Kaip rašoma „Made in Vilnius“ pranešime, pastaraisiais metais augančiame ir gražėjančiame Vilniuje atsirandant vis naujų architektūrinių sprendinių, aktyvėjant bendruomenių veiklai, kasmet prie miesto puošybos iniciatyvos prisideda vis daugiau aktyvių vilniečių. Verslininkai, įmonių, įstaigų bei įvairių bendruomenių atstovai kaskart stebina kūrybiškumu ir išmone. Šventinės puošybos būdai ir galimybės įvairėja ir plečia savo valdas – puošiami miesto skverai, pasažai, gatvės ir kiemai.

Naujovėms atviras Vilnius ir „Kalėdų sostinėje“ organizatoriai, skatindami miesto bendruomenės aktyvumą ir kuo įvairesnes iniciatyvas kuriant šventinę atmosferą, šiais metais vysto gražios tradicijos kryptį ir skelbia naują konkursą – „Kuriu Kalėdų nuotaiką Vilniuje 2021″.

„Kviečiame verslininkus, įmones, įstaigas ir privačias iniciatyvas, bendruomenes ir vilniečius šventiškai dekoruoti ir puošti ne tik savo vitrinas, bet ir tokias viešąsias erdves, kaip pasažai, skverai, gatvės ir kiemai. Įgyvendinant miesto puošybos kūrybines idėjas, labai sveikintinas būtų tvarių medžiagų ir ekologiškų sprendimų naudojimas. Sostinėje gyvena labai kūrybiški žmonės, todėl išlaisvinkite idėjas ir kurkime kalėdinę dvasią Vilniuje kartu“, – pranešime sakė Vilniaus vicemerė Edita Tamošiūnaitė.

Konkurso „Kuriu Kalėdų nuotaiką Vilniuje 2021″ metu bus vertinamos šventinę nuotaiką kuriančios Vilniaus miesto vitrinos, į gatvę išeinantys sostinės parduotuvių, kavinių, restoranų, įstaigų langai, durys, namų fasadai, kuriantys sąsają su praeiviais, o taip pat Vilniaus pasažuose, skveruose, gatvėse, kiemuose ir įstaigų ar įmonių erdvėse originaliausiai įgyvendintos puošybos kūrybinės idėjos.

Registracija į konkursą vyks iki 2021 m. gruodžio 11 d. vidurdienio. Konkurso dalyvių pateiktas miesto puošybos kūrybines idėjas nuo 2021 m. gruodžio 14 d. iki gruodžio 20 d. vidurdienio vertins Vilniaus miesto savivaldybės Kalėdų komiteto sudaryta komisija, o vilniečiai ir miesto svečiai galės balsuoti specialioje vieno didžiausių Lietuvos naujienų portalo apklausos skiltyje. Nugalėtojai bus skelbiami 2021 m. gruodžio 21-ąją.

Šventinės tradicijos puošti sostinę prieš Kalėdas puoselėtojams konkurso organizatoriai, kaip ir kasmet, žada atsidėkoti dosniais prizais.

Trys daugiausiai komisijos balų surinkę konkurso dalyviai bus apdovanoti:

I vieta – 1500 Eur,
II vieta – 1200 Eur,
III vieta – 800 Eur.

Daugiausiai internetu balsų surinkęs dalyvis bus apdovanotas – 1 500 Eur.