Pasirodžius laikinai įžiebtos eglės nuotraukoms, „Delfi“ apklausė skaitytojus, ką jie mano apie Katedros aikštėje kylančią eglę. Savo nuomonę per dieną išreiškė beveik 7 tūkst. internautų. Net 70 proc. jų nubalsavo, kad šių metų eglė – tikra beskonybė, o likusieji 30 proc. tiki, kad viskas yra gerai, ir eglė bus graži.

Internautai negailėjo eglei skaudžių replikų – vadino kūgiu, kuris šviečia Baltarusijos vėliavos spalvomis, tragedija ir statiniu, kuris labiau tiktų Vėlinėms, o ne Kalėdoms. Vis dėlto, reikėtų suprasti, kad Kalėdų eglė dar yra tik kuriama, ir tikroji jos paslaptis bus atskleista jau visai netrukus – lapkričio 26 dieną.

Pirmas įspūdis suglumino: laukia galutinio rezultato

Garsiausias šalies dekoratorius ir stilistas Mantas Petruškevičius neslepia, kad trumpam sužibusi sostinės eglė jį pribloškė. Nesupratę, kas per kūrinys iškilo Katedros aikštėje, sekėjai jį užplūdo laiškais, prašydami pasidalinti nuomone.

„Jeigu mes matome tai, ką matome, tai aš esu ganėtinai nustebintas. Bet aš tikiu, kad eglę kuria profesionalai. Tikėkimės, kad tai nėra galutinis vaizdas, nes pirmas įspūdis mane ne tai, kad nuliūdino, bet suglumino, atvirai sakant“, – sako M. Petruškevičius.

Nors pagrindinės šalies eglės idėja vis dar laikoma paslaptyje, stilistas teigia, kad galutinis rezultatas turėtų būti puikus, nes eglės įvaizdžiu rūpinasi profesionalų komanda.

„Nežinau, kokia šios eglutės mintis, bet tikiu, kad ji bus puiki, nes dizaineris, kuris kuria šią eglę, tikrai išmano savo darbą. Norėčiau pabrėžti, kad tai daro ne šiaip žmogus iš gatvės, o profesionalas, gerai išmanantis, ką daro. Todėl negaliu nurašyti eglės, kad viskas su ja blogai, kaip dabar sako masė. Yra daug skirtingų nuomonių ir niekad visiems neįtiksi“, – pastebi jis.
Mantas Petruškevičius, EGLE HUGO nuotr.

Stilistas teigia suprantantis, kodėl visuomenė puolė taip aštriai kritikuoti šių metų eglę. „Žmonės šiais laikais labai pavargę nuo šaltų santykių ir kitų bjaurių dalykų, kurie vyksta pasaulyje. Man kaip ir aišku, ko jie nori“, – sako jis.

M. Petruškevičius prideda, kad vaizdas Katedros aikštėje jau ne pirmus metus atspindi ganėtinai šaltą kalėdinį stilių, kuris pačiam stilistui yra kiek svetimas.

„Mes esame tokia šalis, kuri nori daug karkaso, metalo, šaltumo. Man priimtiniau šiluma ir šventė. Man nėra šventė, kai spigina ledinės lemputės į veidą ir stovi dangoraižio dydžio karkasinės konstrukcijos. Man nesinorėtų iš Lietuvos padaryti kažkokio atrakcionų parko ar Dubajaus stilistikos. Kalėdų miestas yra apie jaukumą ir šilumą, kur gera grįžti, o ne fotografuotis šalia kažkokios metalo konstrukcijos. Tikiuosi pamatyti galutinį rezultatą, kurį galėsiu įvertinti ne tik viešai, bet ir pats viduje, sau asmeniškai“, – sako M. Petruškevičius.

Savivaldybė ramina, kad tai tik pradžia: montavimas – sudėtingas procesas

Viešoje erdvėje pasipylus internautų kritikos strėlėms, Vilniaus miesto savivaldybė suskubo gyventojams pranešti, kad laikinai įžiebta eglė dar tik kuriama. Galutinį Kalėdų eglės vaizdą vilniečiai ir miesto svečiai galės išvysti jau greitai – lapkričio 26 dieną, kai šventinio koncerto Katedros aikštėje metu ji bus įžiebta.

„Džiaugiamės, kad vilniečiai ir Vilniaus svečiai su nekantrumu laukia Kalėdų eglės – svarbaus miesto ir visos Lietuvos Kalėdų simbolio – įžiebimo. Prieš keletą dienų prasidėję meninės kompozicijos montavimo darbai įgauna pagreitį, o šiandien buvo atlikti pirmieji šviesos instaliacijų testavimo darbai.

Tai tik pradžia – Kalėdų eglės meninės kompozicijos montavimas yra sudėtingas procesas, susidedantis iš kelių etapų, kurių metu būtina atlikti įrangos patikrinimus. Tai yra įprasta kiekvienų metų praktika, kuria siekiama, jog šešių savaičių šventinio laikotarpio metu viskas veiktų sklandžiai, o reginys gyventojus džiugintų ir skleistų kalėdinę nuotaiką“, – rašoma Vilniaus miesto savivaldybės komentare.

Internautus ypač suglumino tai, kad šių metų eglė kainavo kur kas daugiau, nei pernykštė, todėl akivaizdu, kad ir gyventojų lūkesčiai yra dideli. Palyginimui, pernai miesto eglė kainavo 89 tūkst. eurų, šiemet paskelbta kaina – 231 tūkst. eurų.

Paskelbus šiųmetės eglės kainą ir sulaukus gyventojų nuostabos, savivaldybė sutiko, kad dabar ne laikas taip išlaidauti, ir ieškojo sprendimų, kaip sutikti šventes taupiau. Kaip teigia Vilniaus miesto savivaldybės atstovas Gabrielius Grubinskas, šiemet viešuosiuose pirkimuose nurodytos eglės kainos nepavyko sumažinti, nes sutarties darbai pradėti jau anksčiau.

„Visas Kalėdų projektas miestui turėtų kainuoti apie 190 tūkst. be PVM. Pačios eglės Katedros aikštėje negalime keisti, nes tai viešuoju pirkimu jau nupirktas produktas. Jos neatsisakome, ji kainuoja tiek, kiek ir kainavo, bet apskritai, kalbant apie kalėdinį laikotarpį, pavyko sutaupyti kitur, atsisakant eglutės Rotušės aikštėje ir kalėdinės pasakos Katedros aikštėje“, – sako G. Grubinskas.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (18)