Idėja sužavėjo Trakus

Žurnalistės Daivos Žeimytės-Bilienės socialiniuose tinkluose paskelbta idėja, jog šįmet, ypatingu laiku, kuriame gyvename, Kalėdų eglutės puošmenomis galėtų tapti saulės moduliai, kurie ne tik gamintų energiją, bet ir siųstų svarbią žinią pasauliui, sulaukė Trakų rajono savivaldybės susidomėjimo. Trakai ilgai nedvejojo ir nusprendė – tokiai šiuolaikiškai eglei vietos tikrai atsirastų.

Miesto valdžios teigimu, energetikos specialistams patvirtinus, jog tokia idėja reali, imtasi darbų. Kalėdų eglei panaudota metalinė konstrukcija, kurios viduje sumontuota saulės moduliams reikalinga įranga sugeneruotai elektros energijai kaupti. Ant karkaso pritvirtinti laikikliai ir berėmiai saulės moduliai. Inovatyvioji eglė primena žaliaskarę, kasmet puošiančią miestą, tik šįkart ji kur kas modernesnė ir taupesnė.

Eglutę sudaro 42 dideli moduliai ir šiek tiek mažesnių, jų galia – apie 15 kW, tad Lietuvos sąlygomis jie gali pagaminti apie 15 tūkst. kilovatvalandžių per metus. Jei lygintume su namų ūkiu, iš tokio kiekio elektros energijos galėtų pilnai gyventi trys namų ūkiai.

Kaip rašoma pranešime spaudai, specialistai susidomėjo šiuo projektu, atsirado ne vieni norintys ir galintys jį įgyvendinti. Įžiebusi netradicinę Kalėdų eglę, miesto valdžia tikisi, kad Trakai taps atsinaujinančių išteklių centru ir pavyzdžiu mažesnėms savivaldybėms nebijoti priimti nepopuliarius sprendimus.

Šįmet Kalėdų eglė įsikūrė Karaimų g. 57, Galvės ežero pakrantėje, čia įrengtoje laisvalaikio erdvėje.

Sužibo ir antroji eglė

Į eglės įžiebimo renginį atvyko Lietuvos Vyriausiasis Senelis Kalėda, taip pat susirinkusiųjų laukė lazerių šou ir loterija „Nupiešk Trakų saulės eglę“, kurios metu mažiausieji galėjo piešti Trakų saulės eglę, įteikti savo piešinį Kalėdai ir dalyvauti loterijoje.

Prie Trakų kultūros rūmų (Vytauto g. 69) sužibo ir kita žaliaskarė, prie kurios miestelėnų ir miesto svečių laukė du elektriniai autobusai, kurie visus norinčius dalyvauti išskirtiniame saulės modulių eglės pristatyme bei įžiebimo šventėje vežė iki pat Trakų laisvalaikio erdvės.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės