Verslai pasidalino, kokiais būdais skatina savo darbuotojus prisidėti prie gerų darbų akcijų ir kokias tradicijas jie puoselėja.

Pasak Simono Bartkaus, „Girtekos“ marketingo ir komunikacijos vadovo, versle yra daugiau nei 20 tūkst. kolegų, iš kurių daugiausiai – vairuotojai. Visi jie buriasi į bendruomenes ir daugiausiai bendrauja grupėse socialiniuose tinkluose.
Simonas Bartkus

„Vairuotojų darbo specifika suteikia progą jiems pasimatyti ir kartu praleisti laiko vilkikų stovėjimo aikštelėse, taip pat nakvynės vietose“, – pasakojo pašnekovas. Kolegos buriasi į sporto – krepšinio, futbolo, tinklinio – ir kitas komandas. Kartu rieda dviračiais, bėga maratonus, žaidžia stalo žaidimus ir kt. Vadovai buriasi į neformalius vadovų klubus, kuriuose dalinasi patirtimi ir gerosiomis savo praktikomis“, – kalbėjo marketingo ir komunikacijos vadovas.

Iniciatyvos kalėdiniu laikotarpiu

Kalėdos – gerumo metas, todėl verslai atsižvelgdami į tai, skatina savo darbuotojus imtis iniciatyvos ir daryti gerus darbus. Kaip komentuoja „Ignitis grupės“ žmonių ir kultūros vadovė Renata Augustaitienė, „Ignitis grupės“ įmonėse jau ne vienerius metus vyrauja tradicija pasiruošimą Kalėdoms paminėti ir švęsti nedideliuose kolegų ratuose.

„To priežastis paprasta – Kalėdos yra jauki šeimos šventė, o artimiausi kolegos juk yra ta darbinė šeima, su kuria jaukiausia pabūti kartu. Na, o būdus bendram laiko praleidimui sugalvoja patys kolegos, tai gali būti ir ėjimas į žygius, bendros vakarienės ar ėjimas į teatrą, o nemaža jų dalis eina savanoriauti. Šiais metais „Ignitis grupėje“ net oficialiai įteisinome laisvą dieną savanorystei norėdami šiai veiklai suteikti didesnę prasmę, parodyti, kad savanorystė yra mūsų kasdienos dalis, o Grupė tai skatina ir palaiko“, – pasakoja Renata Augustaitienė.

Pasak „Girtekos“ marketingo ir komunikacijos vadovo, viena sėkmingiausių ir didžiausių iniciatyvų „Girtekoje“ – jau trečius metus iš eilės kolegas jungiantis „Geros nuotaikos iššūkis“ (ang. „Good Vibes Challenge“). Ši Iniciatyva, gimusi kolegų gretose, skatinanti komandas savo noru atlikti pačių sugalvotą gerą darbą ir taip asmeniniu pavyzdžiu užkrėsti kolegas. Pagrindinė „Geros nuotaikos iššūkio“ idėja – darytis gerus darbus visus metus, ne tik artėjant šventėms.

„Būtent dėl savanoriško darbuotojų susitelkimo per pastaruosius trejus metus įvairią paramą daiktais, fizine pagalba, finansais ir kt. gavo dešimtys organizacijų, globojančių vaikus, senolius, sergančius ir dėl kitų priežasčių įvairioms socialinėms grupėms priklausančius žmones, beglobius gyvūnus. Pagalbos taip pat sulaukė ir vieniši, likimo nuskriausti pavieniai asmenys, į nelaimę papuolusios šeimos, darželiai, mokyklos ir kiti, kuriuos pastebėjo ir reikiamu metu pagalbos ranką jiems ištiesė mūsų kolegos“, – pasakojo S. Bartkus.

Renata Augustaitienė

Kaip komentuoja R. Augustaitienė, „Ignitis grupė“ kiekvienais metais kolegoms prieškalėdiniu laikotarpiu paruošia Advento kalendorių – gerų darbų ir palinkėjimų rinkinį.

„Jame kiekvieną dieną darbuotojus pasiekia kokia nors užduotis ar žinutė, pavyzdžiui, skambutis draugui ar artimajam be priežasties ir pasikalbėjimas su juo kaip sekasi, arba padėka kolegoms už drauge nuveiktus darbus. Tokiu būdu visi kartu, atlikdami gerus darbus, ruošiamės ir laukiame didžiųjų metų švenčių.

Organizuojama pyragų diena

Kaip pridūria S. Bartkus, komandiškumui ir bendrystės jausmui stiprinti versle tradiciškai organizuojamos įvairios iniciatyvos kolegoms: medelių sodinimo šventės ir pyragų diena. Medelių sodinimo šventė skirta bent šiek tiek kompensuoti vilkikų išskiriamo anglies dvideginio kiekį, o pyragų diena skirta vaišintis ir aukoti socialinę misiją nešančioms organizacijoms.

„Žiemos ar vasaros švenčių metu susiburiame gerai praleisti laiką ir pasidžiaugti vieni kitų kompanija. Deja, pasaulinė pandemija šias tradicijas stipriai pakoregavo. Renginiai ir susitikimai persikėlė į virtualų, o vėliau hibridinį formatą, nors smagu tai, kad tradicijų leisti laiką kartu neatsisakėme", – kalbėjo S. Barktus.
DELFI Pyragų diena

Panašias iniciatyvas įvardijo ir „Ignitis grupė“ atstovė, pasak jos, pasaulio pyragų diena įmonėje taip pat yra minima.

„Jos metu kolegos kviečiami pagaminti pyragus ir jais vaišinti kitus, o tuo pačiu yra renkamos finansinės aukos, už kurias yra įgyvendinamos sunkiomis sąlygomis gyvenančių vaikų svajonės", – pasakojo R. Augustaitienė.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės