Japoniško restorano „Shark Tail Sushi“ savininkas Tomas Miliauskas, skirtingai nei daugelis jo bendraamžių, savo paties įkurto verslo duonos paragavo anksti – nė trisdešimties nesulaukęs – ir nėrė į jį visa galva.
Tomas Miliauskas
© R. Bruzgio nuotr.

Ševčenkos loftų kvartalas tapo antraisiais Tomo namais, mat čia vyras neretai praleidžia kur kas daugiau valandų nei tikruosiuose namuose. Ši vieta per pirmuosius veiklos metus tapo jaukia susitikimų, pokalbių ir atradimų erdve daugeliui vilniečių. Čia restorano svečiai bendrauja neformaliai, o kai kurie užsuka pavalgyti net tris kartus per dieną. Kaip sako pats restorano įkūrėjas, žmonės grįžta ten, kur juos jaukiai pasitinka. Geras mikroklimatas ir tobulas skonis – neatsiejamos mūsų verslo vertybės.

Pradėdamas pokalbį apie verslo subtilybes ir gyvenimą pakeitusį pasiūlymą išmokti gaminti sušius, T. Miliauskas akcentuoja, jog jam darbe labai svarbu jaustis komfortiškai. Vaizdžiai apibūdindamas šią būseną, jaunas vyras pateikia asmeninį pavyzdį: „Kulinarijos srityje savęs ieškojau ilgai, tačiau neapleido jausmas, kad esu tarsi ne savo „lėkštėje“. Kai atsirado galimybė išmokti gaminti sušius, supratau, kad prasideda naujas ir įdomus etapas, nepaisant to, kad tuo metu, prieš daugiau kaip dešimt metų, šis maistas nebuvo populiarus – vos keli restoranai, kuriuose dažniausiai valgydavo pasiturintys žmonės. Kai išmokau sušių gamybos paslapčių, pradėjau dirbti restoranuose“.

Pasijautęs <span style="orphans: 1;">„</span>ne savo <span style="orphans: 1;">lėkštėje“</span> kulinaras ryžosi rizikingam sprendimui
© R. Bruzgio nuotr.

Sukaupęs nemažą bagažą patirties, įgijęs ryšių ir supratęs, kad japoniško maisto virtuvė tampa vis populiaresnė Lietuvoje, Tomas ryžosi imtis verslo. Išmanydamas šios veiklos subtilybes ir žinodamas kliūtis, norėjo pasirinkti emociškai ir fiziškai stiprų partnerį. „Su dabartiniu kolega Bogdan Pacino buvome pažįstami keletą metų – žinojau, kad juo galiu pasitikėti ir pasiūliau veikti kartu. Iš pradžių susidūrėme su aibe problemų – naujai įmonei išsinuomoti patalpas ilgesniam laikotarpiui buvo problematiška, daug kas netikėjo, kad veikla bus sėkminga, taip pat atsargiai į mus, kaip startuolius, žiūrėjo tiekėjai. Kaip dabar juokauju, išgelbėjo geri ryšiai, likę iš ankstesnių darbų, nors kaip verslo pionieriai buvome nepatikimų įmonių sąraše dėl galimybės bankrutuoti“, – verslo kliūtis startiniame etape vardija T. Miliauskas.

Jis pabrėžia, kad anuomet trūko procesų valdymo žinių ir gebėjimų pritraukti investicijų. Dabar, prisiminęs verslo pradžią, Tomas mįslingai šypsosi, mat šiandien jam kartu su partneriu priklauso ne tik „Shark Tail Sushi“, bet ir seniausias Vilniaus boulingas.

Meniu ne dėl mados – dėl žmogaus

Meniu sudarymas restoranui buvo viena iš sudėtingiausių užduočių, su kuria Tomas ir Bogdanas sėkmingai susitvarkė vadovaudamiesi dviem principais – kokybės ir skonio. Nors sakoma, kad dėl skonio nesiginčijama, vis dėlto T. Miliauskas sakosi pastebėjęs tam tikras tendencijas apie dažniausiai Lietuvoje valgomus ir pamėgtus sušius. „Lietuviai moka atskirti, ar sušiai pagaminti iš kokybiškų produktų – japoniškos virtuvės mėgėjų skonis per pastarąjį dešimtmetį gerokai išlavėjo. Tai mane džiugina, nes rinka tampa grynesnė – vis mažiau joje lieka tų, kurie įkuria viešojo maitinimo įstaigą ne dėl žmonių, bet tik dėl pinigų“, – kalba restorano savininkas ir virtuvės šefas.

Tomas, kalbėdamas apie savo veiklą, dažnai pabrėžia, kad jei tokio pobūdžio darbas nebus mėgstama veikla, iš esmės nėra jokių galimybių išlikti konkurencingoje rinkoje. „Manau, kad kai kuriuos dalykus būtina ir reikia daryti netgi tik iš idėjos. Nesvarbu, kokios aplinkybės bebūtų, visada vadovaujamės žmogiškumo principu – reikia būti sąžiningiems su savimi ir kitais“, – verslo filosofiją dėsto T. Miliauskas.

Pasijautęs <span style="orphans: 1;">„</span>ne savo <span style="orphans: 1;">lėkštėje“</span> kulinaras ryžosi rizikingam sprendimui
© R. Bruzgio nuotr.

Vyras dažnai sulaukia klausimų iš draugų, pažįstamų ir restorano klientų – kaip įmanoma ištverti tokį milžinišką tempą ir darbo krūvį. Nuo įkūrimo Tomas kasdien dirba restorane ir pats, nors turi keturių žmonių komandą. „Man svarbu dalyvauti, gaminti, kalbėtis su klientais ir darbuotojais – turiu nuolat jausti verslo pulsą, kad sugebėčiau operatyviai ir efektyviai reaguoti, kai to reikės“, – aiškina japoniškos virtuvės virtuozas. Jis pastebi, kad lietuviai vis dažniau įvertina sveiko maisto privalumus – čia naudojama daug žuvies, ikrų.

Ateityje Tomas ir Bogdanas planuoja atidaryti dar kelis restoranus, o kol kas jie aktyviai tyrinėja klientų poreikius, rengia koncepciją, kaip išmokyti lietuvius tinkamai paruošti sušius namuose. Išgirdęs švelniai provokuojantį komentarą apie tai, kad sušius gaminti nėra sunku, Tomas nusišypso ir užbaigia pokalbį kaip visada intriguojančiai: „Išmokti gaminti sušius nėra sunku. Sunku išmokti juos gaminti kokybiškai“.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Meilė sportui neturi ribų: milijonų lietaus nestabdo net rimti perspėjimai (55)

Sostinės politikai patvirtino šių metų biudžetą, kuriame numatyta daugiau kaip 2,6 mln. eurų...

Į Lietuvą žengia vienas didžiausių Lenkijos kelionių organizatorių (45)

Daugumą poilsinių kelionių per daugelį pastarųjų metų Lietuvos gyventojai tiesiogiai ar...

„Sodros“ grindų efektas: kai kurių paslaugų kainos gali augti (102)

Kaip ir įspėjo kai kurie darbdaviai, „Sodros“ grindys kirto iš peties ir įmonės atleido...

Po švelnių orų – 24 laipsnių speigas (9)

Nors antradienis dar neprimins speigo, kurio sulauksime penktadieni naktį, pamažu pajusime...

Karbauskis dėl „Pirmosios kavos“ ir „TV Play“ kreipėsi į Europos kovos su sukčiavimu tarnybą (113)

Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų (LVŽS) frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis kreipėsi į...

Rytų Ukrainai parengė „tobulą planą“ (343)

Jungtinių Tautų ekspertas parengė kone tobulą planą Rytų Ukrainos problemai išspręsti, kurį...

Iš viešumos dingusi režisierė Ieva Jackevičiūtė: gimus vaikams tarsi praradau save (6)

Ieva Jackevičiūtė (daug kam vis dar pažįstama Norkūnienės pavarde) prieš šešerius metus...

Užsimojo traukti iš šešėlio automobilių remonto verslą (270)

Nėra statistikos, kiek lietuvių savo automobilius taiso ne servisuose, o garažiukuose pas...

Orai: arktinis šaltis šalį sukaustys ilgam (98)

Šią savaitę šalį stingdys šaltis . O „dėkoti“ galime į dvi dalis skilusiam poliariniam...

Nekreipiate dėmesio į pleiskanas? Pasirodo, jos nėra tokios nekaltos (5)

Nustatyta, kad net apie 3 procentus žmonių vargina ilgalaikės pleiskanos . Kas lemia jų...