Vokietijos sostinėje Berlyne daugiau nei dešimtmetį gyvenantis informacinių technologijų specialistas ir elektroninės muzikos kūrėjas Matas Petrikas su komanda kuria žaislą vaikams.
Medinis žaislas su jutikliais „Avakai“
© Bendrovės archyvas

Prekiniu ženklu „Avakai“ jaunų verslininkų komanda pavadino medinį žaislą, į kurį yra integruotos šiuolaikinės technologijos. Šis žaislas yra apibūdinamas kaip tikras įsivaizduojamas draugas, nes jis skleidžia ir perduoda garsus, moko reikšti emocijas ir neturi jokių ekranu, nuo kurių žaislo kūrėjai vaikus norėtų atitraukti.

„Idėja kurti vaikams kilo tuomet, kai aš supratau, kad negaliu rasti man patinkančių žaislų, kuriuos norėčiau pirkti savo dukroms. Galbūt mano reikalavimai buvo specifiniai, nes norėjau tradicinės žaislų kokybės, bet kartu nelėkštai naudojamų šiuolaikinių technologijų, t. y., kad jos būtų pateiktos vaikams pagal jų poreikius, o ne pritaikyti sprendimai suaugusiems“, - DELFI pasakojo žaislo kūrėjas.

Jo manymu, viena netinkamai pritaikytų technologijų vaikams yra kompiuteriniai žaidimai.

„Iš pradžių aš galvojau, kad tokių žaislų, kokių norėčiau savo vaikams, tikrai yra, bet aš negaliu jų rasti, todėl reikia skirti daugiau laiko paieškai. Bet po to supratau, kad net ir ieškant ilgiau nerandu projektų su gerai panaudotomis šiuolaikinėmis technologijomis vaikų labui. Tai mane paskatino kurti savo dukrai kažką ypatingo“, - patirtimi dalijosi M. Petrikas.

Sukurtas žaislas „Avakai“ yra pagamintas iš medienos, bet turi integruotą „Bluetooth“ technologiją ir kitus jutiklius, kurie leidžia tiek priimti, tiek išsiųsti muzikinius pranešimus, žaisti gamtoje, pavyzdžiui, slėpynes, nes jaučia, kaip toli yra draugas su kitu „Avakai“, taip pat reaguoja į vaiko emocijas garsais ir šviesele bei gali jas siųsti ir priimti. Siunčiami pranešimai gali pasiekti ir suaugusiuosius, jei jie savo išmaniajame telefone instaliuoja žaislui sukurtą programėlę.

Išgryninę žaislo koncepciją idėjos autoriai ėmė ieškoti potencialių klientų ir tam panaudojo globalią finansavimo internetu platformą „Kickstarter“: iš reikalingų 64 tūkst. eurų komanda jau surinko daugiau nei 60 proc. - apie 40 tūkst. eurų.

„Dabar mes ieškome pirmųjų vartotojų, kurie įsivaizduoja šitą žaislą savo namuose ir jį užsisako“, - kalbėjo verslininkas.

Idėjos autoriai planuoja, kad projektą galėtų baigti iki kitų metų kovo, tuomet pirmiesiems pirkėjams būtų pradėti siųsti užsakyti žaislai.

„Mes neradome pavyzdžių, kuriais būtų bandoma sujungti medinius žaislus ir mobiliąsias technologijas, todėl mūsų projektui reikia šiek tiek laiko. Turime tikslą ir kuo anksčiau pradėti kalbėti su būsimaisiais pirkėjais, kad suprastume jų poreikius ir galėtume keistis“, - dėstė M. Petrikas.

Šiuo metu žaislo kūrėjai jau turi 360 išankstinių užsakymų, tikimasi sulaukti dar bent 250-ies.

„Tai yra žmonės iš viso pasaulio - mus nustebino užsakymų geografija. Tikėjomės, kad bus daug užsakymų iš JAV ir Šiaurės Europos, bet daug jų atėjo iš Singapūro, Naujosios Zelandijos, Australijos ir Čilės – tai pakankamai tolimos šalys. Šie užsakovai pasakojo, kad jaučiasi atskirti nuo pasaulio, o šie žaislai leistų vaikams užmegzti ryšius: jeigu vienas vaiko žaislas yra Sidnėjuje, o kitas – Londone, muzikinė žinutė iš vieno keliautų į kitą aplink pasaulį“, - sakė jis.

Susidomėjusių žmonių iš Lietuvos nėra daug, tačiau M. Petrikas džiaugiasi, kad jų pamažu daugėja.

„Aš suprantu, kad Lietuva nėra didelė šalis, bet džiaugiuosi, kad ir lietuviai domisi technologijomis ir šiuolaikiniu dizainu, turi tokių poreikių ir supranta, kad to reikia ir jų vaikams“, - teigė jis.

Žaislo gamyba planuojama Europoje: medinė dalis bus ruošiama bendradarbiaujant su partneriais Lenkijoje, elektronikos dalis – Vokietijoje.

„Norėčiau žaislo dalių gaminti ir Lietuvoje, bet tai priklausys nuo to, kokių partnerių rasime“, - vylėsi M. Petrikas.

Žaislų kainos skiriasi priklausomai nuo pasirinkimų, pavyzdžiui, vienas „Avakai“ kainuoja beveik 100 eurų, jų pora – beveik 150 eurų.

Žaislą kuria penkių žmonių komanda, kurią sudaro dizainerė, programuotojai ir elektronikos specialistai, dirbama ir su vaikų psichologu.

„Žinau, kad tokio žaislo, kurį mes kuriame, niekas neturi, tai suteikia man pasitikėjimo savimi. Matau, kad ir kitų žaislų kūrėjai mūsų projektu yra labai susidomėję, nes tai šiek tiek netikėtas dalykas. Bet pasaulinė rinka didelė, tad darbo laukia daug“, - apibendrino M. Petrikas.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Tik įsidarbinęs suprato, į kokį pragarą pateko: tai peržengė visas ribas (206)

Įtartina tvarka mokamas atlyginimas, materialinė atsakomybė net už kėdę, ant kurios sėdi, ir...

Ruošiamas naujas sprendimas dėl mokesčių „Sodrai“ (58)

Ar teisinga, kad už visiškai tą pačią paslaugą vienas žmogus moka, pvz., 5 Eur, o kitas – 10...

Lietuvos policiją sudrebinęs skandalas: aiškėja itin nemalonūs dalykai (70)

Trys policijos pareigūnai neteko darbo ir sėdo į teisiamųjų suolą už tai, kad kankino...

Pagrindiniame šalies kelyje nyksta greičio matuokliai (20)

Akylesni vairuotojai pastebėjo, kad pagrindiniame šalies kelyje A1 sumažėjo greičio matuoklių...

Matjošaitytė ginasi mainiusi Karbauskio ramybę į VRK vadovės pareigas (184)

Ar Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkė Laura Matjošaitytė šias pareigas ir...

Ekspertas apie Rusiją: be atgrasymo mums gresia rimti pavojai siūlo rengti „staigias finansines pratybas“ (84)

Gebėjimas atgrasyti potencialius agresorius yra patikimos gynybos politikos kertinis akmuo. Juk daug...

Aštuoniolikmetis Lietuvos olimpietis griuvo, bet pranoko pusę varžovų ir tęsia kovą (4)

Nors klaidos trasoje kaina buvo labai didelė, kalnų slidininkas Andrejus Drukarovas nepraranda...

Orai: šaltis sustoti neketina – jutiminė temperatūra pasieks –30 laipsnių (81)

Nuo ketvirtadienio šalį kaustys arktinis šaltis, iš kurio išsivaduosime tikrai ne greitai....

Paskelbė tokį gyvenimo aprašymą, kad per kelias dienas sulaukė 150 darbo pasiūlymų (26)

Kijevo gyventoja Alisa Abasova paskelbė „Facebook“ neįprastą gyvenimo aprašymą ir per kelias...

Grūdų kainos pasuko žemyn: ko laukti (14)

Įžengus į 2018 metus augalininkystės sektorius Lietuvoje išgyvena ne pačius geriausius laikus....