1, 2 ir 3 proc. balsų surinkusios eglės

Šiais metais mieliausių eglių rinkimuose atiduoti 19054 balsai, iš kurių po vieną procentą surinko Anykščiai, Birštonas, Druskininkai, Joniškis, Kaišiadorys, Kazlų Rūda, Kelmė, Kretinga, Lazdijai, Pagėgiai, Pakruojis, Palanga, Prienai, Rietavas, Skuodas, Šakiai, Šalčininkai, Šilalė, Trakai, Ukmergė, Varėna, Vilkaviškis ir Visaginas.

Biržai, Elektrėnai, Jurbarkas, Kupiškis, Švenčionys ir Tauragė surinko po 2 proc. balsų.

Ignalina, Kalvarija, Pasvalys, Plungė, Šilutė, Telšiai ir Zarasai surinko po 3 proc. balsų.

Penkąją vietą užėmė du miestai

Raseiniai ir Širvintos šių metų mieliausios eglės rinkimuose užėmė penktąja vietą surinkę po 5 proc. balsų.

Raseinių miesto centre esančią žaliaskarę miestui padovanojo raseiniškių Vandos ir Algimanto Stoškevičių šeima. Žaliaskarė buvo papuošta tradiciniais puošybos elementais – girliandomis, žaisliukais ir žvaigžde pačioje jos viršūnėje. Taip pat puošybos elementus papildė aplink stovinčių elnių instaliacijos.

Raseinių eglė, Raseinių rajono savivaldybės nuotr.

Jau keletą metų iš eilės savo kalėdinėmis eglėmis ir šventine nuotaika visą Lietuvą stebinusios Širvintos, šiemet kartelės žemyn nenuleido: įžiebta kalėdinė eglė bei šventiškai papuoštas miestas sulaukė aibės vietinių gyventojų susižavėjimo. Šių metų eglė suspindėjo šiaurės pašvaistės spalvomis.

4 vieta – Naujoji Akmenė

Šiais metais Naujosios Akmenės eglė surinko 6 proc. „Delfi“ skaitytojų balsų. Kaip informavo Akmenės rajono savivaldybė, šiųmetėje eglės puošyboje pratęsta 2020-ųjų idėja ir simboliai – didžiulės šviečiančios žvaigždės. Tik pernai jų spindėjo keliasdešimt, o šiemet kelis kartus daugiau – net 180, jos ne tik pakabintos ant karkasinės eglės šakų, bet ir išbarstytos banguotoje aikštės erdvėje.

Naujosios Akmenės miesto seniūnas Rimvydas Juozapavičius juokauja, kad prieš metus pagrindinė rajono eglė simbolizavo kelią į žvaigždes, o šiemet – gyvenimą tarp žvaigždžių.

Akmenės eglė

3 vieta – Molėtai

Šiais metais visus nustebino ir Molėtų eglė, už ją balsavo 7 proc. „Delfi“ portalo skaitytojų. Molėtai daugeliui pažįstami kaip žvaigždžių pažinimo kraštas, todėl miesto eglės idėja buvo labai artima šiam miestui. Molėtus nušvietė interaktyvi kosminė eglė, sukurtą atnaujintoje savivaldybės aikštėje.

Molėtų eglutės įžiebimas. Nuotraukos Molėtų turizmo ir verslo informacijos centras ir Žygimantas Gedvila

2 vieta – Rokiškis

Rokiškiečių spėjimai pasiteisino – eglutė pateko į gražiausių eglučių trejetuką, surinkusi 12 proc. balsų. Žaliaskarė suspindo baltomis-žaliomis lemputėmis, o ją padovanojo pandėlietė Rita Sanvaitienė. Kol vieni nusivylė parinkta girliandų gama, kiti džiaugėsi, kad visgi eglutė gyva ir įspūdinga.

Eglutės įžiebimas Rokiškyje (nuotr. Rokiškio Sirena)

1 vieta – Kėdainiai

Šių metų mieliausia eglute išrinkta Kėdainių miesto eglė, ji surinko 13 proc. „Delfi“ skaitytojų balsų. Klasikinės formos keturkampiais žibintais, auksinėmis snaigėmis ir raudonais žaisliukais papuoštą žaliaskarę supa būrys kalėdinių elfų, gerai pažįstamų iš vaikų literatūros, pasakų, animacijos bei kino filmų. Ant pačios eglės viršūnės įsitaisė tradicinė kalėdinė kepurė.

Kėdainių eglutė 2021
Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (11)