Kaip informuoja Akmenės rajono savivaldybė, šiųmetėje eglės puošyboje pratęsta 2020-ųjų idėja ir simboliai – didžiulės šviečiančios žvaigždės. Tik pernai jų spindėjo keliasdešimt, o šiemet kelis kartus daugiau – net 180, jos ne tik pakibdytos ant karkasinės eglės šakų, bet ir išbarstytos kalvelėmis banguotoje aikštės erdvėje. Naujosios Akmenės miesto seniūnas Rimvydas Juozapavičius juokauja, kad prieš metus pagrindinė rajono eglė simbolizavo kelią į žvaigždes, o šiemet – gyvenimą tarp žvaigždžių!

Naujosios Akmenės eglė

Akmenės krašto svarbiausios kalėdinės eglės padabinimo idėja gimė Ingos Stankuvienės galvoje. Inga – Naujosios Akmenės „Saulėtekio“ progimnazijos dailės mokytoja – metodininkė. Ji miesto eglę ir jos aplinką, Savivaldybės administracinio pastato bendrąsias patalpas metų pabaigos šventėms dekoruoja jau kelerius metus iš eilės ir vis nustebina išradingumu, įdomiais deriniais ir detalėmis, kurias gamina ir savo rankomis. Ir šiemet eglės puošmenos pagamintos iš labai paprastų medžiagų, kurios sumaniai panaudotos pavirto nuostabiomis žvaigždėmis.

Medžiagų didžiulei eglei puošti, o jų prireikė nemenkai, padovanojo ūkininkas ir verslininkai. UAB „Naujosios Akmenės komunalininkas“ kelias savaites virino karkasus žvaigždėms gaminti, o paskui jas sukabino ir apšvietė. Akmenės rajono savivaldybės Užimtumo didinimo programoje dalyvaujantys akmeniškiai buvo apmokyti ir gamino žvaigždes. Akmenės rajono savivaldybės kultūros centras į eglės įžiebimo šventę linksminti mažų ir didelių akmeniškių pakvietė „O lia lia“ vaikų chorą bei atlikėjus Irūną ir Marių Jampolskį. Na, o Kalėdų seneliu persirengti ir tą vakarą pabendrauti su vaikučiais sutiko Akmenės rajono savivaldybės mero pavaduotojas Tomas Martinaitis!

Naujosios Akmenės eglė

Kalėdinė pasaka, sukurta centrinėje miesto aikštėje, čia nesibaigia! Netoliese ją pratęsia miestelėnų sumanumą, nagingumą ir švenčių laukimą atspindinti Kalėdinių eglučių galerija. Joje nuo miesto Kultūros rūmų iki stadiono rikiuojasi 36 eglutės, kurias savadarbiais kuo išradingiausias žaislais apkabinėjo rajono įmonės, įstaigos ir organizacijos. Tai irgi tęstinė veikla, kurios idėja noriai nebe pirmus metus palaikoma miestelėnų, šiemet Kalėdinių eglučių mišką pasiūliusių įžiebti moderniai sutvarkytoje naujoje miesto erdvėje.

Tik šiemet eglučių miško puošėjų prašyta nepamiršti nuo taršos kenčiančios gamtos, atliekų gausoje skęstančios aplinkos: eglučių žaisliukus siūlyta gaminti iš gamtinių, savaime suyrančių žaliavų. Arba panaudoti perdirbamas medžiagas. Ir ne pirkti naujus eglučių puošybos elementus, o pasitelkus fantaziją pagaminti juos iš naudotų, buityje nebereikalingų daiktų, pluoštų, įrankių, žaislų... Netrukus prasidės elektroniniai rinkimai: bus balsuojama už gražiausią, originaliausią įmonių, įstaigų ir organizacijų Kalėdinę eglutę.

Naujosios Akmenės eglė
Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (13)