Šiandien Vilniaus centre, V. Kudirkos aikštėje, garavo sriuba. Taip vilniečiams ir miesto svečiams buvo priminta, kad po truputį Lietuvoje įsibėgėja labdaros akcija „Maltiečių sriuba 2012“, skirta atkreipti visuomenės dėmesį į vienišus ir ligotus senolius.
Valdas Adamkus
© Organizatorių archyvas

Pirmąjį sriubos samtį įpylė akcijos globėjas prezidentas Valdas Adamkus, sveikinamąjį žodį tarė iš Vokietijos atvykęs Nepaprastasis ir įgaliotasis Maltos Ordino ambasadorius Lietuvai baronas Christianas von Bechtolsheimas. Žymūs televizijos laidų vedėjai vaišino praeivius specialiai „Čiop čiop“ kulinarijos laboratorijoje išvirta sriuba, o grupės „Šarka“ merginos kvietė prisidėti prie projekto aukomis. Labdaros akcijos organizatoriai – Maltos Ordino ambasada ir Maltos Ordino pagalbos tarnyba Lietuvoje, Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija (LRT), prodiuserinė kompanija „Just TV”.

„Kaip Maltos ordino ambasadorius Lietuvoje, labai džiaugiuosi, kad tiek daug žmonių jūsų šalyje palaiko maltiečių tikslus ir prisideda prie jų įgyvendinimo. Šie amžini pagalbos kitiems principai yra veiksmingi visose pasaulio šalyse ir visose visuomenėse, – sakė baronas Christianas von Bechtolsheimas. – Jau daugiau kaip 20 metų Lietuvos senoliams skiriame įvairias socialines programas, kurios pakeitė šių žmonių gyvenimą. Tai įvyko Lietuvos žmonių gerumo, jų savanorystės dėka. Šioms maltiečių programoms ir toliau reikia jūsų paramos, tik ji gali padėti joms tęstis toliau“.

Pasak ambasadoriaus, labai svarbu įtraukti į socialinę savanorišką veiklą Lietuvos jaunimą: „Kiekvienos visuomenės ateitis priklauso nuo jaunimo. Jeigu jaunimas atsakingas, besirūpinantis silpnesniais, ligoniais – visuomenė stipri ir pajėgi išspręsti visas problemas”.

Akcijos „Maltiečių sriuba“ renginio metu sostinės centre buvo vaišinama specialia sriuba. Ją, padedami kulinarijos laboratorijos „Čiop čiop“ kulinarų, gamino ambasadoriaus žmona baronienė Annabel von Bechtolsheim, iliuzionistas Mantas Wizard, verslininkas Žilvinas Grigaitis, grupės „Šarka“ narės Kristina Ivanova ir Gintarė Valaitytė bei televizijos laidų vedėjas Marijus Žiedas. Pasak sriubos virėjų, tai ypatinga sriuba – gerumo sriuba, pagardinta lietuviškais prieskoniais ir žolelėmis.

Šiais metais akcija „Maltiečių sriuba 2012” apkeliaus 21-ą Lietuvos miestą. Dar šią savaitę sriuba bus verdama: Kelmėje, Kėdainiuose ir Alytuje. Visą gruodžio mėnesį šalies miestų centrinėse aikštėse ir gatvėse vyks spalvingos labdaros akcijos, kurių metu Maltos Ordino pagalbos tarnybos savanoriai dalins Lietuvos kariuomenės ir kitų rėmėjų išvirtą sriubą, miestų gyventojų ir svečių lauks įvairių atlikėjų pasirodymai bei koncertai. Akciją užbaigs finalinis koncertas gruodžio 25 d., 19.30 val., kurį tiesiogiai transliuos LRT televizija.

Akciją „Maltiečių sriuba 2012“ galima paremti skambinant arba siunčiant žinutę trumpaisiais numeriais (1416 – auka 2 Lt, 1418 – auka 10 Lt). Norint paaukoti didesnę sumą, arba aukojant iš užsienio, tai galima padaryti pervedant pinigus į specialią projekto banko sąskaitą: LT294010042403974431. Daugiau informacijos: www.maltieciai.lt

Praeitais metais akcijos „Maltiečių sriuba” metu visoje Lietuvoje buvo surinkta 258 210 Lt. Šiais metais už šiuos pinigus vykdomi Maltos Ordino pagalbos tarnybos projektai „Maistas ant ratų” 15-oje miestų ir „Socialinė priežiūra namuose” 4-iuose miestuose, skirti vienišiems, sunkiai sergantiems, negalintiems savimi pasirūpinti žmonėms. Maltiečiai jau nuvežė daugiau kaip 50 000 porcijų karšto maisto vienišiems senukams į namus, tūkstančius kartų globotiniai yra aplankyti maltiečių slaugių.

Apie Maltos Ordiną ir Maltos Ordino pagalbos tarnybą

Maltos ordinas (MO) yra seniausia humanitarinės pagalbos organizacija pasaulyje, įkurta daugiau kaip prieš 900 m. Jeruzalėje. Šiuo metu MO vykdo pagalbos projektus 120-yje pasaulio šalių. Daugiau kaip 80 tūkst. MO savanorių visame pasaulyje teikia pagalbą 5 mln. skurstančiųjų bei ligonių, o taip pat – nukentėjusių nuo karo, gamtos katastrofų, stichinių nelaimių.

Maltos Ordino pagalbos tarnyba (MOPT) Lietuvoje yra Maltos Ordino socialinės pagalbos organizacija, įkurta 1991 m., dabar vienijanti daugiau kaip 700 savanorių. Pagrindiniai Lietuvoje vykdomi projektai: „Maistas ant ratų“ – karštos sriubos išvežiojimas į namus sunkiai sergantiems senukams 15-oje miestų, projektas „Socialinė priežiūra namuose“ 4-iuose miestuose, taip pat – socialiniai vaikų dienos centrai 8-iuose miestuose, veikia jaunųjų maltiečių organizacija.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Išgyvenęs alpinistas papasakojo, ką patyrė: sulaužyta koja ropojo iki kalnų namelio (65)

Kirgizijoje bendražygio netekęs alpinistas Kęstutis Skrupskelis papasakojo savo kvapą...

Lietuvių nuotykiai Šiaurės Korėjoje: vos išlipę iš lėktuvo svarstėme, kaip iš čia pabėgti (79)

Nuo pat vaikystės mane traukė keisti ir mistiniai dalykai. Buvo įdomu viskas kas baisu, gniaužia...

Gyventojai gavo didesnes pirmąsias šių metų šilumos sąskaitas (5)

Gyventojų sausį gautos sąskaitos už centralizuotai teikiamą šilumą buvo panašios į buvusias...

Ant „Bafta“ raudonojo kilimo – ne tik elegancijos, bet ir beskonybės proveržis (1)

Sekmadienį Londone įvykę BAFTA apdovanojimai dar kartą parodė, kaip svarbu apgalvoti kiekvieną...

Iš baimės pažeisti naująjį alkoholio įstatymą restoranas pribloškė klientus (107)

Nuo sausio 1-osios įsigaliojus naujiems Alkoholio kontrolės įstatymo reikalavimams, teisę...

Iš Pietų Amerikos grįžęs Užkalnis – apie piršlybas, naują būstą ir keistą sniegą (58)

Neseniai iš Pietų Amerikos grįžęs Andrius Užkalnis skaičiuoja, kad gimtojoje Lietuvoje pabus...

Kodėl nutilo Grybauskaitė (667)

Likus metams iki kadencijos pabaigos prezidentė Dalia Grybauskaitė pradėjo atostogauti, o...

Internete pasirodė homofobiškas vaizdo įrašas, raginantis rinkimuose balsuoti už Putiną (6)

Internete pasirodęs homofobiškas vaizdo įrašas, raginantis prezidentu perrinkti dabartinį Rusijos...

Rokas Grajauskas. Lietuvos ekonomika: prieš 100 metų ir dabar (22)

Nors šiandien, deja, ne visi gali pasakyti, kad Lietuvoje gyvenimas gerėja, istoriniai duomenys...

Alkoholio draudimų efektas: pardavimai krenta (88)

Alkoholinių gėrimų prekyba šiemet mažmeninės prekybos tinkluose „Maxima“ ir „Norfa“...