Dirbti viename iš trijų didžiausių investicinių bankų Londone ir kurti duomenų analizės startuolį – tokia yra iš Kauno prieš mažiau nei 7-erius metus išvykusio Roko Pečiulaičio kasdienybė.
Rokas Pečiulaitis
© DELFI / Kiril Čachovskij

Nors R. Pečiulaitis Lietuvoje sako būnantis pakankamai dažnai, šį kartą jį pavyko sutikti per progreso konferenciją „Login“. Įdomu tai, kad jis, dalyvaudamas jaunųjų profesionalų programoje „Kurk Lietuvai“, sugalvojo prie konferencijos prijungti ir jaunųjų verslų mugę „Login startup fair“.

„Baigiau mokslus Škotijoje, prieš tai metams buvau išvykęs į JAV ir grįžęs atlikau praktikas investiciniuose bankuose. Manau, kad į startuolius dabar verta orientuotis, kai kalbame apie inovacijas ir naujoves, dėl to ir pasiūliau organizuoti „Login startup fair“ 2013 m.”, - sako R. Pečiulaitis, pridūręs, kad siekė Lietuvą pristatyti kaip regiono staruolių centrą ir pritraukti tiek investuotojų, tiek talento.

Pašnekovas dėsto, kad dar mokyklos laikais domėjosi investicijomis ir svajojo dirbti šioje srityje, o išvažiuoti nusprendė tam, kad išbandytų savo galimybes.

„Mokiausi Kaune, Vytauto Didžiojo universiteto Rasos gimnazijoje, o po mokslų išvykau, nes norėjau užaugti pats, suprasti, kaip veikia finansai, aišku, ir ištobulinti anglų kalbą. Dabar, manau, kad gyvenimas svetur man buvo naudingas tampant savarankišku ir suaugusiu žmogumi, tada, kai juo jau galima tapti“, - trumpai apie save pasakojo jaunuolis.

Po finansų ir ekonomikos studijų R. Pečiulaitis grįžo į Lietuvą ir dalyvavo programoje „Kurk Lietuvai“, kurios metu dirbo Ūkio ministerijoje su valstybinėmis įmonėmis ir socialiniu verslu, Verslioje Lietuvoje, kur gimė idėja daryti startuolių mugę, ir Energetikos ministerijoje su finansinės inžinerijos priemonėmis busto renovacijai.

„Šiuo metu dirbu viename trijų didžiausių investicinių bankų. Nuo pilnametystės buvau labai susikaupęs ties finansais, norėjau prekiauti tarptautinėse rinkose, investuoti ir turėti savo rizikos kapitalo fondą (angl. hedge fund). Neatsisakau ir dabar šios svajonės, bet supratau, kad kol esu jaunas ir turiu jėgų, galima save išmėginti ir tokiame greitai besikeičiančiame sektoriuje kaip startuoliai“, - svarstė R. Pečiulaitis.

Tai jį paskatino kurti savo verslą, iš kurio ilgainiui siekia uždirbti.

Sugalvojo kaip greičiau perprasti analizes

Galvodamas apie verslo nišą, R. Pečiulaitis, vienas „Satoru“ įkūrėjų, nenukrypo per toli nuo finansų srities ir su kolega sumanė, kaip greičiau ir paprasčiau perprasti bankų rengiamas finansines analizes.

„Mūsų verslo idėja tokia: bankai išleidžia analizes ir jas duoda rizikos kapitalo fondams, turto valdytojams ir kitiems dideliems investuotojams, kurie, naudodamiesi analizėmis, renkasi, kur investuoti. Jas analizuoti – neefektyvu, nes analizės yra ilgos ir sudėtingos. Bet mes kuriame algoritmus, kurie išmoksta suprasti kontekstą dideliame tekste. Jei ko noriu paklausti, algoritmai man tai gali iš teksto išimti, apdorodami labai didelius teksto kiekius“, - kalbėjo R. Pečiulaitis.

Pasak jo, šiuo metu sudėtingiausia yra gauti priėjimą prie šių finansinių analizių, nes bankai yra didelės institucijos, kurioms užtrunka priimti sprendimus ir atverti duomenis.

„Bet mes prieš dvi savaites laimėjome konkursą ir gegužės pabaigoje skrisime į Niujorką, kur „BNP Paribas“ mums atidarys savo duomenis, o mes parodysime, ką iš jų galime padaryti. Jeigu ten laimėsime, tuomet skrisime į Paryžių, kur tai parodysime „BNP Paribas“ valdybai ir jie jau apsispręs, ar investuoti ir tapti partneriais“, - planais dalijosi R. Pečiulaitis.

Pašnekovas viliasi, kad jei pavyktų sudominti vieną didžiausių Europos bankų, tai leistų startuoliui sparčiau vystytis – kartu ir jaunuoliams siekti savo svajonių.

Jis paaiškina, kad startuolis dirba finansinių technologijų sektoriuje - kuria inovacijas finansuose technologijomis. Didieji duomenys (angl. big data) yra konkretesnis sektorius, kuriam jie būtų priskiriami, o niša - finansų analizės (angl. research), kur bus naudojami jų kuriami algoritmai, analizuojantys kalbą ir savarankiškai besimokantys.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Kovą pažėrė didžiules algas darbuotojams: sumos perkopė 20 tūkst. eurų (138)

Net dvylika bendrovių kovo mėnesį mokėtas vidutinis darbo užmokestis viršijo 10 tūkst. Eur...

Nauja analizė parodė tikrąjį Lietuvos emigracijos veidą: specialistai tikina, kad šie skaičiai šokiruoja (350)

Net 75 procentai emigruojančių nedirba ir nesimoko – tokie skaičiai įvardijami pirmą kartą...

Ballų drama su nelaiminga pabaiga: be atsisveikinimo koncerto, keikiant Šeškų ir nepakilus iš dugno

„O! O! Zo jau kyla kyla, ei, oi, ė, ei, oi, leiski man pakilti. Ei, nuėjome toli, turime pakilti....

Po 40 metų trukusių paieškų pagaliau rastas žudikas maniakas: jis padarė siaubingų dalykų (11)

Kalifornijos pareigūnai po 40 metų trukusios paieškos trečiadienį paskelbė areštavę 72 metų...

„Valstiečiai“ grįžta prie specializuotų alkoholių parduotuvių idėjos (40)

Valdžiai griežtinant alkoholio prekybą ir kartu augant „šešėlinei“ rinkai,...

„Kapitoniškiausias“ Eurolygos kapitonas – ir gerai, kad jam dukart septyniolika (1)

Madrido „Real“ turi Felipe Reyesą, „Barcelona“ – Juaną Carlosą Navarro, Pirėjo...

Į ką atkreipti dėmesį renkantis namų interjerą?

Daugeliui gyventojų įsigijus būstą vieni iš pirmiausiai kylančių klausimų – kaip jį...

Arūnas Milašius. Antras smūgis per sočią senatvę – kaip žlugo planas B (32)

Lietuvos valdžia eilinį kartą sumanė pensijų reformą. Tiksliau nubraukė vienos valdžios...

Medikai išeina į gatves: algos pramušė dugną (218)

Absoliuti dauguma – 67 proc. sveikatos specialistų –neuždirba net vidutinio šalies atlyginimo,...

Kauno zoologijos sodas iš arti: kaip gyvūnai į jį patenka?

Kaune esantis Lietuvos zoologijos sodas ruošiasi minėti 80-ąjį jubiliejų. 1938 m. liepos 1 d....