Jau keletą metų Aukštaitijos sostinėje buvo puošiama karkasinė eglė, o šiemet panevėžiečių akis džiugins tikra, 13 metrų aukščio žaliaskarė. Gyvos eglutės puoš ir kitas miesto erdves – tokį pasiūlymą Panevėžio miesto savivaldybei pateikė viešąjį pirkimų konkursą laimėjusi bendrovė „Lumidėja“, kuri šventinę nuotaiką panevėžiečiams kurs jau ketvirtą kartą.

Įmonė jau ne vienerius metus puošia natūralias eglutes. Panevėžio žaliaskarę planuojama apipinti apie pusantro kilometro ilgio šviečiančiomis girliandomis.

Eglė bus padabinta auksiniais ir sidabriniais žaisliukais bei raudonais kaspinais. Po egle įkurta jauki kompozicija, kuri atspindės šių metų temą – „Kalėdų garsai“.

Šiemet panevėžiečiams gyvą eglę dovanojo įmonės „Asirinta“ ir „Dujostata“. Šios bendrovės yra medžio bendrasavininkės.

„Eglę padovanoti miestui pasiūlė įmonė „Lumidėja“. Sutikome ilgai nesvarstę. Atsisveikinti su egle gaila, bet, žinant, kad tai darome dėl visų panevėžiečių ir miesto svečių, ne taip liūdna“, – naujienų portalui JP sakė įmonės „Dujostata“ vadovas Julius Paškonis.

Ne vieną dešimtmetį Panevėžio rajone, šalia Smilgių kaimo, augusi eglė į Laisvės aikštę atgabenti šiandien, o dekoruojama ji bus lapkričio 24-ąją. Žaliaskarė, su 15 tūkstančių lempučių, bus įžiebta gruodžio 1-ąją.

Artėjant gražiausioms metų šventėms pamažu pradedamos puošti ir miesto erdvės bei gatvės. Dekoratorių komanda pradėjo gražinti Vasario 16-osios gatvę bei Laisvės aikštę. Dekoracijomis bus puošiamos Vilniaus, Klaipėdos, Respublikos, Elektros, Ukmergės ir J. Basanavičiaus gatvės, Savanorių aikštė.

Laisvės aikštėje, fontane bus galima pasigrožėti balerinų-snaigių šokiu bei akomponuoti joms fortepijonu, Senvagėje miesto gyventojus pasitiks natų arka, Nepriklausomybės aikštėje bus įkurtas natūralių eglučių parkas.

Panevėžio miesto Kalėdų eglės ir miesto puošybos tema – „Kalėdų garsai“.

Ji pasirinkta siekiant pratęsti 520-ojo miesto gimtadienio tematiką, gimtadienio šūkis – „Panevėžys skamba gerai“. Kalėdinę nuotaiką mieste kurs skambančios puošmenos ir natūralios žaliaskarės.

Šių metų Kalėdinės eglės puošybai iš Savivaldybės biudžeto skirta šiek tiek daugiau nei 42 tūkst. eurų, viešųjų miesto erdvių puošybai – 79 tūkst. eurų.