aA
Vakar ant „Akropolio ledo“ surengtoje spaudos konferencijoje Klaipėdos kalėdinio mėnesio organizatoriai atskleidė ir pagrindinę šių metų naujieną – iškart po Kalėdų eglutės įžiebimo šventės Teatro aikštėje prasidės intensyvūs darbai, o gruodžio 7-ąją, šeštadienį, čia jau turėtų būti sekama dar viena pasaka, tik šįkart – „Ledo pasaka“, kurią pačiūžomis išrašys talentingi uostamiesčio dailiojo čiuožimo entuziastai.
Klaipėdos senamiestyje miestiečiams įrengs čiuožyklą
© Nerijus Jankauskas

Kalendorinę žiemą Klaipėda pasitiks paskutinįjį lapkričio vakarą Teatro aikštėje įžiebdama Kalėdų eglutę ir taip pradėdama stebuklingą gražiausių metų švenčių laukimą. „Kalėdų eglutės pasaką“ visiems tą vakarą susirinkusiesiems seks Kalėdų Senelis, jam talkins ištikimieji draugai – elfai, o miško gyventojai – kiškiai, voverės ir paukščiai - padės atkurti Hanso Kristijano Anderseno užrašytą istoriją apie vienos eglutės svajonę būti kam nors reikalinga...

Simboliška, kad iš auksinės klasikos lobyno sugrįžtanti pasaka turi sąsajų su uostamiesčio kalėdinio meto tradicijomis. Pasakos eglutė buvo laiminga, kai žmonės ją pasirinko kalėdinių švenčių simboliu, parnešė į namus, papuošė žaisliukais ir taip papuošė šventę. Uostamiestis išdabins ir lapkričio 30-osios vakarą įžiebs taip pat žalią, tikrą, mišku kvepiantį kalėdinį medį, kurį miestui geranoriškai dovanoja klaipėdiečių šeimyna. Gražuolė sidabrinė eglė, nebeįsitenkanti kukliame sodo bendrijos sklype, į Teatro aikštę atvyks iš Dituvos. Šiemetinė eglė karalienė, išrinkta iš 12-os konkuravusių medelių.

Teatralizuotą „Kalėdų eglutės pasaką“, sekamą iš Dramos teatro balkonų, vainikuos Klaipėdos Kalėdų simbolio įžiebimas, grupės „Royce“ atliekama legendinė „Kardiofono“ daina „Kalėdų eglutė“ ir fejerverkas. Visiems, kurie Kalėdų eglutės įžiebimo vakarą negalės būti Teatro aikštėje ir džiaugtis renginio nuotaika, rengiama tiesioginė vaizdo transliacija internetu, kad Kalėdų žinia kuo plačiau pasklistų bendruomenėje.

„Ledo pasaką“ išrašys pačiūžos

„Klaipėdoje Kalėdos bus kaip visada išradingos, smagios ir spalvingos. Turbūt tai, kad esame šiandien čia, ant ledo, nėra visiškas atsitiktinumas – tai yra labai aiški žinia, kad šiais metais Kalėdos bus su ledu, o to ledo bus ne kur kitur, o Teatro aikštėje. Labai tikiuosi, kad šis akcentas padės pajausti Kalėdų dvasią“,- džiaugėsi Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

„Nebijome paslysti ir šiemet klaipėdiečius bei svečius norime pakviesti į kitokią Teatro aikštę. Joje pirmąją gruodžio savaitę planuojame išpilti dirbtinį ledą, kad visą šventinį gruodį ir pirmąjį sausio dešimtadienį galėtume džiaugtis žiemos malonumais. Malonumais ant pačiūžų. Jeigu taip švęsti Kalėdas gali Zalcburgas ar Viena, mūsų kaimynai latviai, galų gale ir Lietuvos miestai bei miesteliai, pabandykim ir čia“,- didįjį stebuklingų Kalėdų Klaipėdoje siurprizą atskleidė Viešosios įstaigos „Klaipėdos šventės“ vadovas Romandas Žiubrys.

Stačiakampio formos čiuožykla, ledo taku apjuosianti ir Taravos Anikės fontaną, klaipėdiečiams ir miesto svečiams bus atvira kiekvieną dieną, o savaitgalio vakarais čia vyks čiuožimo pamokos bei teminiai pačiūžų vakarėliai. Turintieji savo čiuožimo batelius, čiuožykla galės naudotis už simbolinį mokestį, neturintieji – pačiūžas galės išsinuomoti greta įkurtame nuomos punkte.

Organizatoriai neabejoja, jog norinčiųjų romantiškai pačiuožinėti pačioje senamiesčio širdyje, neturėtų trūkti, ir visiems, o tuo pačiu ir sau linkėjo sauso ir žiemiško gruodžio, kad gerų ketinimų ir užmanymų nenuplautų lietūs.

Tikroji Kalėdų istorija – šv. Jono bažnyčios aikštėje

Dar viena – Tikroji Kalėdų istorija – uostamiestyje bus papasakota gruodžio 13-osios vakarą buv. Šv. Jono bažnyčios aikštėje. Ir šiemet miesto bendruomenė kviečiama burtis buvusios bažnyčios erdvėje, klausytis gražiausių kalėdinių melodijų. Nepaprastą Kalėdų gimimo istoriją pasakos ir giesmes giedos Vilniaus evangelikų liuteronų bažnyčios ansamblis ADOREMUS, vadovė Renata Kreimerė. Susirinkusiuosius geru žodžiu į šventes palydės bendruomenės autoritetai, sušalusiuosius šildys kvapni arbata ir bendrystės džiaugsmas. Visi atėjusieji turės galimybę savo auka prisidėti prie Šv. Jono bažnyčios atstatymo. Renginys, telkiantis bendruomenę prarasto uostamiesčio simbolio atgimimui, ne pirmus metus vyksta klaipėdiečio verslininko Algirdo Aušros iniciatyva.

Prie eglutės bursis gerumo iniciatyvos

Prie Kalėdų eglės kasmet besiburiančias labdaringas iniciatyvas gruodžio 1-ąją pradės „Maltiečiai“, kviesiantys į Teatro aikštę ragauti gerumo sriubos. Auka už sriubą taps maisto daviniu vienišiems, nepritekliuje gyvenantiems seneliams.

Gruodžio 14-ąją, šeštadienį nuo 12 val. Žvejų ir žuvies perdirbėjų konfederacija bei Karinės jūrų pajėgos klaipėdiečius kvies į tradicinį, jau 18-ąjį prieškalėdinį susibūrimą skanauti žuvienės ir kareiviškos košės.

Gruodžio 15-ąją, sekmadienį, nuo 12 val. senamiesčio gatvėse vyks jau 7- asis labdaringas kalėdinis bėgimas „Padovanok senjorams Kalėdas“, organizuojamas Lietuvos verslo kolegijos. Surinktos lėšos bus skirtos Maltos ordino pagalbos tarnybai, globojančiai savimi negalinčius pasirūpinti senolius.

***

Suplanuotų renginių atviroje ledo čiuožykloje laikas gali būti koreguojamas dėl oro sąlygų.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(1 žmogus įvertino)
5.0000

Top naujienos

Kada karantino ribojimai keisis: rimtesnes atlaisvinimo priemones siūlo atidėti vasariui (52)

Koronaviruso statistiniai skaičiai lėtai, bet pozityvesni. Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (...

Modesta Meškė | D+

Vos prieš pusmetį vegane tapusi Laura: pavyko atsikratyti erzinančios ir išvaizdą darkančios ligos plitimo (1)

33 metų Lauros Čekanavičienės veganės stažas – tik pusmetis, bet jau ketverius metus moteris...

Jungtinė Karalystė užsidaro: nuo pirmadienio visiems atvykusiems privaloma saviizoliacija

Visos keliavimo išimtys Jungtinėje Karalystėje bus panaikintos nuo pirmadienio ir visi...

Eurolygos mūšis Sankt Peterburge: „Zenit“ – „Žalgiris“ (45)

Dvigubą Eurolygos savaitę Kauno „Žalgiris“ (11-8) baigs dvikova Sankt Peterburge su vietos...

Po istorinių žingsnių JAV – šokas ne tik amerikiečiams: tokių įvykių Vašingtonas nėra matęs (267)

JAV Atstovų Rūmai trečiadienį nubalsavo už istorinę antrąją apkaltą prezidentui Donaldui...

Kardiologė patarė, kaip infarkto ir insulto riziką sumažinti perpus: žuvų taukai čia nepadės (5)

Organizmo veiklai reikalingų medžiagų rezervą gyventojai vis dažniau stengiasi papildyti...

Norvegai siūlo neskubėti skiepyti nuo COVID-19 ypač senų ir silpnų žmonių (266)

Norvegai pranešė, kad skiepyti nuo COVID-19 labai senus ir nepagydomai sergančius žmones gali...

Prieš rekordinius šalčius Lietuvoje - gyvybiškai svarbūs perspėjimai: tarnybos tam ruošiasi iš anksto (19)

Artimiausiomis dienomis Lietuvoje bus labai šalta. Sinoptikai prognozuoja, kad pajausime šią...

Transliacija / Dakaras be cenzūros: Gelažninko pergalė ir sėkmingas Lietuvos komandų finišas

43-iasis Dakaro ralis pergalingai baigėsi Lietuvai: pirmą kartą Lietuvos lenktynininko pavardė...

Navalno sugrįžime į Rusiją žurnalistai nepageidaujami: aiškina koronaviruso grėsme (7)

Maskvos Vnukovo oro uostas , kur sekmadienį iš Berlyno turi atskristi opozicionierius Aleksejus...