Palangos kultūros ir jaunimo centro direktorė Vita Petrauskienė atvirauja, kad pasiruošimo šventėms darbai jau pačiame įkarštyje, ir kviečia rūpintis ne tik šventinėmis dovanomis, bet ir nepamiršti susikaupimo laiko.

„Dabar komandai – pats darbymetis, nes artėja visą mėnesį truksiantis Kalėdų laukimo laikotarpis – pasakų Kalėdos Palangoje. Švenčių proga visiems pirmiausia linkime sveikatos. Šiemet šis palinkėjimas kaip niekad prasmingas bei aktualus, tad ir mes, šventės organizatoriai, skatiname žmones būti sąmoningus. Tik su pačiais artimiausiais kviečiame laukti gražiausių žiemos švenčių. Adventas tam – itin tinkamas laikas“, – sako V. Petrauskienė.

Palangos gatvėse jau kabinami papuošimai, smulkieji verslai taip pat prisideda kabindami girliandas ir kurdami pasaką kartu. Anot V. Petrauskienės, šiemet į masinius renginius žmonės nebus kviečiami, tad kurortas stengiasi išpuošti kur kas daugiau viešųjų erdvių.

„Palanga gruodį virs pasakų miestu, ir šią pasakišką nuotaiką kurs ne tik padabintos viešosios erdvės, bet ir kurorto gatvėmis važiuojantis ar praeivius netikėtai užkalbinantis Kalėdų Senelis, netikėti sveikinimai artėjančių švenčių proga bei kitos staigmenos. Svarbiausia, kad miesto gyventojus ir svečius jos užklups netikėtai – niekuomet nežinosi, kur ir kada Kalėdų laukianti Palanga padovanos malonų netikėtumą“, – teigė Palangos kultūros ir jaunimo centro direktorė.

Miesto erdvių puošyba besirūpinanti savivaldybė kaip ir kasmet ruošia dvi gražuoles žaliaskares – vieną jų bus galima išvysti Palangoje, kitą – Šventojoje.

Šventinį spindesį padės kurti ir technologijos. V. Petrauskienė sako, kad gruodžio 5 d. tiesioginės transliacijos metu prie Palangos kurhauzo ir Šventojoje, centrinėje miesto aikštėje, bus įžiebtos eglės. Grafų Tiškevičių alėjoje bus pastatytas didžiulis šventinis LED ekranas, jis praeiviams skleis žinutę, kad šventė jau čia pat.

„Ekrane radijo teatras, lydimas įspūdingų vaizdo projekcijų, paseks Kalėdų pasaką, beje, tai yra specialiai Palangai sukurtas projektas, o animacinis filmukas, kaip Šokliukė ieškojo Kalėdų eglutės, džiugins Šventojoje. Visą gruodį net 99 palinkėjimus Palangai dovanos Palangos ir Šventosios bendruomenės, kurių amžius – nuo darželinuko iki garbaus amžiaus senjoro. Šis skaičius pasirinktas neatsitiktinai, nes ateinančiais 2021 metais Palanga minės 100-ąjį gimtadienį. Netikėtai ekrane vis pasirodys ir Kalėdų Senelis, jis tiesiogiai kalbins pro šalį einančius praeivius“, – pasakoja V. Petrauskienė.

Anot Palangos kultūros ir jaunimo centro vadovės, net ir nesant galimybės susitikti, tiek mažieji, tiek muzikos gerbėjai vis tiek turės galimybę pasimėgauti pramogomis.

„Kalėdinės edukacijos bus transliuojamos per socialinius tinklus. Pamatysime, kaip Kalėdoms ruošiasi net trys žmonių kartos. Be to, menininkė Sigutė Ach mokys nusipiešti atviruką, dar gaminsime advento vainikus, dabinsime meduolius. Visa tai bus galima išvysti Palangos kultūros ir jaunimo centro feisbuko paskyroje, – atskleidžia V. Petrauskienė. – Gruodžio 11 d. muzikos gurmanai turės puikią galimybę per socialinius tinklus tiesiogiai iš Kurhauzo koncertų salės klausytis „Muzikos vakarų kurhauze“ koncerto „Trio „Agora“ – tapatybės jungtys“.

Kad švenčių laukimo nuotaika dar ryškiau tvyrotų ore, anot V. Petrauskienės, visi Palangos miesto gyventojai raginami prisijungti bei aktyviai kurti ne tik savo namų jaukumą, bet ir kalėdinį spindesį. Kiekvienas papuoštas balkonas, langas, įmonės vitrina ar kavinė taps gražios pasakos dalimi.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (34)
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės