aA
Šeštadienį Kauno Rotušės aikštėje minia žmonių susirinko į pagrindinės miesto eglės – karuselės įžiebimo šventę.
Kaune įžiebiama Kalėdų eglė
© Kas vyksta Kaune nuotr.

Pasitiko milžiniški, balti arkliai

Šventė surengta įspūdinga: 18 val. į Rotušės aikštę, nešina baltais, 4 m aukščio baltais arkliais, įžygiavo profesionali gatvės teatro trupė „La Compagnie des Quidams“ iš Prancūzijos. Ji lankytojams dovanoja teatro, šokio ir cirko elementų kompoziciją.

Trupė atlieka kerintį vaidinimą, susirinkusiems mažiesiems kuria tikrą pasaką. Artistai tarsi simboliškai įsups kalėdinės eglės-karuselės ratą. Iš karto po jų pasirodymo keturi būgnininkai atliks meninį performansą.

Įspūdį sustiprino pagrindinis šventės svečias – tikrų tikriausias Kalėdų Senelis, kalbinęs mažuosius ir teiravęsis, ar vaikai labai jo laukia.

Koncerto šįmet atsisakyta, nes kaip prieš tai pasakojo kalėdinių renginių ciklą Kaune organizuojančios VŠĮ „Šou lyga“ direktorius Remigijus Knabikas, išskirtinės estrados žvaigždės kainuoja didelius pinigus, o ir žiūrovų šaldyti nenorėta: „Tokiu laikotarpiu jos labai užimtos. Šiemet atsisakėme koncertų, kurie žmones aikštėje įšaldo kelioms valandoms.“

Eglutės įžiebimo renginys vyks apie valandą. Jos kūrėja Jolanta Šmidtienė teigė, kad renginys pavyko puikiai, nors sniego ir trūko, nuotaikos geriausios: „Džiaugiamės švente, nuotaikos tokios, kokias atsinešame, tad linkiu džiaugtis švente“, – kalbėjo J. Šmidtienė.

Ir vėl išskirtinė eglė

Ypatingoji eglė pradėta gaminti dar rugsėjo mėnesį, įvairiose miesto vietose, jos darbai Rotušės aikštėje pradėti lapkričio pradžioje. Kauno kalėdinė eglė Eglė šįmet yra 16 metrų aukščio, dar du metrus užima jos viršūnės dekoracija.

Šįmet eglė vėl išskirtinė: jos apačia pavirto besisukančia karusele, ant kurios kiekvienas gali pasisupti, karuselė veikia ištisą parą, supimuisi įrengta 12 dailių arklių. Tikimasi, kad kauniečiai ir miesto svečiai patys susitars kam ir kiek laiko suptis bei keblumų dėl to nekils.
Vienas sukimosi seansas vyks dvidešimt minučių, ant ypatingojo įsimylėjėlių arkliuko tilps du žmonės.

Ant pakylos pastatyti suoliukai, prisėdus čia galima išgerti arbatos. Iš viso ant judančios konstrukcijos tilps daugiau kaip 100 žmonių. Konstrukcija papuošta žaisminga kompozicija iš kėdutės, staliuko, mažų supynių, arkliukų, pianino, dviratuko bei kitų dekoracijų. Karuselė išsiskiria veidrodiniu atspindžiu, sukuriančiu išskirtinį eglės efektą.

Eglės viršus sudarytas iš 40-ies žaliaskarių, atvežtų iš Kauno girininkijos. Eglės ūgis siekia 16 metrų, skersmuo – beveik 15 metrų. Eglė šviečiančiomis girliandomis sujungta su kalėdiniu miesteliu – dvylika mažų namelių, juose bus sekamos pasakos, gaminami rankdarbiai, pardavinėjama kakava ir saldumynai.

Kalėdinio miestelio papuošimui sunaudoti keli kilometrai šviečiančių girliandų.

Bus puošiama išmaniuoju būdu

Kaip ir pernai, šįmet eglė bus interaktyvi, ją internetiniame puslapyje galės valdyti kiekvienas panorėjęs gyventojas. Bus galima keisti eglės spalvas, palikti linkėjimus, juos eglutėje rodys 6 ekranai, sveikinimai bus matyti ir interneto puslapyje.

Skirtingomis spalvomis eglę bus galima apšviesti minutei laiko.

Už techninę eglės dalį atsakingas architektas Andrius Efimenko akcentavo, kad šįmet išskirtinė eglės kompozicija: daroma aikštė aikštėje. „Didžiausias iššūkis buvo sutvarkyti ne tik eglės aukštį, bet ir plotį bei padaryti eglę nuolatiniame veiksme. Tikime, kad pavyko“, – kalbėjo pašnekovas.

Įspūdingas vaidinimas, Kalėdų Senelis ir fejerverkai

Pagrindinės miesto eglės renginys pasakiškai įspūdingas: į aikštę pirmiausiai įžygiavo prancūzų gatvės teatro trupė „La Compagnie des Quidams“, kuri su 4 m aukščio baltais arkliais atlilo kerintį vaidinimą, aikštėje mažieji sutiko Kalėdų Senelį, 18:46 val. bus įžiebta eglutė su kalėdiniu miesteliu, o 18:48 val. šventę apipavidalins gausūs fejerverkai.
Numatoma, kad didesnis srautas žmonių į aikštę pradės plūsti likus pusvalandžiui iki renginio pradžios.

Šventės pabaiga numatoma 19 valandą.

Veiks Kalėdų miestelis

Kalėdų eglės įžiebimu Rotušės aikštėje prasidėjo iki sausio 8 d. vyksiantis renginių ciklas. Gruodžio 3 d. čia bus oficialiai atidarytas Kalėdų miestelis, o gruodžio 17-ąją bus duota pradžia interaktyviai kalėdinių 3D projekcijų zonai, kuri veiks dvi savaites iki Naujųjų.

Kiekvieną vakarą vaizdo projekcijos papuoš rotušės pastatą, 3-5 žaidėjai gaus skirtingų spalvų burtų lazdeles ir turės nukreipti jas į projekciją, kurioje matysis lede įšalę personažai.
Žaidimo dalyviai varžysis, kam pavyks greičiau juos išlaisvinti. Gruodžio 31-osios vakarą Rotušės aikštėje Kaunas pasitiks 2017-uosius.

Eglutės kompozicija Kauno miesto savivaldybei atsieis apie 80 tūkst. eurų, tiek pat atsieis ir žiemos šventinio laikotarpio renginiai.

Daugiau skaitykite čia.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Jokių išimčių: iš Lukiškių iškeliami kaliniai, vaikžudė Bružaitė bus įkalinta su moterimis virš tūkstančio kalinių liks laisvėje (41)

Lukiškių tardymo izoliatorius-kalėjimas su daugiau kaip 600 kalinių iš Vilniaus centre...

Kubilius turi pasiūlymą Skverneliui: kamšant biudžeto skyles, verta svarstyti NT mokestį

Sumažinus darbo apmokestinimą atsirado unikali galimybė įvesti kitus mokesčius, pavyzdžiui,...

Ekonomistai perspėja: Lietuva gali prarasti tik ką atgautus Baltijos tigro marškinius (223)

Krizės ženklai yra matomi ir jei sunkmetis ateis – neišvengiamai palies Lietuvą, tačiau kiti...

Skvernelis kirto Grybauskaitei: prezidentės politiką iliustruoja „tulpių paštas“ valdančiuosius bandoma „sumonstrinti“ (1677)

Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis ketvirtadienį pareiškė, kad prezidentės Dalios...

Mokytojų derybos pajudėjo: labai norime Kūčias sutikti namuose papildyta (397)

Ketvirtadienio rytą mokytojai su laikinai Švietimo ir mokslo ministro pareigas einančiu Roku...

Palygino kelionių organizatorių pasiūlymus: poilsis ten pat, o kainų skirtumas – 400 eurų (138)

Planuojant kelionę visuomet svarbu gauti norimo tipo poilsį už geriausią įmanomą kainą. Vis...

Šaras į Miuncheną skrenda ramus – vietoje traumuotų žaidėjų atsiranda galimybė kitiems į rikiuotę grįžta Jankūnas (13)

Kauno „Žalgiriui“ Eurolygos rungtynėse su tiek pat pergalių turinčia (5/6) Miuncheno...

Įteisino lengvatą, bet vairuotojai įpročių nekeičia – naujove naudojasi vos 2 iš 10 (86)

Jau pusmetį Lietuvos vairuotojai neprivalo su savimi vežiotis krūvos dokumentų, tačiau 8 iš 10...

DELFI „Miestai“ reklamose filmavosi iš jų kilusios žvaigždės (1)

Lapkričio pradžioje naujienų portalas DELFI pristatė kanalą „ Miestai “, kuriame skaitytojai...

Visiems vietos po saule nėra: Lietuvos ūkininkų organizacijos Briuselyje mitinguoja atskirai pastebėta ir Grybauskaitė (3)

Šiandien Briuselyje mitinguos dvi konkuruojančios ūkininkų organizacijos – Maisto taryba, kuri...