„Įkvėpimo šių metų Kalėdoms semtis galima gamtoje, skandinavų mituose bei šių šalių tapytojų darbuose. Vyraus daug skirtingų žalios spalvos atspalvių bei natūralių medžiagų. Bendra atmosfera bus šviesi ir lengva. Visa tai tam, kad jaustumės kuo arčiau gamtos. Natūralu, mistiška, nostalgiška – tai pagrindiniai žodžiai, apibūdinantys šių metų Kalėdų dekoro kryptį“, – pranešime žiniasklaidai sako IKEA interjero dizainerė Kristina Sutkienė.

Trys žingsniai stilingai papuoštų namų link

Vis tik tam, kad nepasimestume tarp to kas madinga, ką turime iš anksčiau bei kas tinka prie mūsų namų interjero, specialistė išskiria tris pagrindinius žingsnius, padėsiančius išlaikyti vientisumą bei šventes pasitikti stilingai.

 Dekoracijos iš natūralių medžiagų

„Pirmiausia, prieš ruošiant namus tamsiajam metų laikui reikėtų susitvarkyti, taip, kaip keičiantis sezonui tvarkomės spintą: visas šiltojo sezono dekoracijas, pagalvių užvalkalus paslėpti iki pavasario ir tik tuomet traukti žiemiškus bei Kalėdinius atributus. Taip pradėsite lyg nuo švaraus lapo, namai nebus apkrauti įvairiais daiktais, bus lengviau išlaikyti dekoravimo temos vientisumą“, - sako K. Sutkienė.

Antrasis žingsnis turėtų būti, jau turimų dekoracijų ir aksesuarų peržiūrėjimas bei apgalvojimas, kuo galėtume papildyti ir taip atnaujinti savo turimą kolekciją, kad erdvė, Kalėdų stalas ar eglutė suspindėtų naujomis spalvomis. Galbūt pakaks tik pakeisti staltiesę ir įsigyti dirbtinį eglišakį stalui dekoruoti. O gal eglutei papuošti reikia keleto tikrai išskirtinių žaisliukų, kurie papildytų jau turimus? Išlaikant vientisumą sukursite harmoningą įspūdį ir sustiprinsite šventinio laikotarpio jaukumą. Jungiamasis elementas gali būti spalvos, medžiagos, raštai ir pan.

 Kalėdų eglutės dekoravimas

Trečiuoju žingsniu interjero dizainerė rekomenduoja įkvėpimo paieškoti Kalėdinėse tendencijose. Šių metų Kalėdų dekoravime dominuos dvi stilistikos – moderni ir tradicinė. Vieną iš jų pasirinkti galima derinant prie savo namų interjero.

Šių metų tendencijos

„Nors abejose kryptyse dominuos žalios ir raudonas deriniai, jų atspalviai bus skirtingi. Moderniame interjere labiau tiks ryškios ir gaivios spalvos, kur dominuos žaliosios citrinos ir pavasario žolės žali atspalviai, jas papildys šermukšnių raudonio spalvos akcentai, o foną ryškiems akcentams sukurs neutralios smėlio ir šviesiai rudos spalvos. Šias spalvas siūloma derinti su šviesia mediena, kamštine medžiaga ir moderniais grafiniais raštais. Tuo tarpu tradicinio stiliaus interjere labiau tiktų gilūs spalvų tonai, prislopintos spalvos. Šios spalvos derinamos su neapdorota mediena, natūraliomis medžiagomis, tokiomis kaip linas, džiutas, vilna“, – IKEA pranešime žiniasklaidai minėjo K. Sutkienė.

 Skandinavų mitų įkvėptos tendencijos

Ji priduria, kad ruošiant namus šaltajam metų laikui reikėtų nepamiršti ir daugiau šviesos šaltinių, kurie suteikia taip trokštamo jaukumo. Tokie sprendimai tinka bet kuriame interjere. „Viena gražiausių skandinavų Kalėdinio laikotarpio tradicijų yra įžiebti šviesą languose tiems kurie grįžta namo. Šią gražią tradiciją mes kiekvienas galime pritaikyti savo namuose ir languose įžiebti Kalėdinę žvaigždę ar girliandą, taip sukuriant jaukią atmosferą tiek namuose tik gatvėje praeinantiems žmonėms“, - sako interjero dizainerė.

 Metalinė kalėdinė eglė

Kokias dekoracijas rinktis Kalėdų eglei?

Be tradicinių stiklinių žaisliukų, šiais metais ant Kalėdų eglučių vyraus žaisliukai, pagaminti iš natūralių medžiagų – šiaudų, medžio, popieriaus. Puošiant eglutę interjero dizainerė siūlo rinktis skirtingo dydžio ir formų, bet tarpusavyje derančius žaisliukus ir papuošimus.

 Dekoracijos iš popieriaus

„Moderniame interjere šiemet siūlau derinti blizgius skirtingo dydžio sidabrinius ir žaliųjų citrinų spalvos burbulus su elegantiškais lašo formos žaliais žaisliukais, o kaip akcentą pasirinkti skaidrius varveklio formos žaisliukus. Taip sukursite harmoniją tarp klasikinės formos apvalių papuošimų, kurie tarsi užpildys eglutę, ir akcentinių papuošimų, kurie trauks akį. Norint labiau tradicinės išraiškos siūlau naudoti tokį patį principą, tačiau kaip akcentą naudoti popierinius ar šiaudinius papuošimus“, - sako K. Sutkienė.

Tie, kurie nori Kalėdas švęsti tvariau, gali rinktis alternatyvių kalėdinių eglučių ar net papuošimų, sukurtų iš perdirbtų ar natūralių medžiagų. Ieškantiems tvaresnės Kalėdų eglutės alternatyvos interjero dizainerė pataria rinktis dekoraciją pagamintą iš bambuko ar popieriaus. Jei namuose ankštoka, išeitis gali būti originali plokščia metalinė Kalėdų eglutė, tarnausianti daugybę metų.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (11)