Patiriantiems galvos skausmą ir ne tik

Kineziterapeutas Vaidas Buterlevičius sako, jog jaučiantiems nugaros ar kūno skausmus, stresą ar galvos skausmą verta išbandyti akupresūros kilimėlius ir pagalves, tačiau reikės laiko prie šių priemonių priprasti:

„Daugelis žmonių šiuo metu naudoja akupresūros kilimėlius, kad sumažintų nugaros ir galvos skausmą. Visgi, kol kas nėra daug tyrimų apie akupresūros kilimėlius, kai kurie nedideli tyrimai parodė, kad jie yra naudingi skausmui mažinti.“

Anot specialisto, akupresūsinis kilimėlis gali padėti esant galvos skausmams: manoma, jog tokį negalavimą palengvina stovėjimas ant kilimėlio vienodai pastačius abi kojas. Kilimėlis gali gelbėti ir esant kaklo, nugaros skausmams, fibromialgijos įtemptiems ar sustingusiems nugaros raumenims, išialgijos skausmui nugaroje ar kojoje. Be to, akupresūrinio kilimėlio naudojimas gali gelbėti kovojant su stresu, įtampa ir nemiga.

Antrina ir kineziterapeutė, sveiko kūno studijos „Sportis“ bendraįkūrėja Daiva Janarauskienė: pasak specialistės, akupresūrinius kilimėlius žmonės pastaruoju metu įsigyja norėdami palengvinti nugaros, kaklo raumenų įtampą:

„Kilimėliai tikrai šią funkciją atlieka, tačiau reiktų nepamiršti, kad tai – tik pagalbinė priemonė, kuri nepašalins įtampos ar skausmo priežasties. Taip pat kilimėliai puikiai tinka pėdų refleksoterapijai – stimuliuoti pėdose esančius taškus turintiems plokščiapėdystę suaugusiems, paaugliams.“

Juliaus Asakavičiaus nuotr.

Tinka toli gražu ne visiems

Vis dėlto, pasak kineziterapeutės, šie kilimėliai tinka tikrai ne visiems: „Nerekomenduočiau jų rinktis žmonėms, kurie turi kraujospūdžio problemų, yra nepakantūs skausmui ir kurių silpnos kraujagyslės, labai plona oda. Žinoma, visada galima pamėginti ir tarkime pradėti ant kilimėlio gulėti pasitiesus ploną rankšluostį arba pradėti nuo labai trumpo laiko.“

V. Buterlevičiaus teigimu, kilimėlis gali palikti žaizdas, ypač kai jei naudojamas netinkamai. Sergantiems cukriniu diabetu, epilepsija, turintiems kraujotakos sutrikimų, plaučių nepakankamumą, bet kokią širdies ligą, navikų, kitų rimtų sveikatos problemų, patyrusiems miokardo infarktą ar susidūrusiems su alkoholizmu, narkomanija specialistas pataria verčiau kilimėlio išvis atsisakyti.

„Dauguma akupresūros kilimėlių gamintojų nerekomenduoja jų naudoti ir nėštumo metu. Nenaudokite kilimėlio gimdymui paskatinti. Gimdymo akupresūra turėtų būti atliekama tik prižiūrint gydytojui. Kūdikiai, maži vaikai taip pat neturėtų naudoti akupresūros kilimėlių. Jei turite aukštą arba žemą kraujospūdį, prieš naudojant pasitarkite su gydytoju.“

D. Janarauskienės teigimu, nėščiosioms ir kūdikiams šie kilimėliai tikrai netinkami, o mažiems vaikams – galimi tik su priežiūra. Be to, procedūrą reiktų nutraukti pajutus pakilusį kraujospūdį, galvos skausmą ar svaigimą, labai skausmingai įsispaudusius kilimėlio spyglius.

Kaina ir kokybė: nebūtina griebtis brangiausių alternatyvų

Vis labiau populiarėja ne tik akupresūriniai kilimai, bet ir dygliuotos pagalvėlės. Šias, sako D. Janarauskienė, reikėtų naudoti kaip ir kilimėlius – ant pagalvėlės gulėti 15–30min, siekiant akupresūros pagalba sumažinti kaklo, pečių juostos raumenų įtampą:

Juliaus Asakavičiaus nuotr.

„Manau, tai puikiai pagelbėtų ir dažnus galvos skausmus patiriantiems žmonėms. Dažniausiai pakanka tiesiog turimą kilimėlį susivynioti ir papildomai pagalvėlės nebūtina pirkti, nebent dažnai naudojate ir norite sutaupyti“

Kokį kilimėlį rinktis? V. Buterlevičius tikina, jog nebūtinai brangesnis pirkinys bus geresnis: „Svarbiausias kriterijus, į ką reiktų atkreipti dėmesį – kilimėlio spyglius, jų kokybę. Dauguma kilimėlių ar pagalvėlių savo darbą atlieka puikiai, nepriklausomai nuo kainos.“

Be to, pasak D. Janarauskienės, organizmą stimuliuoti naudinga įvairiai ir nereikia galvoti, kad be šios pagalvėlės ar kilimėlio to padaryti kitais būdais neįmanoma:

„Kalbant apie pėdas – dažniau vaikščiokite basi, ypač vasarą po smėlį, žolę, o kūno kraujotaką gerinkite judėdami, sportuodami, nueidami į kokybiško masažo procedūrą, grūdindamiesi. Trumpai tariant – kilimėlis naudingas, tačiau nėra nepakeičiamas ir turi malonesnių alternatyvų. Kiekvienas žmogus renkasi jam priimtiniausias.“

Šaltinis
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (18)