Mano draugo gimtadienis – gruodžio 27 d., ir nuo pat vaikystės visos tetos bei dėdės jam įteikdavo vieną dovaną, suprask, ir gimtadienio ir tuo pačiu kalėdinę. Kartą, kai išsikalbėjome, paaiškėjo, kad jį tai siaubingai erzina ir nervina.
© Shutterstock nuotr.

Anksčiau apie tai net nepagalvojau, nes pati sureaguočiau normaliai. Taip pat pagalvojau, kad draugas, matyt, materialistas, kad jam taip svarbu gauti dvi dovanas, tačiau gal problemos šaknys slypi kitur?

Pataria psichologė Vaida Platkevičiūtė

Iš to, jog jus jaudina draugo noras gauti daugiau dovanų, kaip galimas daiktų sureikšminimo ženklas, panašu, jog ši asmens savybė neteikia didelio džiaugsmo.

Apie tai, kas jums rūpi galvojant apie mylimą žmogų, labai svarbu kalbėtis su juo pačiu. Kito įvardinimas, kad jūsų pasirinktas asmuo yra vienoks ar kitoks, gali turėti nemažą įtaką jūsų mąstymui apie jį, tačiau kitų pastebėjimai nebūtinai yra tiesa. Dėl to bet kokį nerimą pirmiausia gali išsklaidyti atviras pokalbis su partneriu, leidžiant jam atsakyti, kodėl jam svarbu gauti dvi dovanas - tiek Kalėdų, tiek gimtadienio proga. Čia galima pasidalinti ir savo baimėmis, susijusiomis su pernelyg dideliu atsidavimu daiktams.

Taigi ar jūsų draugas, kaip jūs įvardinote, yra materialistas, aš vargiai galiu pasakyti. Jo noras susilaukti dėmesio tiek Kalėdų, tiek gimtadienio proga nei paneigia, nei patvirtina šią galimybę. Jūsų aprašytą mylimojo troškimą greičiausiai palaiko kiek kitokie dalykai.

Dauguma žmonių savo gimtadienį priima ir išgyvena labai jautriai. Ta diena jiems yra svarbi, net jei paminėjimo būdai skiriasi: audringas šventimas, noras pasislėpti nuo visų, bandymas elgtis, tarsi tai būtų eilinis laikas ir panašiai. Visgi didžioji dalis tikisi būti pastebėti, susilaukti išskirtinio dėmesio, sveikinimų, kas leidžia pajusti savo vertę, reikalingumą kitiems, gyvenimo prasmingumą.

Gimimo diena yra laikas, kurio metu sąmoningai ar nesąmoningai vertiname, kaip atrodo mūsų gyvenimas, kokia mūsų aplinka ir kiek mes esame joje vertinami, reikalingi, prisimenami. Dviejų švenčių suplakimas į vieną neleidžia išgyventi išskirtinumo, atima galimybę turėti vien tik savo dieną, kuri reikalinga žmonėms. Greičiausiai būtent dėl to jūsų draugui nepatinka šeimoje ir giminėje atsiradusi tradicija sujungti abi progas. Taip ne tik iš jo atimama viena šventė, bet ir galimybė turėti savo gimtadienį, o ne Kalėdas ir gimtadienį viename.

Kalbant konkrečiai apie dovanas, reikėtų paminėti, kad jų davimas ir gavimas yra viena iš penkių meilės reiškimo ir supratimo būdų, per kuriuos žmonės rodo arba priima, jog yra mylimi, svarbūs. Gali būti, kad jūsų draugas, gaudamas dovanas, jaučiasi vertingas, svarbus. Ir tai tikrai nėra materializmo, blogąja prasme, išraiška.

Žinant, jog mylimas asmuo taip supranta kitų žmonių jausmus, būtent taip vertėtų rodyti savo simpatijas, džiaugsmą, jog jis yra. Drįsčiau spėti, jog jam svarbiausia, kad dovana būtų apgalvota, nebūtinai brangi, tačiau į ją investuota daug laiko, minčių ir panašiai, kas rodo, jog jums ir kitiems jo artimiesiems negaila laiko ir resursų jį nudžiuginti tiek vienos, tiek kitos šventės proga.

Taigi šiais metais, raginčiau bent jus nepagailėti laiko ir sugalvoti, kad ir mažą, tačiau mielą dovanėlę, kuria galėtumėte parodyti, jog draugas jums yra svarbus. Ir tai išreikškite jam tiek Šv. Kalėdų, tiek jam svarbaus gimtadienio proga.

Sėkmės

Vaida

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

R.I.T.A: pagalba Seimo nariams – iš Vangos pranašysčių (28)

Mokesčių mokėtojų išlaikomų Seimo narių padėjėjų yra įvairiausių profesijų ir pomėgių,...

Iššūkį Egidijui Dragūnui metusi bokso čempionė šaukiasi pagalbos: į kvailesnę situaciją nesu patekusi (163)

Po skandalingo atlikėjo Egidijaus Dragūno (SEL) pasisakymo apie mados tinklaraštininkę Simoną...

Sėkmingais metais pasidžiaugęs Nausėda papasakojo, ko tikėtis toliau (110)

2017 metai Lietuvai buvo vieni sėkmingiausių nuo pasaulinės finansų krizės pradžios, sako SEB...

„Policininkas, kuris neiššovė“: po išpuolio Toronte – kalbos apie siaubingą akistatą (97)

Tai buvo įtempčiausios 37 sekundės šio policijos pareigūno gyvenime. Ką tik žuvo dešimt...

Po FNTT išvados Markausko sprendimas – nesitraukti papildyta Karbauskio ir Skvernelio komentarais (489)

Žemės ūkio ministras Bronius Markauskas po Finansinių nusikaltimų tyrimo ( FNTT ) išvados...

Deklaravę pajamas patikrinkite „Sodrą“ – pinigų ji gali pareikalauti ir antrą kartą (59)

Lieka vos savaitė deklaruoti praėjusių metų pajamas, prireikus sumokėti gyventojų pajamų...

Opozicija daužė Vyriausybę: kliuvo ir už skurdą, ir už talibaniškas idėjas (71)

Seime svarstant Vyriausybės veiklos ataskaitą ministrų kabinetas sulaukė ir pagyrimų už atliktus...

Ūkininkai apie svetimos žemės dirbimą: taip darom visi (144)

Ūkininkus atstovaujančios asociacijos surengė spaudos konferenciją, kurioje mėgino paaiškinti,...

20 akis stiprinančių maisto produktų

Regėjimas – vienas svarbiausių pojūčių, skiriantis žmones nuo gyvūnų. Neretai bėgant metams...