aA
Labiausiai išsivysčiusių šalių pavyzdžiai rodo, kad sėkmingai veikiančios didžiosios bendrovės keičia savo verslo modelį ir kuria investicijų fondus, skirtus jaunoms ir didelį potencialą augti turinčioms kompanijoms. Visgi Lietuvoje tendencija investuoti ir ieškoti sinergijos tarp subrendusio verslo bei startuolių išryškėjo tik pastaraisiais metais.
© Shutterstock nuotr.

Reaguodama į šiuos pokyčius, IRT (informacinių ir ryšių technologijų) sektoriaus įmones vienijanti asociacija INFOBALT įsteigė Startuolių ir investicijų komitetą. Komiteto veikla siekiama padėti jaunoms technologinėms įmonėms sėkmingai įsitraukti į šalies sektoriaus veiklą, o pirmasis šiam tikslui skirtas renginys vyks jau šį mėnesį, rašoma organizatorių išplatintame pranešime spaudai.

„Sekdamos Vakarų valstybių pavyzdžiu, subrendusios šalies IRT sektoriaus kompanijos dairosi naujų paslaugų ar produktų vystymo idėjų. Bendrovės ieško stiprių kūrėjų ir novatorių, su kuriais galėtų pasidalinti patirtimi, paremti, investuoti, nupirkti ar kitaip bendradarbiauti. Dirbdami su didelėmis sektoriaus bendrovėmis, išgirdome jų lūkestį duris atverti inovatyvioms, išmanius technologinius sprendimus kuriančioms vizionierių komandoms ir įsilieti į Lietuvoje tendencingai besiformuojančią startuolių ekosistemą“, – teigia asociacijos INFOBALT vykdomasis direktorius Paulius Vertelka.

P. Vertelka mini tokius sėkmės pavyzdžius kaip „Blue Bridge“ ir įmonių grupei priklausantį startuolį „Teamgate”, „Alna“ ir dokumentų valdymo sprendimą „DocLogix“ ar „SEMS Technologies“ verslui sukurtą žmonių srautų skaičiavimo ir analitikos sprendimą, kuris tapo pavyzdžiu kitiems su „Teo“ palaikymu į rinką ateinantiems startuoliams. Anot P. Vertelkos, įvertinusi pagreitį įgaunančią Lietuvos startuolių ekosistemą ir didžiųjų bendrovių poreikius, asociacija imasi sistemingų veiksmų, ieškodama sinergijos tarp subrendusių ir jaunų verslų.

Į šviežiai įsteigto Startuolių ir investicijų komiteto veiklą jau įsitraukė tokios įmonės kaip „Alna“, „Omnitel“, „Teo“, „Algoritmų sistemos“, „Blue Bridge“ bei kitos pajėgiausios šalies IRT sektoriaus bendrovės.

„Teo“ ir „Omnitel“ verslo plėtros vadovas Mantas Goštautas antrina, jog bendrovė šiuo metu jau yra pasirengusi prisidėti prie inovacijų įgyvendinimo bet kurioje jų kūrimo stadijoje.

„Šiandien turime visas galimybes startuolių paslaugas teikti per įvairius pardavimo ir atsiskaitymo kanalus. Esame didelės „Telia Company“ grupės dalis ir galime tapti ne tik investuotojais į startuolio verslo plėtojimą, bet ir vartais į pasaulines rinkas“, – sako M. Goštautas.

Tarptautinio pripažinimo sulaukusio startuolio „Deeper“ vadovas Aurelijus Liubinas pastebi kitų šalių praktiką. A. Liubino teigimu, dažniausiai sėkmingiausi startuoliai įkuriami stiprų potencialą turinčiam darbuotojui palikus kompaniją ir pradėjus savarankiškai plėtoti verslą.

„Rinkoje ilgai vyravo tradicinis verslo vystymo požiūris ir didžiųjų įmonių politika, neleidžianti kurti vidinių įmonės startuolių. Tam paprastai nebūdavo skiriami biudžetai, o apie poreikį skatinti inovacijas nebuvo net galvojama. Tačiau šiandien stebime korporacijose atsirandančias naujas strategines kryptis, kai didieji verslai, suprasdami pokyčių ir šiuolaikiškų, inovatyvių sprendimų poreikį bei darbuotojų potencialą, pradeda plėtoti inovacijas bei steigti tam skirtus fondus įmonės viduje. Pastebiu, jog toks požiūris jau formuojasi ir Lietuvoje“, – sako A. Liubinas.

Verslininkas pabrėžia, jog kalbant apie subrendusių ir jaunųjų verslų sinergiją, bendradarbiavimo sėkmė dažnai nėra matuojama vien finansiniu aspektu.

„Dažniausiai dar besiformuojančioms komandoms svarbiausia laiku perimti tinkamą didžiųjų ir savo procesus jau sustygavusių bendrovių „know-how“, – komentuoja A. Liubinas.

A. Liubinas apibendrina, jog galimybę vertinant iš jaunos, ankstyvojoje stadijoje esančios įmonės perspektyvos, asociacijoje veikiantis startuolių komitetas, naudodamasis savo infrastruktūra, startuolių verslo idėjas gali padėti įgyvendinti gerokai greičiau.

Šių metų kovo viduryje oficialiai įsteigtas Startuolių ir investicijų komitetas siekia padėti jaunoms technologinėms įmonėms kuo greičiau įsitraukti į sektoriaus veiklą ir, veikiant kartu su asociacijos INFOBALT narėmis, stiprinti viso Lietuvos IRT sektoriaus konkurencingumą. Siekiant pritraukti daugiau naujų kompanijų iš IRT sektoriaus, bus organizuojamos kontaktų mugės, atviri susitikimai, mokymai, teigiama pranešime spaudai.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Paksas – didesnio žaidimo dalis: savo tikruosius tikslus išdėstė Kremliaus ruporui (108)

Maskvai Rolandas Paksas yra įdomesnis europiniame kontekste nei kaip žaidėjas Lietuvos vidaus...

Oficiali skaičiuoklė: pasitikrink, kaip po visų pokyčių 2019 metais atrodys tavo atlyginimas (164)

Darbdavio ir darbuotojo įmokų sujungimas, nauji tarifai, naujovės pensijų kaupime – nuo 2019...

Žiniasklaida: Michaelis Schumacheris pakilo iš lovos (38)

Prabėgus beveik penkeriems metams nuo nelemto Michaelio Schumacherio pasivažinėjimo slidėmis...

Dar vienas skandalas Kaune: 10-metė skubos tvarka atiduodama įvaikinti Naujosios Zelandijos piliečiams (1605)

Sveika, graži, visų mylima dešimtmetė kaunietė skubiai ruošiama įvaikinimui ir vyks gyventi į...

Prieššventinė krepšinio savaitė – įtempta: „Žalgiris“ nebegali leisti sau paslysti (26)

Jeigu Kauno „Žalgirio“ krepšininkai toliau puoselėja viltis rimtai kovoti dėl kelialapio į...

Noras susilaukti vaikų buvo stipresnis už baimę: papasakojo, ką moterys turi iškęsti per dirbtinį apvaisinimą (85)

Vilnietė Viktorija Beišienė, tinklaraščio „Nesupermama“ autorė prisipažįsta, kad apie...

Eva Tombak. Sentimentalumas – kaip apgaulingas saldainis

Žmonės dažnai painioja sentimentalumą su empatija. Empatija – tai gebėjimas užjausti,...

Kalėdos be streso: kaip nepamesti galvos dėl dovanų pirkimo (3)

Dovanos sustiprina žmonių ryšius, nuspalvina šventę. Daugeliui žmonių jos pažadina jausmą,...

Penktojo vaikelio laukiantys Krivickai atvėrė namų duris: ant karališkos eglutės – tūkstančius kainuojančios dekoracijos (173)

„Man Kalėdos asocijuojasi su šeima, eglute, židiniu, kuriame visi galime gėrėtis liepsna ir...

Paprastas tobulų kūčiukų receptas: išsikeps net ir nemokantys gaminti (2)

Kaip išsikepti skanius kūčiukus , kurie būtų nesunkiai pagaminami? Štai paprastu ir...