Parodos tikslas – ne tik supažindinti lankytojus su skirtingų menininkų kūriniais, bet ir griauti stereotipus apie žmones, tapusius 2021 metų vasarą prasidėjusios migrantų krizės įkaitais. Paroda siūlo į juos pažvelgti per humanistinę prizmę, atkreipiant dėmesį į kuriančią, mąstančią bei jaučiančią asmenybę, dažnai nepastebimą dėl klijuojamos „migranto“ etiketės.

„Parodos idėja kilo žvelgiant į situaciją Lietuvoje. Savanoriaudami ir vykdydami įvairias veiklas centruose pamatėme, kad užsieniečių gyvenimo sąlygos išties sudėtingos – jie negali palikti savo gyvenamosios zonos, susiduria su neigiama viešąja nuomone. Talentingų užsieniečių meno darbų eksponavimas – būdas visuomenei pamatyti šiuos žmones per kitą prizmę. Pristatant vizualinį meną dingsta kalbos barjeras, tad manau, jog tai puikus būdas prakalbinti Lietuvos žmones, praplėsti santykį su stovyklose gyvenančiais migrantais“, – apie parodos idėją pasakoja organizacijos „MAGIS“ atstovas Lukas Ambraziejus.

Paroda „Menas tarp sienų“ – nuoširdus menininkų istorijų, jausmų bei jų dabartinių išgyvenimų pasakojimas. Viena iš darbus pristatysiančių menininkių – Juliet Hassan iš Irako. Moteris tapyti pradėjo dar būdama labai jauna ir nors niekada nesimokė dailės, dalyvavo ne vienoje parodoje gimtojoje šalyje ir Vokietijoje.

„Dažniausiai tapau portretus – galbūt todėl, kad labai myliu žmones, man patinka įamžinti jų veidus. Tapymas man – tiek gyvenimo dalis, tiek hobis, tiek būdas nusiraminti. Kuriant susikoncentruoji ir pamiršti viską aplinkui“, – pasakoja menininkė. Parodoje ji pristatys du kūrinius – „Sumaištis“ ir „Viltis“.

„Dažniausiai tapau tai, kas man patinka, rečiau – tai, ką jaučiu. Šie kūriniai pirmą kartą kalba apie mano emocijas ir tai, ką kiti žmonės jaučia čia, migrantų sulaikymo stovyklose. Kūrinys „Sumaištis“ pasakoja apie mūsų emocijas – jaučiamės išblaškyti ir pasimetę. Piešinyje paliktos tuščios vietos parodo ir patiriamą tuštumą, nes negalime gyventi normalaus gyvenimo. Tapybos darbas „Viltis“ primena, kad mūsų situacija netrukus pagerės, o spalvingos gėlės – kad esame stiprūs nepaisant sunkių aplinkybių. Mano idėjos kilo matant, kaip jaučiasi stovyklose dienas leidžiantys žmonės, girdint, ką jie kalba. Manau, kad menas gali pasakoti apie viską – nuo jausmų iki noro ką nors pakeisti. Tai puikus būdas kalbėti – ypač tiems, kurie nenori garsiai reikšti savo emocijų.“

Parodos bendraorganizatoriai „Sienos grupė“ pastebėjo kelis tapančius bei piešiančius menininkus. Pastarieji su savanoriais vis dažniau dalinosi savo darbais, tad nuspręsta ne tik juos aprūpinti priemonėmis, bet ir darbus pristatyti plačiajai visuomenei. Parodoje bus eksponuojami 8 menininkų, kilusių iš Irako ir Kongo, kūriniai.

Muthuke Ara

„Labai džiaugiuosi organizuojama paroda ir esu dėkinga visiems, kurie sutiko parodyti mūsų darbus. Taip pat norėčiau priminti – gyvenkite ir išnaudokite laiką, kurį turite, nes jis yra nepaprastai brangus. Ačiū, kad skiriate laiko ir skaitydami mano istoriją“, – dėkoja Juliet Hassan.

Paroda atidaroma birželio 15 d. 18 val. „CulturEukraine“ centre Kaune, Laisvės al. 102, III aukšte. Paroda veiks iki liepos 13 d. Daugiau informacijos apie renginį galima rasti čia.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės