Vilniečiai nepatenkinti, sureagavo ir savivaldybės atstovas

Antradienį į sostinės Katedros aikštę užsukę vilniečiai jau galėjo pamatyti Vilniaus žaliaskarę. Deja, gerų atsiliepimų apie pagrindinio šventinio atributo vaizdą kol kas nematyti.

„Žinot, svetima gėda žiūrint. Kas čia per eglė? Giliausiam Lietuvos kaime gražesnes pastato. O čia juk Vilnius! Kaip mes turistams į akis pasižiūrėsim. Kūgis kažkoks, šviečiantis Baltarusijos vėliavos spalvomis. Čia Šimašiaus atsisveikinimo dovana vilniečiams. Visiškas fiasko. Baisesnės eglės Vilnius dar tikrai neturėjo. Jei jos nepataisys, tai negalėsim eit į Katedros aikštę. Kalėdos sugadintos“, – įspūdžiais dalinasi vilnietis Tomas.

„Esu nusivylusi. Jei čia jau galutinis vaizdas, tai visiška tragedija. Tokia Kalėdų eglė tikrai nei Vilniaus gyventojų, nei miesto svečių nekvies į Katedros aikštę, Kalėdinę mugę, jaukiai pasitikti švenčių. Turbūt taupyti ir skoningai galima, nei ant kūgio užmetus nederančias spalvotas girliandas“, – piktinosi sostinės gyventoja Lina.

Išvydę eglės nuotraukas vilniečiai suskubo dalintis komentarais, kad tai vienas liūdniausių vaizdų, kokius, kalbant apie eglę, jiems yra tekę matyti. „Akivaizdu, kad meras laikėsi žodžio, ir tai bus pigiausia eglutė“, – socialiniuose tinkluose svarstė vilnietis. „Lyg kelių sluoksnių želės tortas“, – juokėsi kita komentatorė.

„Mano senelių kaime, kur gyvena vos 50 žmonių, žaliaskarė kasmet atrodo įspūdingiau, nei tai, ką Vilnius šiais metais turi“, – nusivylimo neslėpė dar viena vilnietė.

Žmonės suskubo komentuoti, kur dingo pernai metų papuošimai ir kas nutiko su eglutės dekoratorių skoniu: „Toks jausmas, lyg Grinčas vogtų iš mūsų Kalėdas“.

Į vilniečių reakcijas socialiniuose tinkluose netruko sureaguoti Vilniaus miesto savivaldybės Ryšių su žiniasklaida specialistas Gabrielius Grubinskas: „Kantrybės – Kalėdų eglė tik įgauna formą, iki įžiebimo dar beveik dvi savaitės. Pyrago tešlos pyragu tikriausiai irgi nevadinat“, – tikina savivaldybės atstovas.

Pernykštę kainą pralenkė daugiau nei dvigubai

Delfi primena, kad šiemet dėl Vilniaus Kalėdų eglės kilo tikra drama, kai paaiškėjo, kad ji kainuos gerokai daugiau nei pernai. Paaiškėjus, kad savivaldybė šiemet nusiteikusi išlaidauti, sostinės meras Remigijus Šimašius ėmė tvirtinti, kad bus ieškoma būdų, kaip sutaupyti, esą bus siekiama atsisakyti tokio brangaus projekto ir eglė, anot jo, bus kuklesnė nei suplanuota. Tačiau tada tinklaraštininkas Skirmantas Malinauskas pažėrė kritikos R. Šimašiui. Jis teigė, kad realiu pinigų taupymu čia nekvepia. Galiausiai savivaldybėje sutarta taupyti kiek kitaip, vietoj dviejų pagrindinių žaliaskarių paliekant vieną ir atsisakant kai kurių kitų išlaidų.

Skelbta, kad šių metų Vilniaus Kalėdų eglės kaina – 231 tūkst. eurų. Praėjusiais metais sostinės eglės kaina siekė 89 tūkst. eurų. Vilniaus miesto savivaldybės taryboje svarstyta, ar kaina ne per didelė, kai kiti miestai Kalėdas švenčia kukliau. Vilniaus meras Remigijus Šimašius teigė, jog šiuo klausimu jaučiasi dviprasmiškai.

„Aš labai būčiau už tai, kad eglė būtų labai maža ir su labai mažai labai lempučių, ir būtų daug jaukesnė, ir daug pigesnė palyginus su tuo, kas buvo. Bet, ačiū Dievui, miestas ne toks, kad vien meras viską sprendžia, turbūt yra komisija, apsisprendimai ir tvarka“, – tarybos posėdyje kalbėjo meras.

Vilniaus miesto vicemerė Edita Tamošiūnaitė teigė, kad savivaldybė kainų nereguliuoja. „Kokios kainos yra rinkoje, už tokias kainas perkame“, – sakė ji ir pabrėžė, kad savivaldybė šįmet sulaukė tik vieno pasiūlymo dėl sostinės Kalėdų eglės. O be to ir metai Vilniui – neeiliniai, jubiliejiniai.

„Kokį gavome, tokį ir turime. Aišku, nepamirškime, kad įžengėme į 700 metų jubiliejų. Ir aš galiu patikinti, ir turbūt meras, ir visi čia sėdintys, matyti, jeigu nebūtų jubiliejiniai metai, galimai mes mažutę, minimalistinę žaliaskarę pastatytume. Bet irgi turime įsivertinti jubiliejų, ir kad tie metai Vilniui be galo svarbūs ir bus daug renginių“, – dėstė E. Tamošiūnaitė.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (33)