Populiarumo susilaukęs tunelis, pastatytas per karantiną

V. Lasys pasakoja, kad „Ledo arbatinė" pirmąjį kartą jo namų kieme iškilo 2021 metų sausio mėnesio pabaigoje.

„Pamenu, su sūnumi grįžome namo po ilgo laiko, praleisto ligoninėje. Tada radome visiškai užpustytą gatvelę, nes kol mūsų nebuvo, sniego buvo iškritę neįtikėtinai daug. Grįžus namo teko klampoti per didžiules pusnis iki pat durų. Tą vakarą čiupau sniego valymo kastuvą ir pradėjau stumdyti sniegą, atėjo padėti ir kaimynas. Kadangi gyvename uždarame kvartale, sniego nebuvo kur dėti, tad pradėjau jį krauti į kiemą. Susikaupė didelis kalnas. Praėjus savaitei, nusprendžiau iškasti tunelį", – prisimena vyras.

Jis pasakoja, kad tąkart oro temperatūra leido sniegą lengvai formuoti, todėl jis iškasė ilgą tunelį, o jo pabaigoje padarė didelę ertmę. Joje pastatė iš ledo sukonstruotą staliuką, keletą kėdučių. Šioje erdvėje įrengė ir apšvietimą. Pašnekovas šį savo kūrinį nufilmavo, o vaizdo įrašu su draugais pasidalino socialiniame tinkle „Facebook". Būtent šis įrašas susilaukė itin daug susidomėjimo.

Ledo arbatineje žvėryje

„Tuo metu buvo karantinas, daugelis dalykų buvo ribojama ar net draudžiama. Džiaugiausi, kad turiu savo kampelį, kur galiu ramiai gerti arbatą. Šioje „Ledo arbatinėje" pradėjau filmuoti įvairius vaizdo įrašus, jais dalintis socialiniuose tinkluose. Pamenu, šalia ir sniego puodelį–kubilą nulipdžiau. Smagiai leidau laiką, nors viskas netruko ilgai. Gal po dešimties dienų pašvietė pavasarinė saulutė ir mano skulptūros ištirpo", – sako jis.

Iš sniego atgimęs Mitinis Kauno žvėris

Atėjus sekančiai žiemai, V. Lasys nutarė pakartoti praėjusių metų projektą. Jis sako, kad tai padaryti jį paskatino smagūs prisiminimai.

  Ledo arbatinė Žvėris

„2021 metų gruodį kritulių buvo nedaug, tad supyliau nedidelį sniego kalnelį ir ten įsirengiau arbatinę. Ji buvo labai maža. Paspaudus šaltukui sugalvojau, kad būtų įdomu šalia arbatinės pastatyti ledo skulptūrą. Užšaldęs kibiruose vandenį, pastačiau vieną, o vėliau atsirado ir visas skulptūrų parkas. Tąkart laimėjau gražiausio kiemo konkursą. Tačiau, dėl itin permainingų orų, visas grožis nutirpo sulaukus Naujųjų metų", – teigia jis.

Vis dėlto, 2022 metų sausis buvo itin snieguotas, tad pašnekovas pasakoja, kad pradėjo vėl kaupti sniegą. Jis sako, kad norėjo, jog „Ledo arbatinė" įgautų kažkokį pavidalą.

„Artėjo ypatingas įvykis – Kauno ir Kauno rajono paskelbimas „Europos kultūros sostine" Jaučiausi viso to dalimi. Netikėtai gimė mintis nulipdyti Kauno Mitinį žvėrį. Šį projektą baigiau lygiai tą pačią dieną, kuomet ir mieste įvyko atidarymo renginys. Pamenu, sniegą nešiau iš kaimynų, vežiau bagažinėje. Labai norėjau, kad žvėris būtų didelis. Pavyko nulipdyti apie 1,8 metro aukščio ir 9 metrų ilgio skulptūrą. Ji atrodė išties įspūdingai", – pamena V. Lasys.

Iš viršaus

Mitinio Žvėries skulptūrą vyras išskaptavo ir joje įkūrė „Ledo arbatinę–muziejų". Jame sukūrė ledo skulptūrą, kurioje – užšaldyti Kauno modernizmo architektūros pastatų atvaizdai. Arbatinėje V. Lasys pakabino daug lempučių, pastatė net sniego sofą. Tai tapo puikia erdve, kurioje norėjosi pavakaroti.

Šiais metais arbatinę dedikavo Ukrainai

Šiemet, iškritus pirmajam sniegui, V. Lasys vėl ėmėsi savo projekto – „Ledo arbatinės". Pašnekovas sako, kad pernykščio statinio nurungti jis neplanavo, tačiau norėjo, kad arbatinės viduje būtų galima visiškai atsistoti.

„Karkasui panaudojau metalinį rėmą sūpynėms ir, kitaip nei ankstesniais metais, jį lipdžiau iškart palikdamas ertmę. Tas rėmas padiktavo, kad tai galėtų būti tarsi namelis. Kadangi šventės asocijuojasi su imbieru, kilo mintis jį būtent taip ir pavadinti", – pasakoja jis.

Ledo arbatinės vidus

Anot vyro, pagausėjus krituliams, šalia namuko atsirado ir eglutė–tortas. Vos įėjus į kiemelį, stovi ledo skulptūra „Draugystė".

„Pro ją negalima paprastai praeiti. Panorusiems užsukti į kiemelį pasigrožėti, būtina paskambinti numeriu 1482 ir, nors simboliškai, paremti Ukrainą. Šis sumanymas – lyg dovana Ukrainai nuo manęs ir tų, kurie užsuks į svečius. Mano nuomone, šiuo metu ukrainiečiai kovoja ir už mus, tad visi turėtų bent simboliškai, kiekvieną mėnesį paremti šią šalį", – įsitikinęs V. Lasys.

Azartas skatina sukurti kažką neįprasto

Nors „Ledo arbatinės" V. Lasys statyti neplanavo ir pirmąjį kartą ji iškilo dėl paprastos priežasties – didžiulio kiekio sniego, kurio nebuvo kur dėti, vėliau šis projektas pradėjo motyvuoti naujoms skulptūroms.

„Kaskart norisi nustebinti tiek save, tiek aplinkinius. Taip pat, norisi originaliai papuošti kiemą. Tai – savotiška meditacija ir geras darbas, mat nukasu sniegą ir kaimynų kiemuose. Manau, kad šis mano projektas – džiaugsmas aplinkiniams. Be to, buvau pastebėtas ir įtrauktas į vietos bendruomenę, išrinktas tarybos nariu. Užmezgiau daugybę ryšių tiek su vietine, tiek su „Kaunas 2022" organizatorių bendruomene", – džiaugiasi pašnekovas.

Anot jo, idėjos „Ledo arbatinei" aplanko savaime. Ir nors kasmet, pastačius skulptūras atrodo, kad kitais metais šio projekto nebetęs dėl laiko stygiaus, po metų arbatinės V. Lasys jau būna pasiilgęs ir nori nustebinti save bei aplinkinius.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (2)