aA
Nors iki Kalėdų dar geras mėnuo, pagrindinė Kauno puošmena Rotušės aikštėje bus įžiebta mažiau nei po dviejų savaičių, o kitos miesto vietos gražinamos jau dabar. Kauniečius kalėdiškai nuteikinėja pagrindines gatves ir tiltus nušvietę žiemiški elementai – kai kur šventinės dekoracijos suspindės pirmą kartą.
Kaunas pasipuošė Kalėdoms
Kaunas pasipuošė Kalėdoms
© R. Tenio nuotr.

Visas erdves papuoš iki mėnesio pabaigos

Vedėjo funkcijas atliekanti Kauno savivaldybės Kultūros skyriaus vedėjo pavaduotoja Nomeda Prevelienė „Kas vyksta Kaune“ pasakojo, kad puošti viešąsias miesto erdves pradėta lapkričio pirmąją savaitę. Pirmos dekoracijos ant tiltų sušvito nuo lapkričio 11 d. ir palaipsniui bus įjungiamos iki lapkričio 30 d., kai vyks pagrindinė kalėdinė Kauno šventė – eglutės įžiebimas, rašo portalas „Kas vyksta Kaune".

„Didžioji dalis naujų dekoracijų šiemet keliauja į Rotušės aikštę. Mūsų pagrindinė tema – „Paslaptinga planeta“, kosmoso kalėdos. Iš dalies restauruojami praėjusių metų papuošimai, tačiau dalis – visiškai nauji“, – kalbėjo N. Prevelienė.

Iki lapkričio 30 d. planuojama paruošti ir šventiškai apšviesti visas numatytas erdves. Kai kurios gatvės, anot pašnekovės, papuoštos, įžiebtos, bet dar ne visos dekoracijos šviečia. Dabar vykdomi testavimo darbai, žiūrima, ką reikia taisyti ar atnaujinti.

Keliose vietose laukia naujovės

„Kalbant apie miesto aikštes, tiltus, gatves, visiškai atnaujintos Kauno pilies dekoracijos. Vizualinis sprendimas toks pat, tik lemputės naujos, jų ypatybė ta, kad gali keisti atspalvį tarp šiltos ir šaltos baltos, t. y., švytėti visiškai baltai arba gelsvai“, – aiškino laikinoji Kultūros skyriaus vedėja.

Šiek tiek papildomas Rotušės aikštės perimetro statinių stogų kraštų apšvietimą. Kai kurie pastatai šio elemento neturėjo – siekiama, kad jie kalėdinėmis dekoracijomis apšviesti būtų kuo maksimaliau.

Nauja erdvė, kurią kalėdinė dvasia šventinių papuošimų pavidalu aplankys pirmą kartą – Jiesios tiltelis netoli Napoleono kalno. Taip pat, nurodė N. Prevelienė, Kalėdų tema bus dekoruoti Kalniečių parko šviečiantys suoliukai, papuošę šią vietą per „Kauno akcentų“ programą.

Šventinė pasaka sugrįš į santaką

Tradicija tampa ir Santakos parko puošimas. Apšvietimo stulpų atramos nuvilnis tarsi Nemuno bangomis, apie 50 medžių pasidengs krištoliniu „lietumi“, ant jų nutūps dideli baltais šviečiantys paukščiai. Taip pat bus pastatyta 11 didelių dekoracijų gamtiniais motyvais: briedžiai, elniai, žvaigždės, dovanos.

„Tiksliai nurodyti, kada bus įžiebtas Santakos parkas, negaliu, nes darbų apimtys labai didelės, tačiau lapkričio 30 d. jis jau turi šviesti. Jeigu papuošimus ir sukabins anksčiau, dar žiūrima ar viskas veikia, jie testuojami ir prireikus tvarkomi. O minėtą dieną suderinta, kad įsižiebus miesto šviestuvams bus nutviekstas ir šis parkas bei Kauno pilis“, – sakė N. Prevelienė.

Jos teigimu, per pastaruosius trejus metus nupirkta labai daug naujų dekoracijų, gerokai virš 800 vienetų – surinktas kalėdinis turtas ir dabar savivaldybė jo turi tikrai daug, tad remiamasi esamu „iždu“.

„Šiemet į naujus papuošimus neinvestavome, nebent pataisome tai, ką turime. Žiūrint dar į kitus metus, dekoracijomis galime varijuoti – papuošti kokius nors naujus parkus“, – svarstė laikinoji Kultūros skyriaus vedėja.

Kalėdinio laikotarpio startas – paskutinį lapkričio šeštadienį

Kaip anksčiau skelbė Kauno savivaldybė, raudonai kalendoriuose kauniečiai turėtų pasižymėti paskutinę rudens dieną. Nuo tos akimirkos Rotušės aikštė kalėdiniam laikotarpiui pavirs paslaptinga planeta: joje apsigyvens kosminiai personažai ir fantazijų pasaulį primenančios instaliacijos, o didžiausiu vakaro akcentu taps ryškiaspalvės eglutės įžiebimas.

Lapkričio 30 d., 18 val., Rotušės aikštėje kauniečių laukia išskirtinė scena ir žaižaruojantis Kalėdų Senelio atvykimas. Eglutės įžiebimo koncerte, kurį tiesiogiai transliuos portalas „Kas vyksta Kaune“, pasirodys Justinas Jarutis, Vaidas Baumila ir Monique, Jurijus Veklenko, Giedrė bei „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“. Siekiant išlaikyti intrigą, dalis šventės žvaigždžių vis dar neatskleidžiamos.

Primename, kad šių metų eglutės drabužis kuriamas iš Kauno įmonėje „Granplasta“ perdirbtų pernykščio medžio papuošimui naudotų plastiko šiaudelių, kurie virto spalvingomis plastiko plėvelėmis. Panaudojus specialią autorinę techniką iš plėvelės yra formuojamos įvairiaspalvės tūrinės detalės.

„Pagrindinė idėja – kosmosas. Kol kas man sunku apibūdinti įspūdį, kurį lankytojai išvys, bet visais atvejais vaizdas bus iš fantastikos srities, sunkiai sulyginamas su anksčiau realizuotomis idėjomis“, – portalui „Kas vyksta Kaune“ sakė menininkė Jolanta Šmidtienė, kuri Kalėdų eglutę Kaunui su vienerių metų pertrauka kuria jau dešimtąjį kartą.

O Naujųjų metų išvakarėse Rotušės aikštė vėl kvies švęsti. Paskutinį šių metų vakarą, 22.30 val., čia prasidės Naujųjų sutikimo šventė „Kosminiai Naujieji Kaune“ – 2020-uosius kauniečiai pasitiks su populiariausiais Lietuvos šokių muzikos atlikėjais. Sausio 6 d., 16 val., Rotušės aikštė kvies į Trijų karalių šventę.

Daugiau skaitykite čia.

Kas vyksta Kaune
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(10 žmonių įvertino)
3.8000

Top naujienos

Kur, kaip ir už kiek galima privačiai išsitirti dėl COVID-19? (257)

Užsiregistruoti koronaviruso tyrimams į mobiliuosius punktus ir po to sulaukti atsakymo gali...

Lietuvė jau septynerius metus su šeima gyvena Ruandoje: papasakojo, kaip čia auginami vaikai ir kodėl ši šalis tapo jos namais (99)

Sutikite, kad susidūrimas su lietuviu Didžiojoje Britanijoje, Norvegijoje ar netgi tokioje tolimoje...

Orai: spaus vis stipresnis šaltukas (5)

Gruodžio 1-os dieną mūsų šalies orus pradės lemti nuo Rusijos į vakarus tįstantis...

Žmonės patraukė gyventi į naujai statomus kaimus, tačiau galima ir labai skaudžiai suklysti ką būtina įvertinti bėgant iš miesto (188)

Gerėjant pragyvenimo lygiui žmonės iš miestų patraukė gyventi į priemiesčius ir netgi netoli...

Kasiulevičius palaiko mokytojų prašymą: tikslingiausia būtų bent 6 savaitėms pereiti tik į nuotolinį mokymą (447)

Šeimos gydytojas, Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto profesorius Vytautas Kasiulevičius...

Mirė grupės „Naujieji lietuviai“ narys Linas Rugienius (72)

Pirmadienio vakarą socialiniuose tinkluose pasipylė užuojautos kupinos žinutės, kuriose...

Siūlo Seime kurti „auksinio balso frakciją“: pretenduotų ir į postus (76)

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijai priklausantis parlamentaras...

Eugenija Grižibauskienė | D+ nariams

Jonavoje gimstančios medžiagos žavi ne tik vietinius: hercogienės vilkėta suknelė padės metus baigti be nuostolių

Dešimtį kilometrų besidriekiantys lino audiniai – tokius įspūdingus kiekius baltos lino...

Laisvės frakcija dėl Valkiūno žodžių kreipėsi į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją (253)

Reaguodama į Seimo nario Valdemaro Valkiūno žeminančius žodžius, išsakytus iš Seimo tribūnos,...

|Maža didelių žinių kaina