aA
Šeštadienį kartu su daugeliu kitų Lietuvos miestų Kaune įsižiebė laikinosios sostinės Kalėdų eglė. Po metų pertraukos šiemet kurti pagrindinę miesto eglę vėl patikėta miesto menininkei Jolantai Šmidtienei. Aplink eglę tradiciškai suformuotas kalėdinis miestelis, padalintas į skirtingas erdves: maisto, saldumynų, karštų gėrimų zona, amatininkų zona, vaikų zona, jaunimo zona, meno instaliacijų zona. Šalia eglės bus pasakos atributų: bus tam tikrų personažų, muzikinių instrumentų.

Šventinį koncertą pradėjo vaizdai su kalėdinio miestelio statymo akimirkomis. Po jų choras atliko kalėdinę giesmę. Pasibaigus giesmei vakaro vedėjai Mantas Stonkus ir Ugnė Skonsmanaitė pristatė Eurovizijoje šiemet dalyvavusią Ievą Zasimauskaitę, kuri kelias dainas.

Prieš didįjį eglės įžiebimą ant scenos užlipo Kauno miesto meras Visvaldas Matijošaitis. Netrukus ant scenos pasirodė ir Kalėdų senelis, kuris kartu su meru skambant atgaliniam skaičiavimui paspaudė raudonąjį mygtuką ir įžiebė Kalėdų eglę.

Įžiebus eglę iš jos vidaus išėjo nykštukas su degančiu žibinti ir paskelbė Kalėdas Kaune.

Po paskelbimo ant scenos pasirodė grupė „Biplan“ su daina „Kalėdų eglutė“ ir „Tavęs visi pasiilgo“. Tarp dainų renginio vedėjas M. Stonkus kreipėsi į eglės kūrėją Jolantą Šmidtienę, kuri atskleidė, kad prie eglės kūrimo prisidėjo visas miestas.

Pasibaigus „Biplan“ dainoms, po šventinio laikotarpio pristatymo, ant scenos pasirodė „Daddy was a milkman“, kuris atliko tris dainas, vieną iš jų su Justinu Jaručiu. J. Jarutis pasiliko ant scenos ir, padainavęs dar vieną dainą ant scenos pakvietė dainininkę Monique su kuria duetu atliko kūrinį „Stay with me“, po jo dar vieną dainą „Before you“.

Po muzikinio intarpo vakaro vedėjai kalbino legendinius Kauno šokio trenerius Jūratę ir Česlovą Norvaišas. Netrukus ant scenos pasirodė Birutė Dambrauskaitė, po jos – dar kartą savo pasirodymui sugrįžo Monique.

Šventinę vakaro programą Kauno rotušėje baigė fejerverkai.

Šių Kauno metų eglė suformuota iš karkaso ir į jį sumautų eglių šakų. Pagrindinis eglės kūrėjos J. Šmidtienės tikslas - sukurti apsnigtos eglės įspūdį, todėl ant jos buvo kabinami ne žaislai, ne žvaigždės, o stengtasi sudaryti pusnių įspūdį. Tam panaudoti plastiko šiaudeliai, kurių faktūra primena sniegą.

Aukščiausia ir dailiausia Kalėdų eglė, mylimiausi atlikėjai, galingi chorai ir šokėjai, ypatingu kinkiniu atvyksiantis Kalėdų Senelis ir nykštukai bei jaukaus kalėdinio miestelio šurmulys – toks renginys „Tikros. Kalėdos. Kaune“ džiugina miesto gyventojus ir svečius.

„Kurdami eglutės įžiebimo renginio koncepciją neturėjome tikslo priblokšti visus pompastiniais sprendimais – norėjome tiesiog pradžiuginti žmones. Mums rūpi sukurti jaukią atmosferą, kad būtų šilta ir smagu, kad žmonės galėtų šokti, dainuoti bei šypsotis vienas kitam, o ne apakinti lempučių įvairove. Tikimės, kad renginys atitiks savo pavadinimą – „Tikros.Kalėdos.Kaune“ ir visus drauge kvies pasvarstyti, kas kiekvienam iš tiesų yra tikros Kalėdos“ – šią savaitę kalbėjo renginio režisierė Jurga Klimaitė-Riebling.

Kauno eglės įžiebimo renginyje koncertuoja Ieva Zasimauskaitė, Monique, Justinas Jarutis, „Biplan“, „Daddy Was a Milkman“ ir Birutė Dambrauskaitė, kurią jau kelios klausytojų kartos su meile vadina Mama Estrada.

Šventėje taip pat - Kauno technologijos universiteto akademinis choras „Jaunystė“, vadovaujamas charizmatiškos dirigentės Danguolės Beinarytės ir Aleksandro Kačanausko muzikos mokyklos grupė „Dangi&Dangiukai“. Šokio ir akrobatikos elementus šventėje kuria žinomo choreografo Kęstučio Baranausko suburta komanda.

Šiemet pirmą kartą eglutės įžiebimo šventėje įrengta speciali pakyla, skirta žmonėms su negalia. „Kaunas 2022“ iniciatyva pastatyta pakyla leidžia visavertiškai dalyvauti renginyje kelioms dešimtims judėjimo negalią turinčių žmonių ir juos lydinčių asmenų.

Gruodžio 1-ąją Rotušės aikštėje atidaromas šiltas, šviesus ir jaukus kalėdinis miestelis, kuriame prekeiviai pasiūlys stilingų dovanų, veiks kūrybinės dirbtuvės, skanėstų nameliai. Kauniečiai aikštėje galės leisti romantiškus vakarus, siųsti bičiuliams nuotraukas iš specialiai tam skirtų taškų.

Kalėdų miestelyje vyks ir susitikimai su atlikėjais, rašytojais, dailininkais. Bus rengiami kino seansai, nestigs įvairios veiklos, kad žmonės norėtų leisti laiką Kauno Rotušės aikštėje ir savaitgaliais, ir paprastomis dienomis.

Šįmet miestas papuoštas naujomis ir pernai įsigytomis dekoracijomis. Lietučio girliandomis virš gatvių, dekoracijomis ant apšvietimo atramų pasipuošė Kauno miesto gatvės, tiltai ir parkai.

Visos naujos dekoracijos atsirado Rotušės aikštėje, po kelias naujas dekoracijas įrengtos Vilniaus gatvėje, Santakos parke. Papildomai ir daugiau papuošti medžiai Muzikinio teatro sodelyje, Santakos parke, medžiai prie arkikatedros. Papildomas Kauno pilies papuošimas – nušvis pilies langai.

Kaip kasmet papuoštas ir Istorinės Prezidentūros sodelis – medžiai sužibo mėlynomis lemputėmis. Visą mėnesį nuo gruodžio 1 d. iki sausio 6 d. bus apšviestas Muzikinis teatras, meninis apšvietimas palies Maironio gimnaziją, gruodžio 7-9 d. spalvotai įsižiebs rotušė ir Jėzuitų bažnyčia.

Miesto vadovai tikina, kad kalėdiniam miesteliui ir eglei šiemet skirta apie 180 tūkst. eurų. Šventinė programa, tai yra ciklas nuo įžiebimo šventės iki Trijų Karalių, miestui kainuos dar 160 tūkst. eurų.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Nepilnametės išžaginimas mokyklos personalo nesukrėtė: visos jos čia tokios (29)

Stūmė, spyrė kojomis, kando. Prievartautojas atsitraukė, tačiau grįžo ir su visa jėga...

Praėjus 32 metams po mažamečių nužudymo trūko žudiko kantrybė teisme paskelbta siaubą keliančių nuotraukų (1)

Didžiojoje Britanijoje paskelbtas nuosprendis didžiulio atgarsio visuomenėje sulaukusioje byloje:...

Ne visi pedagogai verti šio vardo: šaukštas deguto sugadino medaus statinę (46)

Įžengusius į kabinetą rimtomis akimis nužvelgia trys iškiliausi Lietuvos partizaninių kovų...

Vytautas Landsbergis: negalima žiūrėti į gerovę tik iš ekonominės perspektyvos (1458)

Tėvynės Sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų ( TS–LKD ) garbės pirmininkas,...

Kristina susirūpino, ką valgo, kai smarkiai susirgo: pakeitusi kelis dalykus, dabar jaučiasi puikiai (11)

Vilnietė Kristina Bondar sveika mityba susidomėjo stipriai sušlubavus sveikatai. Moteris buvo...

Septynerių, o jau žarsto milijonus dolerių: „YouTube“ daugiausiai uždirbantis vaikas turtus susižėrė žaisdamas Turtingiausių pasaulio „jutuberių“ TOP10 (7)

Nustebsite sužinoję, kad daugiausiai „ YouTube “ uždirba ne grožio žinovė ar žaidimų...

Esate žema ir putlių formų? Pravers šie laiko patikrinti stiliaus patarimai (5)

Jeigu esate apvalaus kūno sudėjimo ir vos 163 centimetrų ūgio ar dar mažesnė, tuomet jums...

Anglišką gardumyną pamėgo ir lietuviai: nesunkiai pasigaminsite ir patys 3 skirtingi receptai (1)

Artėjant gražiausioms žiemos šventėms, dažnas intensyviai galvojame ne tik kokiomis dovanomis...

Turtuoliai patys eglučių nepuošia: kam patiki ir kiek kainuoja

Darbai darbeliai, ir to trūksta, ir ano trūksta, ir kalėdinio gėrimo „Eggnog“ taip pat... –...

Kaip sulaukti 100 metų ir turėti šviesų protą: 10 mokslininkų rekomendacijų (100)

Vis daugiau žmonių gyvena ilgai – kai kurie 100 metų ir ilgiau. Mokslininkai bando suprasti, kaip...