Kalėdinių ir naujamečių iniciatyvų rengėja – Šiaulių miesto savivaldybė, organizatorius– Šiaulių kultūros centras. Pagrindinės miesto eglės įžiebimo šventėje netrūko gerų emocijų ir šiltų palinkėjimų, o susirinkusius šiauliečius džiugino muzikinė pasaka „Kalėdų berniukas“, kurioje pasakota apie berniuką ir jo begalinį norą pažinti Kalėdas. Pasakoje pasirodė „Lauros studija“ (meno vad. L. Remeikienė), Šiaulių kultūros centro choreografijos studija „Aušrelė“ (meno vad. M. Kosaitis, meno vad. asist. V. Adomėnaitė-Butnorienė), Šiaulių kultūros centro liaudiškų šokių ansamblis „Kalatinis“ (meno vad. V. Verkulienė), Laura Remeikienė, Agnė Michalenkovaitė, Modestas Vaitkevičius, Andrius Trijonis, Vilija Krausienė. Pasakos scenarijaus autorė – Modesta Jurgaitytė, renginį režisavo Virgilija Staševičiūtė. Po stebuklingos pasakos susirinkusių miestiečių laukė grupės „Lemon Joy“ koncertas, sušildęs ir išjudinęs susirinkusius žiūrovus savo gerai žinomomis dainomis.

Šiaulių miesto eglutė (Rolando Parafinavičiaus nuotr.)

Tradiciškai Kalėdų eglę, linkėdamas meilės ir šiltų apsikabinimų, įžiebė Šiaulių miesto meras Artūras Visockas. Pagrindinė miesto eglė pasipuošė maždaug 1 400 metrų LED lempučių girlianda, 600 įvairių dydžių ir spalvų burbulų ir daugiau nei 200 dekoratyvinių įvairių formų ir spalvų žaisliukų. Aplink ryškiausią miesto puošmeną išdėstyta 14 vnt. tūrinių dekoracijų, šviečiančių drauge su eglute.

Šiaulių miesto eglutė (Rolando Parafinavičiaus nuotr.)

Prisikėlimo aikštės apžvalgos pastato sienoje, aikštėje ir skvere prie savivaldybės įkurdinta atvirukų ir jų fragmentų fotografijų paroda iš Petro Kaminsko kolekcijos. Žiemišką nuotaiką kurianti ekspozicija nukels į Kalėdų pasaką ne tik mažuosius šiauliečius, bet vyresnius žmones, mat parodoje eksponuojami tarpukariu išleisti atvirukai.

Šiaulių miesto eglutė (Rolando Parafinavičiaus nuotr.)

Organizatoriai atskleidžia, kad iki gruodžio 15 dienos Prisikėlimo aikštėje bus įkurdinta stebuklinga pašto dėžė, kurioje vaikai galės palikti laiškus su norais ir svajonėmis. Svarbiausia nepamiršti ant kruopščiai parašyto, o galbūt ir nupiešto kalėdinio laiškelio nurodyti tikslų savo namų adresą, kad Kalėdų Senelis galėtų atsiųsti atsakymą.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (43)