Pirkti dovaną vyrui – visada tam tikras išbandymas. Kadangi švenčių laikotarpis nenumaldomai artėja, jau būtų pats laikas pradėti sukti galvą ką padovanoti savo vyrui, draugui, broliui, tėčiui ar uošviui. Nesvarbu, ar kalbėtume apie atrodo viską turintį Jūsų brolį, ar apie tėtį, kuris pastoviai kartoja, jog jam dovanos pirkti išvis nereikia, išrinkti tinkančią ir patinkančią dovaną – tikras galvosūkis.
© Shutterstock nuotr.

Taigi, nors ir nėra tokios universalios dovanos, kuri patiktų kiekvienam, tačiau šiame straipsnyje bandysime pasidalinti su Jumis savo patarimais, kurie tikimės padės apsispręsti ir Kalėdų rytą dovanos gavėjas džiaugsis iš visos širdies, o ne stengsis išspausti dirbtinę padėkos šypsenėlę, rašo b-a.lt.

Patarimas numeris 1: „Jokių sentimentų“

Amerikiečių profesorė Margaret Rucker teigia, kad poroje su moterimi gyvenantys vyrai yra linkę dovanoti ir gauti dovanų ką nors praktiško ar tikrai reikalingo. Kol moteriškės svajoja gauti kalną rožių ar grįžusi iš darbo namo rasti paruoštą romantišką vakarienę dviems, vyrai tikisi dovanų gauti kažką tokio, ką gali laikyti rankoje ar kažkaip panaudoti. Taigi, jei norite pasinaudoti šiuo patarimu, tokiu atveju geriausiai tiks šios praktiškos ir dažnai panaudojamos dovanos:

Įrankių dėžė. Ši dovana ideali tiems vyrams, kurie nuolat ką nors meistrauja arba, kuriems dažnai tenka darbuotis namuose. Tai itin praktiška dovana, nes jei vyras jos neturi, anksčiau ar vėliau jis galvos apie įrankių dėžės įsigijimą.

Elektrinė skutimosi mašinėlė. Tai įrankiai, be kurių neapsieina nei vienas vyras. Kaip žinome, barzdos skutimasis dažnam vyrui užima daug laiko ir pastangų, taigi tokia dovana palengvins šį ritualą ir kartu parodys Jūsų dėmesį jam.

Kaklaraištis. Juk kiekvieno vyro gyvenime pasitaiko proga, kai tenka užsirišti kaklaraištį, taigi kodėl jam nepadovanojus vieno šv. Kalėdų proga? Tačiau, įsidėmėkite, ši dovana tinka tik tiems vyrams, kurie mėgsta kaklaraiščius arba juos jiems tenka ryšėti darbe. Jei tokią dovaną padovanosite jaunuoliui, nežinančiam net kaip jį reikia užsirišti – liksite nesuprasti.

Piniginė. Šį aksesuarą nešiojamės su savimi kasdien, tad piniginė pakankamai greitai susidėvi ir praranda prekinę išvaizdą. Kadangi kokybiška odinė piniginė kainuoja ne taip jau ir mažai, dažnam labai sunku būna pasiryžti įsigyti naują. Taigi, jei matote, jog Jūsų artimo ir brangaus vyro piniginė jau „atgyvenusi“ – drąsiai pirkite jam naują. Ir nepamirškite svarbaus prietaro – dovanodami įdėkite pinigėlį, taip piniginė trauks pinigus ir jos savininkas niekada nejaus jų trūkumo.

Delninukas. Dovana puikiai tinkanti iš tiesų užimtiems verslininkams ar kitos srities profesionalams, kurie dažnai pamiršta susitikimus, gimtadienius ir kitas sukaktis. Delninuką dovanojanti moteris gali tikėtis naudos ir sau – vyras gavęs tokią dovaną nebeturės teisės pamiršti Jiems abiem svarbių sukakčių

Chalatas. Vonios chalatas – puiki dovanos idėja tiems, kuriems patinka atsipalaiduoti savaitgalio rytus leidžiant namuose – jaukiai bei prabangiai atrodant.

Kvepalai. Puikaus aromato kvepalai – dovana, tinkama tiek draugui, tiek artimesniam žmogui. Ši dovana jos gavėjui signalizuos apie tai, jog Jums jis rūpi ir Jūs norite jį paversti vyru, kuriam neįmanoma atsispirti.

Patarimas numeris 2: „Orientuokitės jo pomėgių rate“

Juk kiekvienas vyras turi tam tikrų pomėgių, kurių dėka atsipalaiduoja nuo kasdienių rūpesčių, pailsi nuo užgriuvusios rutinos. Taigi, dovanodami kažką susijusį su jo pomėgių, parodysite savo rūpestį ir solidarumą.

Bilietai į sporto varžybas. Tokią dovaną po Kalėdų eglute radęs apsidžiaugs tikrai kiekvienas užkietėjęs sporto sirgalius. Ypatingą džiaugsmą suteiks bilietai į mėgstamiausios komandos varžybas, tačiau, jei tokių gauti nepavyks – nenusiminkite, dažnai vyras besidomintis sportu, domisi viskuo, kas su juo susiję, taigi jis tikrai nudžiugs turėdamas galimybę ištrūkti iš namų ir pasimėgauti puikiu reginiu.

Mėgstamiausios komandos marškinėliai. Jūsų artimas ar brangus vyras gerąja prasme eina iš proto dėl vienos krepšinio, futbolo, regbio ar kitos sporto šakos komandos? Ilgai nesvarstykite, padovanokite jam marškinėlius su šios komandos logotipu ir garantuojame, jis bus devintame danguje. Beje, šiuo atveju tinka ir kita įvairi komandos atributika.

Žvejybos priemonės. Tai tikrai tiks tam, kuris vos radęs laisvą minutę lekia žvejoti. Ir nesibaiminkite, padovanoti kažką kas galbūt bus nereikalinga ar jau turima, tikram žvejui niekada nebūna gana to ką jau turi. Be to, galite suorganizuoti draugų būrelį ir visi nuvykti prie kokio ežeriuko ar upės poledyninei žūklei. Po visko galite užsikurti laužą ir išsivirti žuvienės iš pačių sužvejoto laimikio.

DVD kolekcija. Vaikinams, kurie mielai laiką leidžia namuose žiūrėdami filmus – tai bus išties įsimintina ir vertinga dovana. Tokios DVD kolekcijos kaip „Krikštatėvis“ , „James Bond“ ar „Sopranai“ – puiki pradžia.

Bilietai į koncertą. Nustebinkite vyrą padovanodami bilietus į mėgstamiausio atlikėjo koncertą. Patikėkite, įspūdžių bus daug, taigi dovana dar ilgai bus minima kaip viena įsimintiniausių.

Pasivažinėjimas kartingais. Ši dovana tiesiog duoda gerų emocijų visiems, kurie negali gyventi be greičio ir adrenalino.. Dešimt minučių greito važiavimo ir pavojų gniaužiančių kvapą - dovanos savininkas bus patenkintas, tokių dovanų užmiršti neįmanoma!

Knyga apie medžioklę. Tokiose knygose žinių ir informacijos gali pasisemti tiek patyręs medžiotojas, tiek pradedantysis, taigi tokia dovana parodysite, jog Jums išties rūpi dovanos gavėjo hobi ir Jūs nuoširdžiai jį palaikote.

Abonementas į sporto klubą. Žmogus, kuriam norite dovanoti dovaną negali gyventi be sporto salės? O galbūt jis visada domėjosi sportu, tačiau pats tam niekada neturi laisvų lėšų? Taigi, abonementas į sporto klubą jį pamalonins ir maloniai nustebins. Pastaba: niekada nedovanokite tokios dovanos, jei Jūsų vaikinas ar vyras nemėgsta sportuoti, tačiau Jūs norite, jog jis pagerintų savo formas. Patikėkite, pinigai bus išmesti į balą, kadangi dovana veikiausiai bus nepanaudota.

Retas pašto ženklas. Dovanos gavėjas kolekcionuoja senus pašto ženklus? Kodėl nepadėjus jam papildyti jo kolekcijos ir neįteikus reto eksponato? Jums galbūt tokia dovana atrodo neįdomi ir bevertė, tačiau tikram kolekcionieriui tokia dovana bus neįkainojama.

Abonementas mokytis užsienio kalbos. Kodėl gi ne? Jei Jūsų artimas žmogus kalba septyniomis pasaulio kalbomis, tačiau vis svaičioja apie egzotiškąją kinų kalbą, bet niekaip neranda tam laiko ar atliekamų lėšų. Ar nesmagu būtų prisidėti prie brangaus žmogaus tobulėjimo?

Patarimas numeris 3: „Simbolinė dovana“

Jei nieko nesugalvojate, galite dovanoti tokias standartines dovanas kaip kišeniniai peiliukai, gertuvės, užrašų knygos, raktų pakabukai, parkeriai ir t.t. Tokių vyriškų atributų galima rasti visuose prekybos centruose, tačiau rizikuojate padovanoti tą patį, ką padovanos jo draugas ar draugė, tad iš esmės tokių dovanų siūlytume vengti, na nebent visiškai nesugalvojate kuo galėtumėte jį nustebinti.

Patarimas numeris 4: „Sugalvokite ką nors smagaus ir originalaus“

Visiems mums patinka staigmenos, linksmos ir netikėtos dovanos. Tuomet suprantame, kad tokią dovaną ruošęs žmogus išties įdėjo daug pastangų, išmonės ir fantazijos. Taigi, vyrai išties vertina linksmas dovanas, nes jos palieka gilius ir neišdildomus įspūdžius. Tačiau, visgi, dažniausiai linksmomis dovanomis derėtų stebinti tik gerai pažįstamus žmones.

Marškinėliai su juokingu užrašu ar piešiniu. Jūsų draugas, vyras, brolis ar tėtis kada nors yra ištaręs mirtinai juokingą frazę? Kodėl jos nepatalpinus ant marškinėlių ir jam nepadovanojus? Arba sakykim dovanos gavėjas yra dėl ko nors pamišęs? Tai taip pat galima pavaizduoti ant marškinėlių ir prajuokinti jį iki ašarų.

Apatinis trikotažas. Dabar parduotuvėse galima rasti visokio apatinio trikotažo: su juokingais piešinukais, frazėmis, taip vadinamųjų virvelinių, netgi su ausytėmis, nosytėmis ar kitomis detalėmis kuo vaizdingiausiai atspindinčiomis gyvūnus. Taigi, pasitelkite fantaziją ir pradžiuginkite puikia dovana.

Spalvingos kojinės. Jos garantuotai praskaidrins net ir pačią pilkiausią ir niūriausią dieną, taigi dovanodami tokią dovaną, garantuosite, jog kiekvieną kartą jų savininkas pažvelgęs į jas plačiai nusišypsos.

Smagus atidarytumas. Jei renkate dovaną alaus mėgėjui – tai tiks kuo puikiausiai. Be to, galima gauti ne tik įvairių formų, spalvų ar personažus atvaizduojančių atidarytumų, bet ir kalbančių, šviečiančių, riaumojančių ir t.t.

Augalą „Musgaudis“. Retas vyras mėgsta gėles, kadangi jos reikalauja papildomos priežiūros: jas reikia laistyti, tręšti, galų gale persodinti. Tačiau gėlė „Musgaudis“ tikrai nustebins. Juk ši gėlė minta musėmis, tad vyrui bus išties įdomu stebėti kaip vyksta šis procesas.

Patarimas numeris 5: „ Leiskite jam pasijusti ypatingam“

Vyrams, taip pat, kaip ir moterims patinka dėmesys. Tad, vyrui esančiam šalia Jūsų išties turėtų patikti dovana su kuria Jūs kartu atiduodate dalelę savęs. Tačiau, tokia dovana be abejo labiau tinka itin artimam žmogui, su kuriuo Jus sieja šilti santykiai.

Vakarienė žvakių šviesoje. Kodėl nepagaminus jam ypatingos kalėdinės vakarienės? Paruoškite kažką naujo, neregėto, egzotiško. Kažką, kas Jums abiem sužadintų jausmus ir įaudrintų Jūsų skonio receptorius. Patikėkite, tokio vakaro neužmirš nei jis, nei Jūs.

Spa savaitgalis. Palepinkite savo artimą vyra visą savaitgalį trunkančiu poilsio maratonu. Padarykite jam masažą, palepinkite vonios procedūromis, tokiomis kaip kūno šveitimas kvapniais šveitikliais, įvairios veido kaukės, galvos masažas ir pan. Tai bus labai asmeniška dovana, kuri tikrai paliks įspūdį. O geriausia tai, jog tam neišleisite krūvos pinigų, tereikia fantazijos ir minimalių masažavimo sugebėjimų.

Ypatinga išvyka ar ekskursija. Kam nepatinka keliauti ar sužinoti to, ko dar nežinojo? Tai gali būti paprasčiausia kelionė aplankant dar nematytas ir neištyrinėtas vietas ir įspūdžių bus ilgam. Jei niekas nešauna į galvą, pasinaudokite ekskursijų organizatorių pasiūlymais ir leiskitės alaus keliu, sužinokite viską apie meilės magiją, o jei mėgstate adrenaliną, tuomet nakties metu paklaidžiokite su vaiduokliais.

Rankų darbo šalikas, liemenė, kepurė ar pirštinės. Žiemos metu tokia dovana labai aktuali, taigi įteikdami kažką panašaus, vienu šūviu nušausite du zuikius: parodysite ypatingą dėmesį bei būsite tikri, jog dovana bus panaudota pagal paskirtį ir nuolat primins apie jus. Rankų darbo dovanos tampa vis populiaresnės ir jos turi bene didžiausią vertinę išraišką (ne piniginę), nes jos kuriamos su didele meile ir galvojant apie konkretų žmogų.

Nuotrauka rėmelyje. Tai elementari dovana, tačiau labai miela ir sukelianti teigiamų emocijų. Be to, čia galite parodyti savo išmonę ir nuotrauką įdomiai apipavidalinti arba tiesiog įrėminti ją išskirtiniame rėmelyje.

Daina per radiją. Daugelis radijo stočių gali pasiūlyti programų, per kurias žmonės sveikina savo draugus ir mylimus žmones. Kodėl gi ne? Neįprasta ir labai malonu, svarbu, kad sveikinamas asmuo tuo metu klausytų radijo stoties, pakeltų telefoną, jei jam skambins radijo laidų vedėjas.

Patarimas numeris 6: „Tiesiog įsiklausykite ko jis nori“

Dažniausiai mes nervinamės, galvodami ką padovanoti, o vyrai yra linkę pasakyti „tiesiai šviesiai“ ko norėtų ar reikėtų. Tad, tereikia labiau įsiklausyti ir palengvinsime sau užduotį bei būsime garantuoti, jog dovana tiks ir patiks.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Manėte, kad šalta? Pasakė, kokia bus pavasario pradžia (35)

Besiskundžiantiems pastarųjų dienų šalčiais stebintys orų prognozes gerų naujienų neturi. Ne...

Vokiečių televizija nuvažiavo pas DELFI aprašytą vergvaldį prokuratūra pradėjo tyrimą (101)

Vergiškomis darbo ir gyvenimo sąlygomis kaltinamas Vokietijos verslininkas Igoris Boreicha...

Kremliaus samdiniai ėmėsi purvinų užduočių: kuo rizikuoja Putinas (50)

Sirijoje žuvę kariai vadinami ne didvyriais, o samdiniais. „Bloomberg View“ apžvalgininkas...

Seimo komisijos LRT veiklai ištirti pirmininką siūlo keisti Karbauskiu (74)

Valdančiosios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkui Ramūnui Karbauskiui...

52 tūkstančiai lietuvių pareikalavo suvienodinti išmokas (6)

Europarlamentaras Bronis Ropė EP Peticijų komitetui trečiadienį įteikė 52 tūkst. Lietuvos...

Baškienė: vaiko išmoka kitais metais gali kilti iki 50 eurų (106)

Svarstoma galimybė vaiko išmoką kitąmet didinti nuo 30 iki 50 eurų, sako Seimo pirmoji...

Vilniaus moterų krizių namų vadovė ragina Simo Jasaičio advokatą nusišalinti: supykdė jo paties reputacija ir pareiškimai (20)

„Dėl artimoje aplinkoje patiriamo smurto į mus kreipiasi šimtai moterų. Tarp jų yra tikrai ne...

Lietuvą šmeižę rusai atsidūrė JAV prokurorų akiratyje: kas jie tokie? (713)

Virėjas-milijonierius, vertėjai-programišiai, psichologai ir šimtai išgalvotų profilių,...

Išsakė negailestingą kritiką Knygų mugei: valstietiška logika ten puikiai veikia (11)

Visai neseniai per visą Lietuvą iškilmingai praūžė, nuvinguriavo 100-asis nepriklausomos...

Dėl kokių sveikatos sutrikimų gyvenimas atrodo lyg sulėtintas filmas? (15)

Nuo pat žmogaus gimimo iki senatvės mažytė skydliaukė reguliuoja medžiagų apykaitą,...