Jauna moteris sako, kad daug važinėdama dviračiu atrado begalę įspūdingų vietų, tačiau toli gražu dar nėra aplankiusi visų Lietuvos kampelių.

„Labai norisi pasidalinti, nes džiaugtis tik pačiai sau – toks egoistiškas jausmas. Galvoju, jei aš šios vietos nežinojau, galbūt kas nors irgi nežinojo. Atrinkau 40 nuostabiausių vietų, man tai gražiausi maršrutai, ir sudėjau į vieną leidinį. Yra maršrutų aprašymai, prie jų sužymėti lankytini objektai, rekomenduojami muziejai, vietos, kur pavalgyti, taip pat aprašyta, ar ten yra maudynių, žvejybos vietos, ar galima pernakvoti, – kai kur galima apsistoti su palapine, – S. Dambrauskaitė-Bakutienė pasakoja, ką skaitytojai ir keliautojai ras knygoje.

Solveiga Dambrauskaitė - Bakutienė

Knygą rašiusi moteris apgalvojo ir skirtingas dviratininkų galimybes, tad maršrutus suskirstė pagal sudėtingumą. Pašnekovė sako, kad pati dažniausiai renkasi miško keliukus, tad tam paskyrė visą skyrelį.

„Ten, kur miškas, gamta, mažiau miesto šurmulio – labai geras jausmas, dažnai grįžtu į tokias vietas, – dalijasi pašnekovė. O štai konkrečios vietos mergina prisipažįsta negalinti įvardyti. – Labai sudėtinga išskirti vaizdingiausią maršrutą, aš rekomenduoju jų 40, ir žmogus pagal vietovę, kur nori minti – prie Vilniaus ar Klaipėdos, gali išsirinkti. Galima rinktis ir pagal dviračio tipą – daugiau mieste ar gamtoje nori keliauti“, – paaiškina S. Dambrauskaitė-Bakutienė.

Be to, moteris pasidalijo, kaip rinktis dviratį pagal norimą kelionių tipą, kokius aksesuarus reikia turėti, jei keliaujate su vaikais, kas pravers keliaujant su gyvūnais.


Knygos autorė pasidalijo ir kelionių gidu, kur galima minti visai šeimai, su vaikais. Lengviausi maršrutai pritaikyti vežtis mažylius iki trejų metų kėdutėse. O jei penkiametis jau pats mina dviratį, pašnekovė sako, kad lengviausius maršrutus įveiks ir jie.
Šaltinis
Temos
Specialusis projektas „Judu dviračiu“
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją