aA
Pastaruoju metu miestas itin sparčiai dabinamas įvairiausiomis iš tolo šviečiančiomis lauko puošmenomis, kurios ypatingai prikausto dėmesį sutemus. Viena iš tokių žiemos magija jaukiai spinduliuojančių vietų Kaune – Santakos parkas. Šiais metais jo erdvėje – įkurdintos stebinančiai žavios kalėdinės dekoracijos.
© Kas vyksta Kaune / Rokas Tenys

Kiekvienas kaunietis ar miesto svečias, užsukęs į Santakos parką, neabejotinai stabtels iš arčiau žvilgtelėti į aplinką puošiančias gamtinei tematikai šiemet dedikuotas dekoracijas. Pasak Kauno miesto tarybos nario, Sporto, turizmo ir laisvalaikio komiteto pirmininko Andriaus Palionio, toks sprendimas – neatsitiktinis.

„Kadangi jau šį šeštadienį mieste įsižiebs žaliaskarė eglutė, kuri šiais metais puošiama natūraliomis medžiagomis, o centrinės miesto gatvės ir tiltai pasidabino gamtos detalėmis – šerkšno medeliais, žvaigždėmis, tad ir į Santakos parką sumanyta perkelti dalį žiemos pasakos. Stengėmės sukurti svajonių parką, kur kiekvienas, prisimintų vaikystę ir patirtų tą nuostabų nekantrumo jausmą, kai žinai, kad netrukus atrasi kažką netikėto, anksčiau dar nepatirto, iki tol nematyto“, – sakė jis.

Lyg iš pasakos: pasižiūrėkite, kaip pasipuošė parkas Kaune
© Kas vyksta Kaune / Rokas Tenys

Būtent todėl Santakos parkas šiuo – kalėdiniu laikotarpiu paverstas erdve, primenančia stebuklingą girią, kurioje ir pasakų paukščiai, ir ant medžių nukritęs krištolinis lietus, ir medžius nusėjusios žvaigždės. „Pažiūrėjus į juos, atrodo, kad žvaigždės visai šalia ir visos krinta žemyn į delnus. Šis dinaminis šventinių papuošimų šviesų efektas tikram svajokliui leis susimąstyti, gal tai iš tiesų krintanti žvaigždė ir jau laikas sugalvoti norą.

Parke „ganosi“ ir Kalėdų senelio elniai. Kadangi Kauno rotušės aikštėje pamažu įsikuria kalėdinis miestelis, ten reziduos ir Kalėdų senelis bei jo pagalbininkai, tad ir elniai turėtų būti kur netoliese“, – svajingai apie realizuotus sumanymus pasakojo A. Palionis.

Jo teigimu, tai dar tikrai ne visos staigmenos kauniečių ir miesto svečių akims. Vienu iš pagrindinių šios vietos akcentų netrukus esą taps Kauno pilis, kuri jau greitai sužibės tūkstančiais švieselių. Bendras kalėdinės girliandos ilgis turėtų siekti 3720 metrų.

Ne paslaptis, jog dažnas išėjęs pasivaikščioti po Kauno senamiestį neaplenkia Kauno rotušės, o vėliau nužingsniuoja ir Nemuno bei Neries santakoje plytinčio Santakos parko link, ir, žinoma, Kauno pilies. Tad nuspręsta kalėdiniu laikotarpiu Santakos parką padaryti kitokį nei pernai ar užpernai, prasitarė A. Palionis.

Lyg iš pasakos: pasižiūrėkite, kaip pasipuošė parkas Kaune
© Kas vyksta Kaune / Rokas Tenys

„Viena iš minčių buvo kalėdinę šviesą bei šilumą skleidžiančios dekoracijos, kurios viliotų žmones pasivaikščioti ne vien aplink Kalėdų eglutę, bet ir gerokai plačiau, po Santakos parką. Dabar jis matomas iš abiejų Nemuno ir Neries krantų – tiek nuo Vilijampolės, tiek ir nuo Marvelės pusių“, – džiaugėsi Kauno miesto tarybos narys, Sporto, turizmo ir laisvalaikio komiteto pirmininkas.

Puošmenoms Santakos parke išleista apie 88 tūkstančiai eurų. Kasdien dekoracijas apžiūri Kauno miesto savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus specialistai, čia nuolat patruliuoja policijos pareigūnai. Viešąją tvarką mieste padeda užtikrinti ir įrengtos daugiau kaip pusšimtis vaizdo stebėjimo kamerų. Tikimasi, jog kauniečiai tausos puošmenas ir jos nebus apgadintos, kaip dažnais atvejais pasitaiko.

Dekoracijos Santakos parke įžiebiamos kartu su miesto apšvietimu – maždaug 16 val. Tai esą priklauso ir nuo dienos tipo – saulėta ji ar apsiniaukusi. Kuo niūresnis dangus, tuo anksčiau nušvinta Santakos parko papuošimai. Dekoracijos švies iki sausio 7 d., kaip ir kiti šventiniai miesto papuošimai.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Prekybos centrų plėtra nestoja: po paslapties skraiste planuojamos dešimtys naujų parduotuvių (7)

Milijoninės investicijos , dešimtys naujų prekybos vietų – tokie laukia 2019 metais prekybos...

Noah Smith. Taip, bitkoinas buvo klasikinis burbulas. Ir jis sprogo (6)

Regis, kiekvieną finansinį burbulą lydi koks nors visiems žinomas anekdotas apie tai, kaip kažkas...

Audringas savaitgalis Kijeve: vietos, dėl kurių čia keliauja tūkstančiai lietuvių (429)

Tūkstančiai lietuvių keliaują į Ukrainos sostinę ieškodami ten pigių pramogų, restoranų ir...

„Bayern“ vedlys įsidėmėjo „Žalgirio“ pasiųstą žinutę, žvaigždė – agresyvų kauniečių stilių specialiai Krepšinis.lt iš Miuncheno (5)

Penktadienio vakarą Eurolygos 12-ojo turo rungtynėse Miunchene akis į akį susirems du vienodą...

Traumą patyrusiam Valančiūnui atlikta operacija – „Raptors“ pasikvietė kitą centrą (25)

Absoliutūs NBA lygos lyderiai Toronto „Raptors“ (23/7) neribotam laikui neteko savo centro iš...

Dėl atnaujintos gatvės pasiskundę Kauno vairuotojai tokio valdininkų atsakymo nesitikėjo (117)

Kauno centre esanti Kęstučio gatvė yra svarbi miesto transporto linija. Lygiagrečiai Laisvės...

Šaltiniai policijoje: Strasbūro šaulys nukautas (77)

Šaltiniai iš Prancūzijos policijos praneša, kad Strasbūro šaulys nukautas. Jis buvo sandėlyje...

„Valstiečiai“ kandidatu į Vilniaus merus išsirinko Sinkevičių (151)

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos Vilniaus skyrius ketvirtadienio vakarą nusprendė, kad...