuoja dar tik porą mėnesių, klientų sulaukia nemažai.

„Negaliu pasakyti, kad mūsų svečių namai būna užpildyti šimtu procentų, bet klientų tikrai sulaukiame. Daug atvažiuoja ir iš „Achemos“, būna turistų, šiaip pravažiuojančių žmonių. Įvairiai būna – ir darbiniais reikalais atvažiuoja, ir poilsiniais, per Lietuvą keliaudami apsistoja žmonės. Į Lietuvą sugrįžusiems emigrantams, norintiems, pavyzdžiui, pakrikštyti vaikus, taip pat reikia kur apsistoti bent porai naktų“, – pasakoja ponas Arvydas.

Svečių namai „Jonus“
Svečių namai „Jonus“

Jonavoje esantys svečių namai, kaip sako savininkas, įkurti komerciniame pastate pačiame miesto centre. „Mūsų svečių namai labai „dėkingoje“ vietoje, iš trečio aukšto matyti labai gražūs vaizdai, fontanai. Viskas įrengta kaip namie. Turime penkis kambarius, daugiausia apartamentinius su virtuvėlėmis, todėl mes labai ir nesijaudiname – jei būtų šimto numerių viešbutis, būtų labai sudėtinga visą užpildyti“, – svarsto šeimininkas.

Apsistoti superliukse, kur įkurta atskira miegamojo erdvė ir svetainė su virtuve, vienam asmeniui kainuoja 60 eurų, dviem – 65 eurai, trims – 75 eurai, keturiems – 85 eurai. Liukso apartamentuose – nuo 50 iki 70 eurų, o pigiausiai čia kainuoja nakvynė nedideliame dviviečiame kambaryje – asmeniui – 25 eurai, dviem – 35 eurai. Tiesa, čia nėra virtuvės.

„Visuose kambariuose yra atskiri patogumai, buitinė technika, tik dvivietis kambarys skirtas vien permiegoti. Visi kiti įrengti taip, kad čia būtų galima patogiai apsistoti ir ilgiau, – pasakoja verslininkas. – Daugiausia apartamentuose galima apsistoti keturiese, superliukse – pridėjus papildomą lovą, ir šešiese. Žinoma, nesiūlome apsigyventi su labai didele kompanija, žmogui daug patogiau, kai jis numeryje gyvena vienas, niekas nemaišo.“

Svečių namai „Jonus“
Svečių namai „Jonus“

Papildomų paslaugų šie svečių namai neteikia, tačiau, anot savininko, visko, ko reikia, svečiai gali gauti. „Mes netiekiam pusryčių, tačiau juk yra virtuvėlė, šaldytuvas, kaitlentė, tad susitepti sumuštinį galima ir pačiam. Dabar daug kas labai nori pusryčių, bet galiausiai susimoki tuos pinigus ir nieko gero negauni“, – teigia jis.

Internetiniame svečių namų puslapyje ir daug dėmesio skiriama ir Jonavos istorijai bei lankytiniems objektams – kaip pasakoja ponas Arvydas, jie stengėsi, kad internetinė svetainė būtų graži ir atrodytų rimtai. „Norime, kad žmonės ne tik pernakvotų pas mus, bet ir sužinotų, ką galima aplankyti“, – sako šeimininkas.

Verslą gelbėja atvykstantys darbininkai

„Kai mums pasiūlė atidaryti nakvynės namus Biržuose – tokioje, atrodo, nepopuliarioje vietoje, galvojome, na, žmonės turbūt nusikalba. Svarstėme, argi apsimoka čia daryti tokį verslą, ar apskritai Biržuose būna turistų, – prisipažįsta apgyvendinimo paslaugas Biržuose teikiančių „Eglyno namų“ šeimininkė Toma Striškienė. – Nusprendėme pabandyti ir pamatėme, kad turistų yra labai daug.“

Verslininkė vardija pagrindinius lankytinus Biržų objektus: Karvės olą, neseniai įrengtą modernų apžvalgos bokštą. Taip pat, anot jos, labai didelį turistų srautą pritraukia Biržų alaus kelias, ir nebūtinai sezono metu.

T. Striškienė tikina, kad savo namuose sulaukia ne tik lietuvių, bet ir užsieniečių: vokiečių, estų, net amerikiečių. „Sakyčiau, mūsų klientai yra dviejų tipų žmonės: turistai ir įmonių darbuotojai. Kadangi mūsų miestas yra mažas, tai įvairiems darbams dažnai kviečiamasi specialistų iš kitų, dažniausiai didesnių miestų – Kauno, Klaipėdos, net ir iš Varėnos atvyksta. Dažniausiai tai nutinka, kai laimimi kokie nors projektai, tie darbai keičiasi, bet mes taip išsilaikome visus metus. Turime ir nuolatinių svečių – jau treti metai, kai apsistoja tie patys klientai“, – pasakoja verslininkė.

„Eglyno namai“ Biržuose
„Eglyno namai“ Biržuose

Privačiame name įkurtuose kambariuose apsistoti nakčiai žmogui kainuoja po 10 eurų, vaikams iki 6–7 m. – už pusę kainos, 5 eurai. „Yra bevielis internetas, plokšti geri televizoriai, geros kokybiškos lovos. Deja, kol kas keturiems kambariams yra tik vienas bendras tualetas ir dušas – ateityje esame numatę turėti du, bet ne viskas taip greit dėliojasi. Dviejų tikrai užtektų, nes pas mus gali apsigyventi iki penkiolikos žmonių, dabar kartais susidaro eilutė“, – sako T. Striškienė.

Anot jos, apgyvendinimo paslaugas Biržuose teikia penki verslininkai, dar vieni nakvynės namai ruošiami atidaryti. T. Striškienė apgailestauja, kad šiemet sezonas yra prastesnis negu pernai, tačiau kitaip nei praėjusiais metais, kai sulaukdavo tik vienadienių svečių, šiais metais dauguma turistų apsistoja ir dviem, ir trims naktims.

Verslininkė sako, kad dėl sumažėjusio klientų srauto kainas neretai tenka ir nuleisti. „Pernai apie jokias nuolaidas net kalbos nebūdavo, o dabar, pavyzdžiui, už vaikus dažnai neprašome sumokėti. Žiūrime pagal žmones, pagal klientus, dėl kelių eurų nesinori praleisti užsakymo“, – atskleidžia ji.

Vienintelė vieta apsistoti

Dar vienas, atrodytų, nuošalesnis Lietuvos miestas – Joniškis teturi vieną viešbutį „Šiaurės vartai“, kitos apgyvendinimo įstaigos įsikūrusios kiek atokiau.

Viešbučio šeimininkė Natalija Franckaitienė sako, kad į šį verslą įsitraukusi visa šeima: „Sutelki visą šeimą ir dirbi – vieni dirba su užsakymais, kiti būna vietoje, kartais tenka ir kitų žmonių pasamdyti. Jeigu dirbi daug, tai ir sekasi. Ir nesvarbu, kad nuošalus miestas – jei neapsimokėtų, nedirbtume.“

Kalbėdama apie viešbučio svečius verslininkė atskleidžia, kad turistų sulaukia nedaug: „Gyvename iš tranzitinių svečių, poilsiautojai retai apsistoja, nebent gimines lanko.“

Viešbutis „Šiaurės vartai“
Viešbutis „Šiaurės vartai“

Nakvynė vienviečiuose kambariuose šiame viešbutyje kainuoja nuo 30 eurų, dviviečiuose – nuo 45 eurų, triviečiuose – nuo 55 eurų, liukso apartamentuose – 65 eurus. Anot viešbučio šeimininkės, jų svečiai visad būna pavalgydinti – čia tiekiami pusryčiai, taip pat galima užsisakyti pirtį, sauną, per kitą įmonę nuomojami automobiliai, jeigu reikia, svečiai netgi parsivežami iš oro uosto.

„Dar negaliu pasakyti, kaip šiais metais sekasi – kol kas sunku spręsti, reikia palaukti rugpjūčio. Būna ir geresnių, ir blogesnių dienų, – pasakoja N. Franckaitienė. – Daugiausia užsisakymų sulaukiame internetu, tad dėl kainų niekas nesiskundžia. Žinoma, didesnėms grupėms ar pavieniams keleiviams, kurie apsistoja ilgiau, taikome nuolaidas.“

Verslininkė džiaugiasi, kad pastaraisiais metais Joniškis labai išgražėjęs, čia yra ir ką pamatyti: viešbučio šeimininkė kviečia užsukti į miesto bažnyčią, vienintelį Lietuvoje dviejų sinagogų kompleksą, muziejų, sako, kad dažnas atvykėlis nepatingi nuvažiuoti pasižvalgyti ir už 27 km esantį Žagarės miestelį.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Šaro rimbas padėjo: „Žalgiris“ Stambule parodė tikrąjį savo veidą (231)

Kauno „Žalgiris“ trečiadienio vakarą Stambulo „Sinan Erdem Dome“ arenoje ieškojo pirmos...

Sostinės pakraštyje – garsių prekių ženklų išparduotuvė, apie kurią nenorėtumėte niekam prasitarti (135)

Pasakoti ar nepasakoti – štai kur klausimas, kai kalba nukrypsta apie neseniai duris pravėrusias...

Mistinė vieta, apie kurią žino retas vilnietis: užsieniečiai čia plūsta tūkstančiais (72)

Retas vilnietis žino apie namą, stovintį Antakalnio V. Grybo gatvės Vaikų namų teritorijoje,...

Spekuliantai pelnosi krentant Džeimso Bondo automobilio gamintojo akcijoms (13)

Galbūt investuotojams Džeimso Bondo automobilis ir patinka, bet gamintojo akcijomis jie spekuliuoja...

Patenkintas Jasikevičius „gražuolių“ matyti „Žalgiryje“ nenori: turime iš naujo tapti žvėrimis specialiai Krepšinis.lt iš Stambulo

Kauno „Žalgiris“ pademonstravo įspūdingą žaidimą puolime bei atidarė pergalių sąskaitą...

Liberalai panaikino Šimašiui palankų sprendimą narystė partijoje gali būti sustabdyta (151)

Remigijui Šimašiui paskelbus, kad antrosios kadencijos Vilniaus miesto mero kėdėje jis sieks su...

Metė siaubingus kaltinimus medžiotojo pašautam dviratininkui – mama vadina monstru ir gailisi, kad tiek mažai kankinosi buvusi mergina kaltina žvėrišku elgesiu (23)

Netekties palaužta dviratininko iš Didžiosios Britanijos Marco Suttono, kurį per klaidą Alpės...

Vieną tritaškį per rungtynes pataikęs „Rytas“ namie nusileido vokiečiams (182)

Vilniaus „Ryto“ (1/2) komanda Europos taurės turnyre patyrė antrą pralaimėjimą iš eilės....

Antrąją „Neregėtą Lietuvą“ išleidęs Jovaiša: pirmasis albumas buvo naudojamas ne pagal paskirtį (23)

Fotografas Marius Jovaiša prieš 10 m. pristatęs jau dabar bene žymiausią Lietuvos fotografijų...

Adomaitis: pametame kažkur galvas – nežinau, kaip paaiškinti (43)

Vilniaus „Ryto“ sirgaliai likus pusei minutės iki ketvirto kėlinio pabaigos traukė ne pergalės...