„Eglė mūsų kieme Tvenkinio gatvėje buvo pasodinta maždaug prieš dvidešimt metų, tik pradėjus statyti namą. Tai buvo pirmasis čia pasodintas augalas. Pradžioje labai blogai augo, tačiau, paklausę draugų patarimo, pradėjome ją nuolat girti, – apie Kretingai dovanotą žaliaskarę pasakojo N. Byčenkienė, - Atsisveikinti su egle šiandien kiek sunkoka, net visą naktį nemiegojau. Tačiau svarbiausia, kad ji džiugintų visus švenčių laukiančius kretingiškius."

Kretingos rajono savivaldybės mero Antano Kalniaus teigimu, pastaraisiais metais Kretingoje būdavo puošiama karkasinė egle su tikromis eglės šakomis. Tačiau kaskart dalis kretingiškių vis išsakydavo nuomonę, kad norėtų, jog pagrindinė miesto Kalėdų eglė būtų natūrali.

„Būtent todėl ir buvo nuspręsta po kelerių metų pertraukos Kretingoje vėl puošti natūralią eglę. Pradžioje planavome viešai kreiptis į visus rajono gyventojus su prašymu eglę miestui padovanoti. Tačiau netikėtai miesto seniūnė sulaukė kretingiškės Neringos Byčenkienės skambučio ir siūlymo Kretingai dovanoti jos kieme augančią žaliaskarę. Seniūnei pamačius eglės grožį – abejonių neliko. Manau, kad pamatę šią eglę, ją dovanojusiai kretingiškei bus dėkingi ir visi miestiečiai. Savo ruožtu, manais už dovanotą žaliaskarę, savivaldybė pirmadienį jai padovanojo mažą eglutę, kuri, tikimės, netruks prigyti", – pranešime spaudai sakė A. Kalnius.

Kalėdų eglės įžiebimo programos „Ledo karalystė" renginiai Kretingoje prasidės penktadienį (gruodžio 2 d.) ir tęsis iki sekmadienio (gruodžio 4 d.).

Tradiciškai šventinį savaitgalį Kretingoje vyks dvi kalėdinės mugės. Penktadienį ir šeštadienį M. Valančiaus viešojoje bibliotekoje sušurmuliuos kalėdinė mugė „Įkvėpk! Kalėdos!", o šeštadienį nuo ankstyvo ryto iki vakaro Rotušės aikštėje veiks Kalėdų turgelis.

Šeštadienį 17.00 val., Kretingoje viešint Sniego karalienei, Rotušės aikštėje sužibs pagrindinė miesto Kalėdų eglė.

Taip pat šeštadienio ir sekmadienio vakarais Rotušės aikštės skveras virs šviesos bei garso menininkų sukurtu stebuklingu mišku, kuriuo pagrindiniu akcentu taps ledinės širdies instaliacija. Nuo šeštadienio čia bus galima pasivaikščioti ir kretingiškių sukurtų nykštukų alėja.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės