Na, o šv. Kalėdų laukimas visiems jau vasarą prasideda, kai ima kalbėtis apie sodybos papuošimą. Gruodžio pradžioje jų namas ir kiemas suspindi lyg pasakoj. Visi medžiai, krūmai ir krūmeliai apkabinami girliandomis, o nuo namo jų niekada nė nenuima. Šiemet, sako, apie 2 km tų girliandų panaudojo. Važiuoja ir važiuoja mašinos to grožio apžiūrėti, o kaimynai žiemai prasidėjus vis klausia, kada gi įžiebs. Ir jokio taupymo Dudėnai nepaiso, nes juk Kalėdoms nieko negaila, net generatorių įsigijo, jei staiga elektra dingtų.

Pagrindinė puošybos entuziastė ir idėjų autorė – dukra Raminta, bet ir visos sesės jai padeda, o mama net ašarą braukia pasakodama, kokios geros jos dukros. Auksarankis tėtis vis kažką naujo sumeistrauja: tai angelą, tai briedžiukus, tai roges su nykštuku, eglę iš medžio pagaliukų, ant stogo kopėčiomis lipantį Kalėdų senelį. Idėjos jų galvose vis gimsta ir gimsta – kitais metais planuoja įrengti stoginę ir pastatyti prakartėlę, dar labai nori šviečiančios lelijos.

Trečius metus Dudėnai dalyvauja rajono savivaldybės organizuojamame kalėdinės puošybos konkurse. Šiemet jie bus sveikinami kaip vieni iš laimėtojų. Na o Raminta džiaugiasi, kad dabar Ceikinių seniūnijoje aplinkos tvarkymo specialiste dirba, todėl ir darbe gali prie grožio kūrimo jų puikiame kaimelyje prisidėti. Dudėnų sodyboje yra ką pamatyti ir vasarą. Tuomet namai gėlėse skęsta.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės